Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

29.11.2016 13:56:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

S velkým očekáváním sledovali příznivci českého biatlonu zahájení Světového poháru ve švédském Östersundu. Ve výstavní české disciplíně smíšené štafetě obsadila česká štafeta solidní sedmé místo, ale téměř o všem rozhodl první úsek, který se příliš střelecky nevydařil Veronice Vítkové.

Smíšená štafeta Puskarčíková - Krčmář také nepřesvědčila a obsadila z 26 startujících štafet 14. místo. A byla to opět první střelba Evy Puskarčíkové, která nezvládla první střelbu a musela na dvě trestná kola.

Devatenáctiletá Markéta Davidová vyhrála sprint IBU Cupu

Jako blesk z čistého nebe, a i jako náplast na nevýrazný vstup reprezentačního áčka do soutěží Světového poháru, přišla senzační zpráva z Norska. Juniorka Markéta Davidová, rodačka z Janova nad Nisou, vyhrála v Beitostolenu druhý sprint IBU Cupu! Tempu české juniorky nestačily ani závodnice ostřílené Světovým pohárem!

Makule, jak zní její přezdívka, minula pouze první terč vleže a zbývajících devět terčů se už před ní sklonilo. Na trati byla třetí nejrychlejší!

Markétu teď čeká trénink v rakouském Obertilliachu, následovat bude ještě jeden závod v „dospělém" IBU Cupu v Ridnaunu a pak i série juniorského IBU Cupu. Vrcholem sezony by pro členku SKP Kornspitz Jablonec mělo být juniorské mistrovství světa.

Koníčkem Markéty byly od mládí koně a tak i její studium na vysoké škole je zaměřené na tento obor. Začala studovat Českou zemědělskou univerzitu v Praze a zde zajímavý obor - zoorehabilitace a asistenční práce se zvířaty.

Hodně dalších úspěchů přeje redakce Našeho Jablonecka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn