Blesk zahájil sezonu vítězně

02.04.2019 16:29:15 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Blesk zahájil sezonu vítězně

Letošní sezonu I. ligy zahájili jablonečtí baseballisté v neděli 31. března v Domažlicích, kde se postavili domácím Wolfs.

V centru Chodska se na nadhazovací kopec k prvnímu zápasu postavil benjamínek týmu Jiří Hikl a nevedl si vůbec špatně. Ze začátku skomírající ofenzívu Blesku dokázal udržet ve hře a za necelých šest odházených směn obdržel pouze jeden vlastní doběh. Zbytek zápasu odházel Michal Kubina, který také dokázal domácí držet zkrátka, a Blesku tak umožnil zvítězit i přes slabší výkon na pálce. Catcher Zdeněk Machačka se blýskl v útoku, když si připsal čtyři úspěšné odpady ze čtyř příležitostí. Konečný výsledek byl 14:6 pro jablonecký Blesk.

V druhém utkání se již velmi projevil nedostatek nadhazovačů Domažlic. Jablonečtí baseballisté se však nenechali ukolébat pomalejším tempem hry, disciplinovaně získávali mety zdarma a tvrdými odpaly stahovali doběhy. První home run Blesku letošní sezóny si připsal Jakub Uhnavý, kterého následovali František Musil a Tomáš Ševčík, pro kterého šlo o premiérový odpal za plot v barvách Jablonce. I v obraně podal Blesk přesvědčivější výkon než v prvním utkání, a pomohl tak Karlu Riedlovi, který na nadhazovacím kopci udržel v průběhu čtyř směn čisté konto. Poslední inning odházel Jonáš Výbora a ani on neobdržel žádné doběhy. Jablonečtí tak po pěti směnách zvítězili pohodlným náskokem 32:0.

„Do Domažlic jsme jeli s jasným cílem odvézt si dvě vítězství. To se nám podařilo, ale bohužel se to neobešlo bez několika chyb, jak v útoku, tak v obraně. Jsme ale na samotném začátku sezony, a tak z toho nechceme vyvozovat žádné velké závěry, jen se z chyb musíme poučit a do budoucna je eliminovat," hodnotil vstup do sezóny Michal Kubina, jeden z nejzkušenějších hráčů Jablonce.

K dalším zápasům nastoupí Blesk v sobotu 6. dubna, kdy v moravské metropoli vyzve tamní Hroch Brno. Do svých kalendářů si zaznamenejte datum 14. dubna, kdy se Jablonečtí poprvé v letošním ročníku 1. Ligy představí na domácím Ash Fieldu, kde se utkají s choceňskými Orly.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn