Bradáč exceloval a má další čtyři rekordy

30.11.2010 17:59:55 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bradáč exceloval a má další čtyři rekordy

Další čtyři úžasné výkony jsou v Guinessově knize rekordů spojeny se jménem jabloneckého iluzionisty Zdeňka Bradáče. V pondělí unikl nejrychleji z policejních pout poslepu a nejvíckrát sejmul karetní balíček jednou rukou. V úterý vyhodil nejvýše hrací kartu a překonal rekord v nepřetržitém žonglování se čtyřmi míčky.

Nejvíce si jablonecký rekordman cení posledního úspěchu. Zatímco při třech ostatních úkolech ustanovoval základní rekordy, protože tyhle úkoly ještě nikdo nedělal, při žonglování měl laťku položenou velmi vysoko. Rekord držel Američan David Slick, jenž žongloval bez přestávky 2 hodiny a 23 minut.

Bradáč: Bylo to peklo

Překonat tento úctyhodný výkon se Bradáč rozhodl na půdě jablonecké městské haly. A jak přiznal, do žonglovacího maratonu se mu příliš nechtělo.

„Je to nesmírně náročný úkol. Navíc jsem pár dní pořádně nespal a už na začátku jsem se cítil vysílený. Už v prvních minutách jsem uvažoval, že tenhle pokus přeruším, protože jsem nevěřil, že rekord můžu překonat," řekl Našemu Jablonecku úspěšný rekordman.

Nakonec ho ale nabudila myšlenka na lidi, kteří mu drželi palce, a tak se nadechl k velkému výkonu. Když se nepřetržitě létající míčky zastavily, na časomíře zůstal svítit čas 2 hodiny 46 minut a 48 vteřin.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem tuhle výzvu nakonec zvládl. Bylo to ale opravdové peklo. A nejhorší to bylo právě ve chvíli, když jsem se blížil k hranici, kterou jsem chtěl překonat," poznamenal po pokusu jablonecký kouzelník.

Po téměř třech hodinách se tak mohl radovat a nevadila mu ani namožená záda a zápěstí. Rekord chtěl překonat už několik let, poslední svůj pokus totiž absolvoval před šesti lety, kdy mu bylo pouhých 17 let. Tehdy vydržel žonglovat skoro hodinu a dnes věděl, že od té doby se hodně zlepšil.


Chce mít 25 rekordů

Ještě před maratonem si v Městské hale v Jablonci jen tak v rychlosti střihl další rekord. Hrací kartu vyhodil do výšky 8,2 metrů.

V pondělí se radoval nejprve na policejní stanici ve Mšeně, kde v rekordním čase 4,06 vteřiny unikl poslepu z policejních pout. A hned poté ustanovil nový rekord také v jablonecké herně Las Vegas, kde 2 470krát během hodiny sejmul karetní balíček v jedné ruce.

Zdeněk Bradáč je tedy v současné době držitelem už sedmnácti světových rekordů a pomalu plní svůj vytyčený cíl. V co nejkratší době chce být totiž v Guinessově knize rekordů zapsán pětadvacetkrát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT