Břízky dostaly peníze, jako jediní z nástupních míst Jizerské magistrály

26.04.2011 23:08:56 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonecko

Břízky dostaly peníze, jako jediní z nástupních míst Jizerské magistrály

Sportovní areál v jabloneckých Břízkách považuje vedení Libereckého kraje za jeden ze tří významných v kraji, který si zaslouží speciální dotaci. Je zároveň jediným z nástupních míst Jizerské magistrály, kam peníze letos pošle. Z pohledu dotace jsou Břízky pro vedení kraje přínosnější, než Jizerská o.p.s., která se stará o běžecké stopy v celých Jizerských horách.

Podle schváleného návrhu radního pro ekonomiku Zdeňka Bursy (ČSSD) dostanou Břízky 800 tisíc korun.

Podle jeho mínění je areál v Břízkách unikátní tím, že jako jediný na Jablonecku poskytuje osvětlené běžecké tratě, které umožňují v zimních měsících sportovní vyžití sportovcům i amatérům až do 22:00 hodin. „Tratě jsou uměle zasněžovány a denně upravovány, což s sebou přináší možnost jejich využití i v období, kdy není dostatek přírodního sněhu," uvedl Bursa. Významné jsou Břízky podle něj i tím, že jsou nástupním místem Jizerské magistrály.

Vedle profesionálních sportovců areál využívají také školy a v létě i cyklisté či bruslaři. Podle Bursy poskytnutá dotace umožní udržet a zlepšovat podmínky pro využití Břízek. Peníze od kraje pokryjí většinu nákladů na provoz a údržbu areálu - ročně stojí 1,1 milionu korun.

Rozhodnutí kraje opoziční zastupitelé kritizují.  „Jak je vůbec možné, že jedno nástupní místo dostane 800 tisíc, když Jizerská o.p.s., která provádí celkovou údržbu magistrály, obdrží od kraje 300 tisíc korun," upozornil zastupitel a starosta Desné Marek Pieter.. „Jako případná mi pak přijde i otázka, jak budou podporovaná ostatní nástupní místa Jizerské magistrály, například v Bedřichově, Kořenově, Desné nebo Josefově Dole," dodal.

Vedle Břízek dostaly speciální dotaci už jen liberecká Tipsport arena - čtyři miliony korun, a autodrom Sosnová - 700 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři body a fotbal bavil
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn