Bezdomovci na Proseči jsou opět bez domova

19.10.2018 08:03:48 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bezdomovci na Proseči jsou opět bez domova

Bezdomoveckou osadu na Prosečském hřebeni v Jablonci zlikvidovali v úterý 16. října na žádost Lesů ČR pracovníci veřejně prospěšných prací (VPP).

Obydlí měli bezdomovci v lese už několik let. Postupem času se ale z jednoduchého přístřešku stala osada plná nepořádku, která se co do velikosti dá přirovnat k cca 1/3 Mírového náměstí. Stany byly postavené ze dřeva, igelitů, různých plachet a dalších materiálů. Letos už jich bylo pět, z toho jeden dokonce dvoupatrový. Kromě cca 20 lidí v lese žilo i několik koček a psů, možná i další zvířata.

Magistrát města požádaly o pomoc s likvidací příbytků Lesy ČR, jelikož se lidé bez domova utábořili na jejich pozemku. S bezdomovci v rámci možností pracují sociální pracovníci magistrátu a také terénní pracovníci nedalekého azylového domu Naděje. Oslovují je s různými nabídkami řešení jejich životní situace. Bohužel víceméně bezúspěšně. „Jsou to lidé, kteří nemají zájem řešit svou životní situaci a odmítají veškerou nabízenou pomoc ze strany města i poskytovatelů sociálních služeb. I přesto jim sociální pracovníci opakovaně nabízejí nocleh v azylovém domě, potravinovou pomoc, ošacení a v poslední době i zaměstnání." konstatuje vedoucí sociální odboru jabloneckého magistrátu Martina Rosenbergová.

Bezdomovecká osada byla obtížně přístupná, cestu musel dokonce proklestit bagr, aby projely náklaďáky na odvoz odpadu. Úklid celého prostoru trval den a půl, intenzívně na tom pracovala skupina 20 pracovníků VPP, kteří naložili 4 plná nákladní auta. Na veřejný pořádek dohlíželi čtyři strážníci městské policie, k žádnému většímu incidentu během likvidace bezdomoveckého obydlí ale nedošlo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Provoz nemocniční lékárny o Velikonocích a květnových svátcích

V sobotu 20. 4. a pondělí 22. 4. je provoz lékárny v jablonecké nemocnici zajištěn od 8 do 16 hodin. Zavřeno bude v pátek 19. 4. a neděli 21. 4. V květnových státních svátcích, středy 1. a 8. 5., bude lékárna v provozu od 8 do 16 hodin. Nemocniční lékárnu najdete nedaleko hlavního vchodu, stačí jít po zelené či červené barvě. Informace k běžné otevírací době a sortimentu včetně prodejny zdravotnických potřeb jsou zveřejněny na www.nemjbc.cz.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě vysoké prohry jabloneckých házenkářů s Mostem
Na Ash Fieldu začal Blesk vítězně
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti
Aneta Langerová rozezpívala i stydlíny

Nejčtenější články

18.04.: Škoda Felicie skončila na Smržovce pod strání v kolejišti
19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
17.04.: Tanvaldská sportovka vybojovala postup do krajského finále ve vybíjené

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT