Čarodějnické vítání studentů 1. ročníku na Gymnáziu U Balvanu

23.09.2015 15:45:48 | Autor: Alice Bartoňová | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Čarodějnické vítání studentů 1. ročníku na Gymnáziu U Balvanu

Na Gymnáziu U Balvanu, které letos slaví 70. výročí českého gymnázia v Jablonci nad Nisou, proběhlo v úterý 22. září tradiční vítání studentů 1. ročníku. Akce se nesla v duchu Bradavic - Akademie čar a kouzel, U Balvanu Mudrců.

Po úvodním projevu ředitele Jiřího Kozlovského organizátoři - Big Mc Gonagallová Nikendayová (Ok), Pošuka Moody Doležalová (4.A), Marxima Masopustová (3.A) a Kratiknot Maňák (3.A) přivítali nové žáky a hned jim zadali první úkol, a to najít svou třídní profesorku.

Poté představovali jednotlivé prváky a kladli jim různé otázky (například co bys dělal, kdybys byl poslední člověk na světě, kam bys mě vzala na rande, kolik desetinných míst má π, ...). Někteří žáci museli splnit úkol - vytvořit abstraktní malbu jablka, „nastartovat" koště, odhalit, co se skrývá pod „Moudrým kuželem", zahrát nebo zazpívat (v opačném případě hrozil trest od Chloupka, tříhlavého psa, který hlídá Balvan Mudrců).

Na závěr předali oktaváni prvákům balvánky se vzkazy (učíš se pro život, ne pro školu, klíč k úspěchu je nebrat tuhle školu moc vážně, nos bačkory na hodiny dějepisu apod.).

Nyní už nezbývá než popřát novým žákům hodně štěstí a radosti při studiu. Absolventům gymnázia připomínáme i termín 10. října 2015, kdy ve škole proběhnou oslavy 70. výročí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žáci jabloneckého Gymnázia U Balvanu zazářili v soutěži o fungování EU
První české gymnázium v Jablonci nad Nisou oslaví 70 let od svého vzniku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT