Britské vánoční písně vévodily večeru v divadle

05.12.2019 19:25:05 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Britské vánoční písně vévodily večeru v divadle

Večer plný adventní i vánoční hudby připravil pro své příznivce Michal Hromek Consort (kytara) se svými hosty. Těmi v Městském divadle v Jablonci byli Klára Boudalová (zpěv), Jakub Klár (flétna, whistle, zpěv), Kateřina Lískovcová (housle, viola) a Daniel Mikolášek (bicí, melodika, zobcová flétna, zpěv) a právě v jejich podání vyslechli Jablonečané především britské písně, nechyběly ale ani písně francouzské a naše, české.

Konkrétně z pódia zazněly Čtyři kusy podle Henry Purcella, tři balady ze Somersetu, Une Jeune Pucelle, tět adventních písní (ze staročeských rorátů), tři francouzské vánoční písně , čtyři písně na pět textů Pavla Kolmačky a závěr patřil třem anglickým koledám.

Hudba, kterou Michal Hromek Consort interpretuje, vychází z dědictví evropské předklasické a lidové hudby. Soubor ovšem neusiluje o přísně autentickou interpretaci a původní předlohy bývají zpracovány variačním způsobem, v němž jsou uplatněny různé stylové roviny.

Příjemná hudba byla doprovázena lehkým vtipem moderujících hudebníků a tak jsme se, mimo jiné, dozvěděli i to, proč je lehce a nikoli hlasově indisponovaná zpěvačka Klára. To byste neuhádli. Při józe ji prý na ruku spadl meditační polštářek ;-) O přestávce byla ve foyer divadla slyšet němčina, to si své dojmy nadšeně sdělovali diváci z Rakouska, na něž čekal před kulturním stánkem autobus s nápisem Johann Sebastian Bach. A nutno říci, že právě Rakušané dávali svoje nadšení najevo hlasitými ovacemi a potleskem, kterým nechtěli hudebníky pustit z pódia. Tím si vánočně naladěné divadlo vynutilo další dva přídavky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn