Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

27.02.2013 18:46:57 | Autor: KC Kino Železný Brod a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

V březnu uvádí KC Kino Železný Brod několik diváckých hitů - komedii Zdeňka Trošky Babovřesky, která trhá divácké rekordy, dlouho očekávaný dětský film Čtyřlístek ve službách krále a pokračování nejslavnější role Bruce Willise ve filmu Smrtonosná past: Opět v akci.

„Opět po roce se k nám též vrací festival outdoorových filmů Expediční kamera - kolekce sedmi filmů o přírodě a jejím zdolávání... V předvečer tohoto festivalu uvedeme cestovatelskou přednášku Ing. Vladimíra Broka o jeho cestě po jihozápadě USA, kde navštívil 10 národních parků a tři indiánské rezervace," upřesnil za KC Kino Železný Brod David Pešek.

V železnobrodském kině se také bude konat koncert známého herce a muzikanta Jiřího Schmitzera a zajímavé jistě bude i třetí pokračování PechaKucha Night!

Další akcí je cyklus z volné řady přednášek o filmové historii, teorii a estetice Kapitoly z dějin filmových obrazů, který byl zahájen ve středu 27. února prvním dílem pod názvem Odkud je film?

„Nenechte si ujít zdánlivě nenápadný český film Tambylles. Tento film byl v květnu 2012 uveden na MFF v Cannes v soutěžní sekci Cinéfondation a v červenci 2012 na MFF Karlovy Vary v sekci České filmy. Jeho režisér Michal Hogenauer přijede film uvést a Vy budete mít možnost s ním nejen o tomto pozoruhodném filmu debatovat," doporučuje další tip David Pešek.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v březnu 2013:

LET (USA 2012)

Pátek 1. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Kapitán Whip Whitaker je velezkušený pilot. Když během rutinního letu začnou letadlu vynechávat funkce a stane se téměř neovladatelným, odhodlá se k šílenému činu a manévrem za hranicí lidského chápání zachrání letadlo plné cestujících. Adorace nového hrdiny ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem.
Hrají: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman a další, režie: Robert Zemeckis.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 138 min.

CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA Jihozápad USA

Pondělí 4. 3. - 18.00 hodin, vstupné dobrovolné
Povídání, fotografie a krátké filmové ukázky z cesty Ing. Vladimíra Broka po deseti národních parcích, třech indiánských rezervacích a městech San Francisko a Las Vegas, kterou uskutečnil v září loňského roku.

EXPEDIČNÍ KAMERA 2013

Úterý 5. 3. - 19.00 hodin DOBRÉ KINO
Oslavte s námi odvahu a dobrodružství! Opět po roce se v našem kině představí kolekce sedmi pozoruhodných filmů, které vám zprostředkují zážitky z nejrozmanitějších koutů zeměkoule a nejroztodivnějších úhlů pohledu na ni. Expediční kamera je o skutečném životě, o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Představení s přestávkou.
192 min.

BABOVŘESKY (ČR 2013)

Čtvrtek 7. 3. PREMIÉROVÉ KINO a pátek 8. 3. - 19.30 hodin
Místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, „univerzální" drbnou, která pracuje na obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici, která o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit, čekají na příjezd nového faráře. Ovšem místo váženého starého pána, kterého si představovaly, z auta vyskočí mladý kluk... V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu všem aktérům příběhu.
Hrají: Veronika Žilková, Jana Synková, Lukáš Langmajer a další, režie: Zdeněk Troška.
Pro děti do 12 let nevhodné, 133 min.

VĚNEČEK POHÁDEK 2

Sobota 9. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO
Pásmo šesti krátkometrážních pohádek klasického střihu, které jistě potěší nejen naše nejmenší diváky!
72 min.

ŽELEZNÁ LADY (GB 2011)

Úterý 12. 3. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO
Neuvěřitelně poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století. Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Meryl Streepová byla za tuto roli oceněna Oscarem!
Hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Richard E. Grant a další, režie: Phyllida Lloyd.
Pro děti do 12 let nevhodné, 100 min.

LÁSKA V HROBĚ (ČR 2012)

Úterý 12. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Na Valentýna zvou v semilském kině na Lásku v hrobě Hrdiny této netradiční lovestory jsou Jan a Jana, bezdomovci, kteří našli domov na opuštěném hřbitově v pražských Strašnicích, kde hřbitovní zeď a vzrostlé stromy představují fyzickou i metaforickou hranici dvou světů. Dokument, který nezavírá oči před nepříjemnými aspekty bezdomovectví a ukazuje, kam až člověka může dovést nefunkční rodinné zázemí či osobní tragédie, získal mj. Cenu české filmové kritiky za nejlepší dokument roku 2012.
Režie: David Vondráček, 80 min. Další informace k tomuto filmu při premiéře v Semilech

KONCERT JIŘÍ SCHMITZER

Středa 13. 3. - 19.00 hodin v předprodeji na místě
Známý český herec a muzikant, který má na svém kontě již tři řadová alba, se představí se svou dvanáctistrunnou kytarou v originálním acoustic - punkovém recitálu. Zazní řada nesmrtelných hitů! Máte na to?

SMRTONOSNÁPAST: OPĚT V AKCI (USA 2013)

Čtvrtek 14. 3. PREMIÉROVÉ KINO a sobota 16. 3. - 19.30 hodin
Bruce Willis se vrací se svou nejslavnější filmovou rolí! John McClane, „lidový" hrdina, který díky svým schopnostem nakonec vždycky přežije všechno a všechny, se tentokrát vážně ocitne v nepravou chvíli na nepravém místě, když vyrazí do Moskvy, aby pomohl synovi Jackovi. Oba McClaneové mají brzy na krku vlčáky z místního podsvětí a proměňují ruskou metropoli ve válečnou zónu. Naštěstí však zjistí, že z nich rozdílné pracovní metody dělají neporazitelné hrdiny...
Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco a další, režie: John Moore.
Pro děti do 12 let nevhodné, 105 min.

PECHA KUCHA NIGHT VOL. 3

Pátek 15. 3. - 19.00 hodin v předprodeji na místě
Opět po třech měsících další unikátní příležitost pro setkání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků! Nenechte si ujít prezentace zhuštěné do 6 minut a 40 sekund tak, aby si dokázaly udržet pozornost posluchačů. Jedinečný zážitek a skvělá zábava zaručeny!
Pořádají PechaKucha Team a Občanská beseda.

TAMBYLLES (ČR 2011)

Úterý 19. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Osmnáctiletý delikvent byl propuštěn z výchovného zařízení a s čistým trestním rejstříkem a novou identitou se vrací zpět k rodičům. Místní obyvatelé však pociťují nespravedlnost, nezapomněli, co se zde před lety stalo... Na pozadí současné společnosti, kde "všechno postrádá smysl a nic není doopravdy" se odvíjí příběh o dospívání a vyrovnávání se s minulostí zatíženou vinou. Film soutěžil v studentské sekci festivalu v Cannes 2012!
Promítání za účasti režiséra filmu, pro promítání následuje diskuze.
Hrají: Ivan Říha, Lucie Trmíková, Jan Šantroch a další, režie: Michal Hogenauer. 58 min.

PŘEDNÁŠKA KAPITOLY Z DĚJIN FILMOVÝCH OBRAZŮ - FILM JE VÁLKA

Středa 20. 3. - 19.00 hodin
V dějinách filmu jsou nejdůležitější technologické mezníky spojeny s válkou. Ať už s tou reálnou, kdy videotechnika sloužila výzvědné činnosti a musela se tedy velmi zdokonalit, nebo s tou obchodní v podobě boje mezi Hollywoodem a evropským filmovým průmyslem. Jak taková válka ve filmu vlastně vypadá? Přednášet bude Mgr. Přemysl Martinek, mj. filmový publicista, dramaturg a vysokoškolský pedagog vyučující dějiny filmu.

MARTIN A VENUŠE (ČR 2013)

Čtvrtek 21. 3. PREMIÉROVÉ KINO a pátek 22. 3. - 19.30 hodin
Jsou spolu už deset let a mají tři malé děti. Každý dělá pro rodinu maximum. Martin tvrdě pracuje, aby rodinu zabezpečil, Vendula se stará o děti a domácnost. Oba se však zároveň cítí nedocenění tím druhým. Události naberou spád uzavřenou sázkou, kdy Martin slíbí, že se postará o děti a domácnost během jednoho měsíce. Je totiž přesvědčen, že na tom vůbec nic není...
Hrají: Marek Taclík, Kristýna Liška Boková, Jan Budař a další, režie: Jiří Chlumský. 102 min.

JEDEN SVĚT 2013

Pátek 22. 3. - dopoledne ŠKOLNÍ KINO
Kolekci filmů z festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2013 uvedeme ve speciálních projekčních blocích, určených základním a středním školám.

ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE (ČR 2013)

Sobota 23. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO
Výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání - na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je zavede do podzemních chodeb pražského Hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem! Ten podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců...
Hrají: Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Ondřej Brzobohatý a další, režie: Michal Žabka. 90 min.

HanaTalli Hlubučková - Pohádky, pověsti a poudačky panství rotštejnského

Pondělí 25. 3. - 10.00 hodin BESEDA PRO ŠKOLY
Povídání pro žáky čtvrtých tříd s kastelánkou hradu Rotštejna o její nové knížce.
pořádá Městská knihovna Železný Brod

FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK (USA 2012)

Úterý 26. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Dojemný příběh chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu - jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky!
Hrají: Winona Ryder, Catherine O‘Hara, Atticus Shaffer a další, režie: Tim Burton, 87 min.

30 MINUT PO PŮLNOCI (USA 2012)

Čtvrtek 28. 3. PREMIÉROVÉ KINO a pátek 29. 3. - 19.30 hodin
Brzy nad ránem 2. května 2011 speciální jednotka americké armády dopadla a zastřelila nejhledanějšího teroristu světa, Usámu Bin Ládina. Desetiletý hon na démona zaznamenala v mistrovsky natočeném thrilleru oscarová režisérka Kathryn Bigelow. Její film posbíral pět oscarových nominací a čtyři nominace na Zlatý glóbus.
Hrají: Jessica Chastain, Mark Strong, Joel Edgerton a další, režie: Kathryn Bigelow.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 157 min.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn