Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

29.11.2016 13:56:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

S velkým očekáváním sledovali příznivci českého biatlonu zahájení Světového poháru ve švédském Östersundu. Ve výstavní české disciplíně smíšené štafetě obsadila česká štafeta solidní sedmé místo, ale téměř o všem rozhodl první úsek, který se příliš střelecky nevydařil Veronice Vítkové.

Smíšená štafeta Puskarčíková - Krčmář také nepřesvědčila a obsadila z 26 startujících štafet 14. místo. A byla to opět první střelba Evy Puskarčíkové, která nezvládla první střelbu a musela na dvě trestná kola.

Devatenáctiletá Markéta Davidová vyhrála sprint IBU Cupu

Jako blesk z čistého nebe, a i jako náplast na nevýrazný vstup reprezentačního áčka do soutěží Světového poháru, přišla senzační zpráva z Norska. Juniorka Markéta Davidová, rodačka z Janova nad Nisou, vyhrála v Beitostolenu druhý sprint IBU Cupu! Tempu české juniorky nestačily ani závodnice ostřílené Světovým pohárem!

Makule, jak zní její přezdívka, minula pouze první terč vleže a zbývajících devět terčů se už před ní sklonilo. Na trati byla třetí nejrychlejší!

Markétu teď čeká trénink v rakouském Obertilliachu, následovat bude ještě jeden závod v „dospělém" IBU Cupu v Ridnaunu a pak i série juniorského IBU Cupu. Vrcholem sezony by pro členku SKP Kornspitz Jablonec mělo být juniorské mistrovství světa.

Koníčkem Markéty byly od mládí koně a tak i její studium na vysoké škole je zaměřené na tento obor. Začala studovat Českou zemědělskou univerzitu v Praze a zde zajímavý obor - zoorehabilitace a asistenční práce se zvířaty.

Hodně dalších úspěchů přeje redakce Našeho Jablonecka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT