Bronzovým Okrskářem roku je jablonecký Karel Strouhal

17.12.2016 10:12:41 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Bronzovým Okrskářem roku je jablonecký Karel Strouhal

V prostorách Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v Kavárně Pošta byl v pátek 16. prosince vyhlášen nejlepší Okrskář roku 2016. Stal se jím policista Ladislav Křemen z obvodního oddělení Žandov, druhý byl Václav Tatíček z České Lípy a třetí Karel Strouhal z obvodního oddělení Jablonec - Mšeno.

Soutěž uspořádal potřetí Odbor služby pořádkové policie Libereckého kraje a i v tomto ročníku nad ní převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Slavnostního vyhlášení se zůčastnili čestní hosté plk. Ing. doc. Martin Hrinko, Ph.D. MBA z Policejního prezidia ČR a hejtman Libereckého kraje. Pozvání také přijali členové hodnotící komise, která se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí, a to primátora města Jablonce nad Nisou Ing. Petra Beitla, tajemníka města Jablonce nad Nisou JUDr. Marka Řeháčka, starosty města Frýdlant Ing. Dana Ramzera, starosty obce Přepeře Ing. Luďka Sajdla a starosty obce Kravaře v Čechách Ing. Víta Vomáčky.

Za policii byla komise složená z plk. Mgr. Pavla Bartoše z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kpt. Mgr. Martina Patky a kpt. Bc. Lubomíra Kaplana z odboru služby pořádkové policie, por. Bc. Ladislava Matěchy z Územního odboru Jablonec nad Nisou a npor. Jany Světlé z Krajského ředitelství policie LIbereckého kraje.

Soutěže se zúčastnilo 39 policistů a policistek z celého Libereckého kraje. Do užšího finále bylo vybráno 10 policistů. Úvodního slova se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pan plk. Mgr. Vladislav Husák, poděkoval za účast v soutěži a zhodnotil její průběh. Hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta v úvodu poblahopřál všem policistům, kteří se soutěže zúčastnili, ocenil jejich práci, které si velmi váží a byl by rád, kdyby se tato soutěž v budoucnu rozšířila a osvědčila i v dalších krajích.

Medailonky nejlepších:

Vyhlášení Okrskáře roku 2016

1. místo: nprap. Ladislav KŘEMEN z obvodního oddělení Žandov

U Policie ČR pracuje již 21 let. Od samého počátku až dodnes slouží na obvodním oddělení v Žandově. Na základě účasti ve stážích a zařazení získal široký rozhled o policejních činnostech, které úspěšně v rámci své činnosti uplatňuje v praxi a má velkou úspěšnost při odhalování a objasňování trestné činnosti. Během své dlouholeté činnosti si získal skvělou osobní a místní znalost v rámci celého služebního obvodu OO PČR Žandov, kdy občané se na jeho osobu s důvěrou obracejí se svými žádostmi, a to i prostřednictvím jeho soukromého telefonního čísla, které občané samozřejmě znají.

Co okrskáři soutěž Okrskář roku přinesla a naopak: „Soutěž Okrskář roku byla pro mě velkým přínosem, a to z pohledu ocenění mé dlouholeté práce a činnosti v okrsku ze strany vedení PČR, kdy jsem mohl představit svou činnost a velmi dobré znalosti o okrsku. Také mi přinesla možnost seznámit se a poznat starosty jiných obcí, působících v komisi okrskáře. Pohovořit s nimi o problémech v jejich obci, ale hlavně porovnat mou činnost v okrsku se spoluprací mezi nimi a jejich místně příslušným OOP. Komunikace mezi samosprávou Kravař a mnou je oproti velkým obcím na velmi nadstandardní úrovni, kdy je nutné si tohoto vybudovaného vztahu vážit a prohlubovat jej."

2. místo: pprap. Václav TATÍČEK z obvodního oddělení Česká Lípa

Ve služebním poměru je již 9 let. Co okrskáři soutěž „Okrskář roku" přinesla a naopak: „V prvním roce, kdy jsem se zúčastnil, bral jsem tento projekt z čistě profesního hlediska. Nyní, v mé druhé účasti v projektu jsem zapojil více dovedností, které jsem se naučil jak v pracovním životě, tak i v osobním. Například dovednosti ze studia, v němž se člověk naučil zpracovávat různá data, vyhodnocovat, vylepšovat. V osobním životě nepochybně hledat kompromisy a být kreativnější. Takto jsem popsal pouze vlastnosti, které mi pomohly v práci. Motorem, nebo chcete-li motivací, byl návrat z práce domů s pocitem, že jsem udělal nějaký malý pozitivní krok pro lidi v mém okrsku. V současnosti mohu souhlasit s faktem, že tento projekt je motivací a velkou výzvou pro policistu, který se svojí práci svědomitě věnuje a má zájem něco dělat lepším."

3. místo: nprap. Bc. Karel STROUHAL z obvodního oddělení Jablonec - Mšeno

U Policie ČR slouží 8 let. V minulosti působil třináct let jako strážník Městské policie v Jablonci nad Nisou. Kromě běžného výkonu na obvodním oddělení, je zařazen i v Krajské pořádkové jednotce Libereckého kraje. Jedná se o zkušeného policistu s velmi kvalitním přehledem o okrsku a celém teritoriu OOP Mšeno. Nemalou měrou se podílí na výslednosti a objasněnosti obvodního oddělení. Vzhledem ke svým letitým zkušenostem a výbornou místní znalostí především z hlídkové služby je příkladem nastupujícím policistům, kteří jeho zkušeností hojně využívají.

Co okrskáři soutěž Okrskář roku přinesla a naopak: „Soutěž Okrskář roku byla pro mě velkým přínosem. Z pohledu mé dlouholeté práce a činnosti v okrsku jsem mohl představit svou činnost a všem představit velmi dobré znalosti o okrsku a předat i své zkušenosti do jiných obvodních oddělení. Soutěž mi mimo jiné přinesla možnost seznámit se a poznat starosty jiných obcí, působících v komisi okrskáře, a nahlédnout pod pokličku činnosti jiných okrskářů. Mým největším oceněním, je spokojenost a pocit bezpečí občanů a turistů při návštěvě mého okrsku obce Janov nad Nisou."

Vyhlášení Okrskáře roku 2016<br />Autor: Archiv Policie ČR Komise také zhodnotila uplynulé tři roky soutěže a rozhodla se udělit ocenění za dlouhodobý aktivní přístup k okrskové činnosti, ocenit vedoucího obvodního oddělení, který se svou prací a přístupem k okrskové činnosti na svém teritoriu zasloužil o zkvalitnění výkonu okrskové služby, komunikaci se samosprávou a vynikajícími výsledky v soutěži Okrskář roku. Tuto cenu získal vedoucí obvodního oddělení Turnov z Územního odboru Semily npor. Mgr. Milan DRAHOŇOVSKÝ.

Komise se rozhodla udělit také speciální cenu za aktivní přístup vedoucího obvodního oddělení Mšeno z územního odboru Jablonec nad Nisou npor. Bc. Lukáše RUTHA, který svou činností pozitivně působil na své okrskáře, a podílel se na aktivním rozvoji webové aplikace elektronický přehled o okrsku.

Na závěr předal vítězný Okrskář roku 2015 nprap. Bc. Michal Hložný z Územního odboru Česká Lípa svému nástupci putovní pohár.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pavle Míškové za druhé místo v Okrskáři roku gratuloval i primátor
Jablonecká Pavla Míšková stříbrný Okrskář roku 2015
Na krajském ředitelství policie vyhlásili nejlepší okrskáře

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V anketě Dřevěná stavba 2020 soutěží i několik projektů z Jablonecka
Lomničtí ochotníci předvedou v Josefově Dole Mnoho povyku pro nic
Schválené jsou také jedno a víceleté dotace z rozpočtu města Jablonec
Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn