Britské vánoční písně vévodily večeru v divadle

05.12.2019 19:25:05 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Britské vánoční písně vévodily večeru v divadle

Večer plný adventní i vánoční hudby připravil pro své příznivce Michal Hromek Consort (kytara) se svými hosty. Těmi v Městském divadle v Jablonci byli Klára Boudalová (zpěv), Jakub Klár (flétna, whistle, zpěv), Kateřina Lískovcová (housle, viola) a Daniel Mikolášek (bicí, melodika, zobcová flétna, zpěv) a právě v jejich podání vyslechli Jablonečané především britské písně, nechyběly ale ani písně francouzské a naše, české.

Konkrétně z pódia zazněly Čtyři kusy podle Henry Purcella, tři balady ze Somersetu, Une Jeune Pucelle, tět adventních písní (ze staročeských rorátů), tři francouzské vánoční písně , čtyři písně na pět textů Pavla Kolmačky a závěr patřil třem anglickým koledám.

Hudba, kterou Michal Hromek Consort interpretuje, vychází z dědictví evropské předklasické a lidové hudby. Soubor ovšem neusiluje o přísně autentickou interpretaci a původní předlohy bývají zpracovány variačním způsobem, v němž jsou uplatněny různé stylové roviny.

Příjemná hudba byla doprovázena lehkým vtipem moderujících hudebníků a tak jsme se, mimo jiné, dozvěděli i to, proč je lehce a nikoli hlasově indisponovaná zpěvačka Klára. To byste neuhádli. Při józe ji prý na ruku spadl meditační polštářek ;-) O přestávce byla ve foyer divadla slyšet němčina, to si své dojmy nadšeně sdělovali diváci z Rakouska, na něž čekal před kulturním stánkem autobus s nápisem Johann Sebastian Bach. A nutno říci, že právě Rakušané dávali svoje nadšení najevo hlasitými ovacemi a potleskem, kterým nechtěli hudebníky pustit z pódia. Tím si vánočně naladěné divadlo vynutilo další dva přídavky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn