Bod po nádherné střele Jakuba Považance

12.07.2018 05:06:55 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V rakouském Worglu se shodou okolností utkali dva soupeři, kteří v předchozích zápasech dostali bůra... Tentokrát to žádná jednostranná kanonáda nebyla, hrál se pohledný fotbal.

FK Dynamo Moskva - FK Jablonec 2:2 (0:1)

Sestavy:

• FK Dinamo Moskva: Leshuk - Morozov, Rykov, Shunic, Kozlov - Terekhov, Sow, Tetteh, Raush - Panchenko, Lutsenko. Náhradníci: Zirikov - Holmen, Osipenko, Temnikov, Obolsky, Moskvichev, Zopov, Lipovoy, Markov, Grulev, Sosnin.

• FK Jablonec: Hanuš - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Acosta, Hübschman, Trávník, Jovovič - Chramosta, Ikaunieks. Náhradníci: Richter, Hrubý - Kratochvíl, Považanec, Lischka, Doležal, Čvančara, Pleštil, Kubista, Masopust.

Jablonecký tým začal dobře, stáli proti němu sice chasníci pěkně stavění, ale jablonečtí štírkové si s nimi docela slušně poradili. V 17. minutě založil pěknou akci Jovovič, míč putoval do šance Chramostovi, jehož vychytal Leshuk, ale jím vyražený míč napálil zpět na branku Hanousek, i jeho pokus ruský brankář vyrazil k Ikaunieksovi a ten mířil přesně. Do konce poločasu byly i další šance na obou stranách, ale nic v síti neskončilo.

Vstup do druhé půle zastihl jablonecké borce nekoncentrované a po pěkném „ťukesu" se dostal k míči Pančenko a na přední tyč Hanuše prostřelil na 1:1. Moskvané i v dalším průběhu si vypracovali více příležitosti a byl to opět Pančenko, od lajny zpětně nacentroval před Hanušovu bránu, tam byli oba stopeři a Hanousek v nedbalkách a až se míč dostal na nabíhajícího Markova a ten Hanuše překonal na 1:2. Zápas pomalu ale jistě spěl do závěru, ale tu v 78. minutě - přišel, viděl a zvítězil Jakub Považanec a nádhernou střelou do nejnádhernějšího místa v brance vyrovnal.

Branky: 47. Panchenko, 65. Markov - 17. Ikaunieks, 78. Považanec.

Trenér Rada v průběhu druhé půle poslal na hřiště, tradičně kolem 70. minuty, další hráče, Doležala, Považance, Masopusta, Kratochvíla. Na lavičku se posadili Ikaunieks, Chramosta, Tráník a Jovovič.

Přípravné utkání určitě splnilo svůj účel, Moskvané byli výborným soupeřem, posledním na soustředění v Kaprunu bude německá Arminia Bielefeld, která ve středu porazila Baník Ostrava 2:0. Utkání se bude hrát v sobotu 14. 7. a snad i na TV Střelnice...