Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

29.11.2016 13:56:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

S velkým očekáváním sledovali příznivci českého biatlonu zahájení Světového poháru ve švédském Östersundu. Ve výstavní české disciplíně smíšené štafetě obsadila česká štafeta solidní sedmé místo, ale téměř o všem rozhodl první úsek, který se příliš střelecky nevydařil Veronice Vítkové.

Smíšená štafeta Puskarčíková - Krčmář také nepřesvědčila a obsadila z 26 startujících štafet 14. místo. A byla to opět první střelba Evy Puskarčíkové, která nezvládla první střelbu a musela na dvě trestná kola.

Devatenáctiletá Markéta Davidová vyhrála sprint IBU Cupu

Jako blesk z čistého nebe, a i jako náplast na nevýrazný vstup reprezentačního áčka do soutěží Světového poháru, přišla senzační zpráva z Norska. Juniorka Markéta Davidová, rodačka z Janova nad Nisou, vyhrála v Beitostolenu druhý sprint IBU Cupu! Tempu české juniorky nestačily ani závodnice ostřílené Světovým pohárem!

Makule, jak zní její přezdívka, minula pouze první terč vleže a zbývajících devět terčů se už před ní sklonilo. Na trati byla třetí nejrychlejší!

Markétu teď čeká trénink v rakouském Obertilliachu, následovat bude ještě jeden závod v „dospělém" IBU Cupu v Ridnaunu a pak i série juniorského IBU Cupu. Vrcholem sezony by pro členku SKP Kornspitz Jablonec mělo být juniorské mistrovství světa.

Koníčkem Markéty byly od mládí koně a tak i její studium na vysoké škole je zaměřené na tento obor. Začala studovat Českou zemědělskou univerzitu v Praze a zde zajímavý obor - zoorehabilitace a asistenční práce se zvířaty.

Hodně dalších úspěchů přeje redakce Našeho Jablonecka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn