Bramberk přišly podpořit stovky lidí

25.08.2014 10:29:20 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Bramberk přišly podpořit stovky lidí

Město Lučany nad Nisou ve spolupráci s místními spolky pořádalo v sobotu 23. srpna Benefici pro rozhlednu Bramberk. Jednalo se o pohodové odpoledne u rozhledny Bramberk, jehož cílem bylo podpořit koupi rozhledny do majetku města, které už za Bramberk zaplatilo 2,51 milionu. Podpořit benefici přišli také zpěvák Ondřej Ruml, režisér Tomáš Magnusek, herec Jiří Krytinář. V průběhu odpoledne pak zahrály kapely Skupina s nástroji, Alabama, Vejlupci, Sten Band.

Podle předběžných odhadů pořadatelů návštěvníci přímo na akci přispěli částkou přes 20 000 korun. „Lidé za dar získali Pamětní list, na který jsme dali unikátní razítko, vyrobené pouze pro tuto příležitost. Přispělo mnoho lidí, každý podle svých možností. Další výtěžek byl z koláčů, buchet, či z chleba namazaného domácími škvarky. Vše připravily dobrovolnice z Lučan a jeho přilehlých částí Jindřichova a Maxova,“ sdělila jedna z pořadatelek Alena Kulasová.

Také starosta Lučan Jiří Řešátko byl akcí potěšen, před ní byl malinko skeptický, ale zájem veřejnosti ho velmi překvapil. „Udělali jsme tuto akci proto, aby sem lidé přišli a jsme rádi, že si k nám na Bramberk našli cestu. Všem, kteří na rozhlednu přispěli, velmi děkujeme,“ řekl starosta.

Na akci promluvil také primátor statutárního města Jablonce Petr Beitl, který slíbil, že město sousední obec v koupi podpoří a zářijové zastupitelstvo bude projednávat příspěvek na Bramberk. „Řekli jsme si, když tak malé město s malým rozpočtem dostalo odvahu a koupilo rozhlednu za 2,51 milionu korun, měli bychom ho v jeho úsilí podpořit,“ sdělil přítomným primátor Beitl.

Na kontě Bramberk už je přes milion  

Benefice pro rozhlednu Bramberk<br />Autor: Jiří Endler Celkem se na Bramberk vybrala částka přes jeden milion korun. „Půl milionu věnoval jeden lékař, který si nepřeje být jmenován, 400 000 jsme dostali od ředitele Jablotronu inženýra Dědka a sto sedmdesát tisíc korun jsme dostali od drobných dárců na naše transparentní konto, na kterém sbírka probíhá dále,“ ozřejmil částky starosta Lučan.

A právě na konto může přispět každý, kdo chce podpořit koupi rozhledny Bramberk. Číslo konta: 80039-963239399/0800.

V průběhu odpoledne, na jehož úvod vystoupil jablonecký rodák Ondřej Ruml, režisér Tomáš Magnusek, jenž do Jizerek často jezdí a Jiří Krytinář, zahrály a zazpívaly místní kapely, které také přišly podpořit akci. Všichni vystoupili bez nároku na honorář. „Mám k Jizerkám velký vztah, již několik let sem jezdím a moc se mi tady líbí. Když jsem byl osloven, zda bych nepodpořil tuto akci, neváhal jsem ani vteřinu. Jsem rád, že přišlo tolik lidí,“ sdělil režisér Magnusek, který přislíbil, že rozhlednu Bramberk využije pro natáčení k jedné z epizod nového seriálu Stopy života, který bude vysílán od října na TV Barrandov. V něm bude hrát i Jiří Krytinář, který zavzpomínal na své putování na Bramberk, kam chodíval se svým otcem.

V průběhu odpoledne byly pro malé návštěvníky připraveny různé tvořivé dílničky a projížďky na koních.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benefice má přinést další finance na obnovu rozhledny Bramberk
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Definitivně skončily obavy o rozhlednu na Bramberku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn