Bradáč exceloval a má další čtyři rekordy

30.11.2010 17:59:55 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bradáč exceloval a má další čtyři rekordy

Další čtyři úžasné výkony jsou v Guinessově knize rekordů spojeny se jménem jabloneckého iluzionisty Zdeňka Bradáče. V pondělí unikl nejrychleji z policejních pout poslepu a nejvíckrát sejmul karetní balíček jednou rukou. V úterý vyhodil nejvýše hrací kartu a překonal rekord v nepřetržitém žonglování se čtyřmi míčky.

Nejvíce si jablonecký rekordman cení posledního úspěchu. Zatímco při třech ostatních úkolech ustanovoval základní rekordy, protože tyhle úkoly ještě nikdo nedělal, při žonglování měl laťku položenou velmi vysoko. Rekord držel Američan David Slick, jenž žongloval bez přestávky 2 hodiny a 23 minut.

Bradáč: Bylo to peklo

Překonat tento úctyhodný výkon se Bradáč rozhodl na půdě jablonecké městské haly. A jak přiznal, do žonglovacího maratonu se mu příliš nechtělo.

„Je to nesmírně náročný úkol. Navíc jsem pár dní pořádně nespal a už na začátku jsem se cítil vysílený. Už v prvních minutách jsem uvažoval, že tenhle pokus přeruším, protože jsem nevěřil, že rekord můžu překonat," řekl Našemu Jablonecku úspěšný rekordman.

Nakonec ho ale nabudila myšlenka na lidi, kteří mu drželi palce, a tak se nadechl k velkému výkonu. Když se nepřetržitě létající míčky zastavily, na časomíře zůstal svítit čas 2 hodiny 46 minut a 48 vteřin.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem tuhle výzvu nakonec zvládl. Bylo to ale opravdové peklo. A nejhorší to bylo právě ve chvíli, když jsem se blížil k hranici, kterou jsem chtěl překonat," poznamenal po pokusu jablonecký kouzelník.

Po téměř třech hodinách se tak mohl radovat a nevadila mu ani namožená záda a zápěstí. Rekord chtěl překonat už několik let, poslední svůj pokus totiž absolvoval před šesti lety, kdy mu bylo pouhých 17 let. Tehdy vydržel žonglovat skoro hodinu a dnes věděl, že od té doby se hodně zlepšil.


Chce mít 25 rekordů

Ještě před maratonem si v Městské hale v Jablonci jen tak v rychlosti střihl další rekord. Hrací kartu vyhodil do výšky 8,2 metrů.

V pondělí se radoval nejprve na policejní stanici ve Mšeně, kde v rekordním čase 4,06 vteřiny unikl poslepu z policejních pout. A hned poté ustanovil nový rekord také v jablonecké herně Las Vegas, kde 2 470krát během hodiny sejmul karetní balíček v jedné ruce.

Zdeněk Bradáč je tedy v současné době držitelem už sedmnácti světových rekordů a pomalu plní svůj vytyčený cíl. V co nejkratší době chce být totiž v Guinessově knize rekordů zapsán pětadvacetkrát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT