Bezdomovci nemohou do denního centra Naděje v Jablonci

17.03.2020 18:11:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bezdomovci nemohou do denního centra Naděje v Jablonci

Nízkoprahové denní centrum Azylového domu v jablonecké ulici Za Plynárnou je uzavřené. Je to jedna ze čtyř registrovaných sociálních služeb, které azylový dům poskytuje.

„Důvodem je, že nemůžeme zamezit setkávání lidí v celém domě, služba pobytová nejde od ambulantní oddělit a primárně chceme zajistit péči pro ubytované, z nichž řada je v seniorském věku i zdravotně handicapovaná," řekla oblastní ředitelka Naděje Milena Havrdová.

V azylovém domě žije asi čtyřicítka obyvatel Jablonce a denně jim sociální pracovníci zdůrazňují, že nemají zbytečně opouštět budovu a mají dbát na zvýšenou hygienu. „Nákupy a zařizování věcí na úřadě jim zajišťují sociální pracovníci," připomněla Havrdová s tím, že zakázané jsou návštěvy a každý den se desinfikují všechny prostory.

„Služby zavřeného nízkoprahového centra jsme nahradili terénním programem, kdy terénní pracovník třikrát týdně v určený čas na předem určená místa rozváží potravinovou a hygienickou pomoc pro lidi, kteří zůstávají venku. Příjem nových klientů do ubytování je pozastaven a je vázán na potvrzení od lékaře o bezinfekčnosti," sdělila ředitelka jablonecké Naděje, jíž chybí ochranné a dezinfekční prostředky, přitom dle vyjádření ministerstva sociálních věcí má Naděje i nadále zajišťovat všechny služby pro lidi bez domova včetně vyloučených lokalit.

„Nemáme jediný respirátor nebo obyčejnou roušku. Zaměstnanci jsou vystaveni nebezpečí, někteří se začínají bouřit, že bez ochranných pomůcek nechtějí s klienty přicházet do styku," tvrdí Milena Havlová, která je vděčná za nabídky pomoci. „Chtěla bych poděkovat všem, co nabízí pomoc. Dobrovolníky zatím v přímé péči nevyužijeme, ale vítáme ochotu šít pro naše zaměstnance a klienty roušky. Terénní pracovnice v Dlouhé začaly šít samy roušky přímo na středisku i pro zaměstnance v ostatních službách."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastupitelstvo města Jablonec je zrušené, na úřadě bude minimum lidí
V Libereckém kraji jsou roušky na veřejnosti povinné!
Zřízena mimořádná e-mailová adresa na jablonecký magistrát
Sociální služby v Jablonci jsou zajištěné
Liberecký kraj pro občany připravil desatero zodpovědného chování

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn