Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

14.01.2020 20:52:38 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Hluboké pravdy, otázky bytí a nebytí, životní radosti, trable, výhry i prohřešky... to všechno byla témata, která na jevišti Městského divadla v Jablonci nezapomenutelným způsobem rozebírala Iva Janžurová. Naše přední herečka v roli legendy francouzského divadla Sáry Berndhardtové doslova zářila a poslední dny umírající herečky ztvárnila tak věrohodně, až jsme měli obavy o její zdraví.

Textově i fyzicky náročnou roli pojala Iva Janžurová velmi uvěřitelně, hluboce a přitom s lehkostí a přirozeností sobě vlastní. Předvedla tak rozličnou škálu nálad, že se divák nestačil divit. A všechny jemné nuance, kterých byla hra plná, byly jen důkazem jejího hereckého mistrovství. Důstojným partnerem Ivě Janžurové byl Igor Orozovič v roli tajemníka Pitoua, který na jabloneckých prknech rovněž předvedl skvělý výkon a společně vytvořili dokonalou symbiózu.

Hru Johna Murrella s názvem Božská Sarah přivezlo do našeho města Divadlo Kalich Praha v překladu i režii Alice Nellis a jde o komorní, komediálně laděnou hru o posledních dnech na sklonku života kdysi slavné hvězdy a skandalistky. Alice Nellis však příběh pojala niterněji, s citem pro detail a obsazení obou rolí se ukázalo být velmi šťastnou volbou.

K prasknutí nacpané divadlo donutila dvojice Janžurová Ozorovič nejen k hlubokému zamyšlení nad samotnou lidskou existencí, ale i k bouřlivému potlesku. Ten byl především oceněním výkonu naší herecké hvězdy a jejich mistrných deklamací. Při závěrečných děkovačkách došlo i na standing ovation, kterým odměnili diváci herecké výkony obou zúčastněných. A veliké vzdušné srdce s řadou vzdušných polibků, které poslala Iva Janžurová do publika, byly dokonalou tečkou za skvostným představením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn