Bramberk přišly podpořit stovky lidí

25.08.2014 10:29:20 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Bramberk přišly podpořit stovky lidí

Město Lučany nad Nisou ve spolupráci s místními spolky pořádalo v sobotu 23. srpna Benefici pro rozhlednu Bramberk. Jednalo se o pohodové odpoledne u rozhledny Bramberk, jehož cílem bylo podpořit koupi rozhledny do majetku města, které už za Bramberk zaplatilo 2,51 milionu. Podpořit benefici přišli také zpěvák Ondřej Ruml, režisér Tomáš Magnusek, herec Jiří Krytinář. V průběhu odpoledne pak zahrály kapely Skupina s nástroji, Alabama, Vejlupci, Sten Band.

Podle předběžných odhadů pořadatelů návštěvníci přímo na akci přispěli částkou přes 20 000 korun. „Lidé za dar získali Pamětní list, na který jsme dali unikátní razítko, vyrobené pouze pro tuto příležitost. Přispělo mnoho lidí, každý podle svých možností. Další výtěžek byl z koláčů, buchet, či z chleba namazaného domácími škvarky. Vše připravily dobrovolnice z Lučan a jeho přilehlých částí Jindřichova a Maxova,“ sdělila jedna z pořadatelek Alena Kulasová.

Také starosta Lučan Jiří Řešátko byl akcí potěšen, před ní byl malinko skeptický, ale zájem veřejnosti ho velmi překvapil. „Udělali jsme tuto akci proto, aby sem lidé přišli a jsme rádi, že si k nám na Bramberk našli cestu. Všem, kteří na rozhlednu přispěli, velmi děkujeme,“ řekl starosta.

Na akci promluvil také primátor statutárního města Jablonce Petr Beitl, který slíbil, že město sousední obec v koupi podpoří a zářijové zastupitelstvo bude projednávat příspěvek na Bramberk. „Řekli jsme si, když tak malé město s malým rozpočtem dostalo odvahu a koupilo rozhlednu za 2,51 milionu korun, měli bychom ho v jeho úsilí podpořit,“ sdělil přítomným primátor Beitl.

Na kontě Bramberk už je přes milion  

Benefice pro rozhlednu Bramberk<br />Autor: Jiří Endler Celkem se na Bramberk vybrala částka přes jeden milion korun. „Půl milionu věnoval jeden lékař, který si nepřeje být jmenován, 400 000 jsme dostali od ředitele Jablotronu inženýra Dědka a sto sedmdesát tisíc korun jsme dostali od drobných dárců na naše transparentní konto, na kterém sbírka probíhá dále,“ ozřejmil částky starosta Lučan.

A právě na konto může přispět každý, kdo chce podpořit koupi rozhledny Bramberk. Číslo konta: 80039-963239399/0800.

V průběhu odpoledne, na jehož úvod vystoupil jablonecký rodák Ondřej Ruml, režisér Tomáš Magnusek, jenž do Jizerek často jezdí a Jiří Krytinář, zahrály a zazpívaly místní kapely, které také přišly podpořit akci. Všichni vystoupili bez nároku na honorář. „Mám k Jizerkám velký vztah, již několik let sem jezdím a moc se mi tady líbí. Když jsem byl osloven, zda bych nepodpořil tuto akci, neváhal jsem ani vteřinu. Jsem rád, že přišlo tolik lidí,“ sdělil režisér Magnusek, který přislíbil, že rozhlednu Bramberk využije pro natáčení k jedné z epizod nového seriálu Stopy života, který bude vysílán od října na TV Barrandov. V něm bude hrát i Jiří Krytinář, který zavzpomínal na své putování na Bramberk, kam chodíval se svým otcem.

V průběhu odpoledne byly pro malé návštěvníky připraveny různé tvořivé dílničky a projížďky na koních.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benefice má přinést další finance na obnovu rozhledny Bramberk
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Definitivně skončily obavy o rozhlednu na Bramberku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn