Březen je měsíc čtenářů. Liberecká knihovna vybírá nejlepšího e-čtenáře

06.03.2021 11:18:54 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Březen je měsíc čtenářů. Liberecká knihovna vybírá nejlepšího e-čtenáře

Výběr toho nejlepšího ze svých služeb se snaží nabídnout svým návštěvníkům knihovny v rámci jarní kampaně Březen - měsíc čtenářů. K této akci, která se tento rok koná už podesáté, se již tradičně připojuje i Krajská vědecká knihovna v Liberci, která láká třeba na půjčování e-knih, vstup do českých i zahraničních databází, přednášky, besedy, pořady pro děti on-line na YouTube a Facebooku knihovny nebo na platformě ZOOM.

„Knihy jsou našimi společníky v dobrých časech a nyní, kdy jsme doma mnohem víc, saháme po knihách ještě častěji. Zároveň nám všem knihovny nabízejí služby, které můžeme využít přes internet. Věřím, že to čtenáři ocení," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Současná epidemická situace všednodenní život knihovny změnila, stejně jako podobu právě probíhajícího čtenářského měsíce. „Naučili jsme se pro naše návštěvníky vytvářet nové služby. Nabízíme ve větší míře knihy a databáze online, přednášky přenášíme virtuálně a nahráváme je na YouTube kanál knihovny, knihy doporučujeme formou zábavných videí. Podle našeho návodu a vytyčené trasy s dokonce během března mohou zájemci vydat na literární putování Libereckým krajem, pokud to alespoň trochu půjde," dodala ředitelka knihovny Blanka Konvalinková.

Pro děti je připravena soutěž Vrať mě zpátky do pohádky a nový pořad Vyprávění na dobrou noc, který se uskuteční každou středu od půl šesté večer. Informace o akcích najdou zájemci na úvodní stránce knihovny www.kvkli.cz.

V tomto ročníku Března - měsíce čtenářů knihovny vybírají nejlepšího e-čtenáře. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených e-knih za rok 2020. V průběhu března 2021 budou vybráni e-čtenáři nejen v jednotlivých knihovách, ale také ve všech krajích. Celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

Kampaň vyhlašuje tradičně SKIP - Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Soutěž o knihu roku pokračuje už ve čtvrtém ročníku
Krajská knihovna od 3. prosince znovu otevřela

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn