Blesku vyšla letošní domácí premiéra na výbornou

11.06.2020 13:10:13 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Blesku vyšla letošní domácí premiéra na výbornou

V neděli se jablonečtí baseballisté poprvé v tomto roce představili na domácím Ash Fieldu, kde přivítali Hroch Brno. Po vydařeném vstupu do sezony proti Wolfs Domažlice, čekala Blesk další výzva v podobě soupeře z moravské metropole. Brněnský Hroch si z prvního hracího víkendu odnesl jednu výhru proti Sokolu Hluboká, což je vždy cenný skalp.

Před samotným utkáním proběhl ceremoniál, během kterého zazněla státní hymna a slavnostního nadhozu se ujal ředitel jablonecké nemocnice Vít Němeček, který v době koronavirové krize velmi zdárně organizoval chod celého zařízení

Vstup do prvního utkání vyšel Blesku na jedničku, když hned v první směně dokázal šestkrát skórovat, i zásluhou home runů Jonáše Výbory a Radka Šulce. Domácí nadále pokračovali v tlaku a v každé směně přidávali další doběhy. Ofenziva hostujícího Hrochu se k žádné velké akci nedostala a nemalým dílem se na tom podílel skvěle házející Jiří Hikl. Osmnáctiletý levák obdržel za celé utkání pět bodů, které všechny přišly po dvou home runech v podání brněnského celku. První utkání tak skončilo po šesti měnách poměrem 20:5.

Druhé utkání již nebylo zdaleka tak jednoznačné. Hostující Hroch se dokonce v druhé směně dostal do vedení, které se mu dařilo držet až do čtvrtého inningu, ve kterém domácí zápas otočili a vedení již nepustili. Až do sedmého dějství sice byl zápas stále vyrovnaný, ale Blesk pak zasadil pomyslný poslední hřebíček do rakve brněnských nadějí v podobě šesti doběhů. Home runem se v tomto utkání blýskl domácí Zdeněk Machačka. Na kopci se představili Karel Riedl, Vojtěch Jiránek, Lukáš Roubíček a Jan Výbora. Utkání navíc skončilo poměrně kuriózně, kdy hostující hráč vyběhl příliš brzy ze třetí mety při pokusu o doběh na zachycený dlouhý odpal, a byl tak vyautován po zahrání na výzvu.

„Oproti minulému víkendu šlo tentokrát určitě o silnějšího soupeře, ale my na druhou stranu byli v nejsilnější možné sestavě a ještě nás hnali domácí fanoušci. Jsme velmi rádi, že se nám zatím daří být disciplinovaní na pálce a v poli neděláme příliš chyb. Koneckonců ve čtyřech zápasech jsme dokázali skórovat stokrát, což mluví za vše. V dalším doubleheaderu nás čekají Bučovice, které letos mají nějaké posily z Draků Brno, tak určitě půjde o zajímavý souboj," komentoval nedělní zápasy předseda klubu Lukáš Roubíček.

V neděli 14. června se Blesk opět představí na domácím Ash Fieldu, kde přivítá Pelikans Bučovice. První zápas bude tentokrát začínat již ve 12:00, tak si ho nenechte ujít a přijďte jablonecké baseballisty podpořit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Blesk do sezony vstoupil vítězně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 43 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Basketbalistky Bižuterie opět do nejvyšší soutěže juniorek

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn