Bezdomovci na Proseči jsou opět bez domova

19.10.2018 08:03:48 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bezdomovci na Proseči jsou opět bez domova

Bezdomoveckou osadu na Prosečském hřebeni v Jablonci zlikvidovali v úterý 16. října na žádost Lesů ČR pracovníci veřejně prospěšných prací (VPP).

Obydlí měli bezdomovci v lese už několik let. Postupem času se ale z jednoduchého přístřešku stala osada plná nepořádku, která se co do velikosti dá přirovnat k cca 1/3 Mírového náměstí. Stany byly postavené ze dřeva, igelitů, různých plachet a dalších materiálů. Letos už jich bylo pět, z toho jeden dokonce dvoupatrový. Kromě cca 20 lidí v lese žilo i několik koček a psů, možná i další zvířata.

Magistrát města požádaly o pomoc s likvidací příbytků Lesy ČR, jelikož se lidé bez domova utábořili na jejich pozemku. S bezdomovci v rámci možností pracují sociální pracovníci magistrátu a také terénní pracovníci nedalekého azylového domu Naděje. Oslovují je s různými nabídkami řešení jejich životní situace. Bohužel víceméně bezúspěšně. „Jsou to lidé, kteří nemají zájem řešit svou životní situaci a odmítají veškerou nabízenou pomoc ze strany města i poskytovatelů sociálních služeb. I přesto jim sociální pracovníci opakovaně nabízejí nocleh v azylovém domě, potravinovou pomoc, ošacení a v poslední době i zaměstnání." konstatuje vedoucí sociální odboru jabloneckého magistrátu Martina Rosenbergová.

Bezdomovecká osada byla obtížně přístupná, cestu musel dokonce proklestit bagr, aby projely náklaďáky na odvoz odpadu. Úklid celého prostoru trval den a půl, intenzívně na tom pracovala skupina 20 pracovníků VPP, kteří naložili 4 plná nákladní auta. Na veřejný pořádek dohlíželi čtyři strážníci městské policie, k žádnému většímu incidentu během likvidace bezdomoveckého obydlí ale nedošlo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 21. do 23. listopadu omezí provoz živnostenského úřadu v Jablonci

Od středy 21. 11. 2018 do pátku 23. 11. 2018 bude z technických důvodů částečně omezen běžný provoz živnostenského úřadu v budově magistrátu v ulici Komenského 8.

V Jablonci oslaví 17. listopad o den dřív

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pátek 16. listopadu od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na hradech a zámcích hodnotí sezonu, i v listopadu se ještě konají akce
Jablonečtí hokejisté si v Nymburce připsali další body
Ján Ďurica: tři zápasy natvrdo!
Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa
KAM A KDY ZA SPORTEM: od 16. 11. do 18. 11. 2018

Nejčtenější články

13.11.: Ve smržovské ulici Hlavní se srazila dvě auta
14.11.: V Jablonci ocenili dárce krve medailemi Dr. Janského
15.11.: Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT