Bronzovým Okrskářem roku je jablonecký Karel Strouhal

17.12.2016 10:12:41 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Bronzovým Okrskářem roku je jablonecký Karel Strouhal

V prostorách Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v Kavárně Pošta byl v pátek 16. prosince vyhlášen nejlepší Okrskář roku 2016. Stal se jím policista Ladislav Křemen z obvodního oddělení Žandov, druhý byl Václav Tatíček z České Lípy a třetí Karel Strouhal z obvodního oddělení Jablonec - Mšeno.

Soutěž uspořádal potřetí Odbor služby pořádkové policie Libereckého kraje a i v tomto ročníku nad ní převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Slavnostního vyhlášení se zůčastnili čestní hosté plk. Ing. doc. Martin Hrinko, Ph.D. MBA z Policejního prezidia ČR a hejtman Libereckého kraje. Pozvání také přijali členové hodnotící komise, která se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí, a to primátora města Jablonce nad Nisou Ing. Petra Beitla, tajemníka města Jablonce nad Nisou JUDr. Marka Řeháčka, starosty města Frýdlant Ing. Dana Ramzera, starosty obce Přepeře Ing. Luďka Sajdla a starosty obce Kravaře v Čechách Ing. Víta Vomáčky.

Za policii byla komise složená z plk. Mgr. Pavla Bartoše z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kpt. Mgr. Martina Patky a kpt. Bc. Lubomíra Kaplana z odboru služby pořádkové policie, por. Bc. Ladislava Matěchy z Územního odboru Jablonec nad Nisou a npor. Jany Světlé z Krajského ředitelství policie LIbereckého kraje.

Soutěže se zúčastnilo 39 policistů a policistek z celého Libereckého kraje. Do užšího finále bylo vybráno 10 policistů. Úvodního slova se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pan plk. Mgr. Vladislav Husák, poděkoval za účast v soutěži a zhodnotil její průběh. Hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta v úvodu poblahopřál všem policistům, kteří se soutěže zúčastnili, ocenil jejich práci, které si velmi váží a byl by rád, kdyby se tato soutěž v budoucnu rozšířila a osvědčila i v dalších krajích.

Medailonky nejlepších:

Vyhlášení Okrskáře roku 2016

1. místo: nprap. Ladislav KŘEMEN z obvodního oddělení Žandov

U Policie ČR pracuje již 21 let. Od samého počátku až dodnes slouží na obvodním oddělení v Žandově. Na základě účasti ve stážích a zařazení získal široký rozhled o policejních činnostech, které úspěšně v rámci své činnosti uplatňuje v praxi a má velkou úspěšnost při odhalování a objasňování trestné činnosti. Během své dlouholeté činnosti si získal skvělou osobní a místní znalost v rámci celého služebního obvodu OO PČR Žandov, kdy občané se na jeho osobu s důvěrou obracejí se svými žádostmi, a to i prostřednictvím jeho soukromého telefonního čísla, které občané samozřejmě znají.

Co okrskáři soutěž Okrskář roku přinesla a naopak: „Soutěž Okrskář roku byla pro mě velkým přínosem, a to z pohledu ocenění mé dlouholeté práce a činnosti v okrsku ze strany vedení PČR, kdy jsem mohl představit svou činnost a velmi dobré znalosti o okrsku. Také mi přinesla možnost seznámit se a poznat starosty jiných obcí, působících v komisi okrskáře. Pohovořit s nimi o problémech v jejich obci, ale hlavně porovnat mou činnost v okrsku se spoluprací mezi nimi a jejich místně příslušným OOP. Komunikace mezi samosprávou Kravař a mnou je oproti velkým obcím na velmi nadstandardní úrovni, kdy je nutné si tohoto vybudovaného vztahu vážit a prohlubovat jej."

2. místo: pprap. Václav TATÍČEK z obvodního oddělení Česká Lípa

Ve služebním poměru je již 9 let. Co okrskáři soutěž „Okrskář roku" přinesla a naopak: „V prvním roce, kdy jsem se zúčastnil, bral jsem tento projekt z čistě profesního hlediska. Nyní, v mé druhé účasti v projektu jsem zapojil více dovedností, které jsem se naučil jak v pracovním životě, tak i v osobním. Například dovednosti ze studia, v němž se člověk naučil zpracovávat různá data, vyhodnocovat, vylepšovat. V osobním životě nepochybně hledat kompromisy a být kreativnější. Takto jsem popsal pouze vlastnosti, které mi pomohly v práci. Motorem, nebo chcete-li motivací, byl návrat z práce domů s pocitem, že jsem udělal nějaký malý pozitivní krok pro lidi v mém okrsku. V současnosti mohu souhlasit s faktem, že tento projekt je motivací a velkou výzvou pro policistu, který se svojí práci svědomitě věnuje a má zájem něco dělat lepším."

3. místo: nprap. Bc. Karel STROUHAL z obvodního oddělení Jablonec - Mšeno

U Policie ČR slouží 8 let. V minulosti působil třináct let jako strážník Městské policie v Jablonci nad Nisou. Kromě běžného výkonu na obvodním oddělení, je zařazen i v Krajské pořádkové jednotce Libereckého kraje. Jedná se o zkušeného policistu s velmi kvalitním přehledem o okrsku a celém teritoriu OOP Mšeno. Nemalou měrou se podílí na výslednosti a objasněnosti obvodního oddělení. Vzhledem ke svým letitým zkušenostem a výbornou místní znalostí především z hlídkové služby je příkladem nastupujícím policistům, kteří jeho zkušeností hojně využívají.

Co okrskáři soutěž Okrskář roku přinesla a naopak: „Soutěž Okrskář roku byla pro mě velkým přínosem. Z pohledu mé dlouholeté práce a činnosti v okrsku jsem mohl představit svou činnost a všem představit velmi dobré znalosti o okrsku a předat i své zkušenosti do jiných obvodních oddělení. Soutěž mi mimo jiné přinesla možnost seznámit se a poznat starosty jiných obcí, působících v komisi okrskáře, a nahlédnout pod pokličku činnosti jiných okrskářů. Mým největším oceněním, je spokojenost a pocit bezpečí občanů a turistů při návštěvě mého okrsku obce Janov nad Nisou."

Vyhlášení Okrskáře roku 2016<br />Autor: Archiv Policie ČR Komise také zhodnotila uplynulé tři roky soutěže a rozhodla se udělit ocenění za dlouhodobý aktivní přístup k okrskové činnosti, ocenit vedoucího obvodního oddělení, který se svou prací a přístupem k okrskové činnosti na svém teritoriu zasloužil o zkvalitnění výkonu okrskové služby, komunikaci se samosprávou a vynikajícími výsledky v soutěži Okrskář roku. Tuto cenu získal vedoucí obvodního oddělení Turnov z Územního odboru Semily npor. Mgr. Milan DRAHOŇOVSKÝ.

Komise se rozhodla udělit také speciální cenu za aktivní přístup vedoucího obvodního oddělení Mšeno z územního odboru Jablonec nad Nisou npor. Bc. Lukáše RUTHA, který svou činností pozitivně působil na své okrskáře, a podílel se na aktivním rozvoji webové aplikace elektronický přehled o okrsku.

Na závěr předal vítězný Okrskář roku 2015 nprap. Bc. Michal Hložný z Územního odboru Česká Lípa svému nástupci putovní pohár.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pavle Míškové za druhé místo v Okrskáři roku gratuloval i primátor
Jablonecká Pavla Míšková stříbrný Okrskář roku 2015
Na krajském ředitelství policie vyhlásili nejlepší okrskáře

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Jaké jsou aktuální uzavírky v Jablonci nad Nisou
Dvě vítězství vybojovaly ženy ve II. lize volejbalu
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn