Benefiční hejtmanský ples přispěje na sedm potřebných přes 700 tisíc

24.02.2016 10:53:10 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Benefiční hejtmanský ples přispěje na sedm potřebných přes 700 tisíc

Aktualizace: Tradiční hejtmanský ples, který se uskuteční v pátek 26. února 2016, vstupuje letos do druhé dekády své existence. U příležitosti konání 11. benefičního plesu hejtmana Libereckého kraje bude podpořeno 7 potřebných organizací a jednotlivců, kteří dostanou finanční dar od sponzorů a nepřímo také od všech, kteří si zakoupí vstupenku na ples.

Benefiční ples hejtmana Libereckého kraje má opět ryze charitativní charakter. Od sponzorů se ve prospěch podporovaných organizací podařilo zajistit celkem 470 000 Kč, další podpořili ples například darováním cen do slosování, kam věnovalo ceny dalších 30 dárců. Žádné ceny do slosování Liberecký kraj nenakoupil.

Seznam hlavních sponzorů:
Pivovar Svijany, a.s. (100 000 Kč)
Zikuda - vodohospodářské stavby spol. s r.o. (60 000 Kč)
AutoCont CZ a. s. (50 000 Kč)
Mega a.s. (50 000 Kč)
CL-Evans s.r.o. (50 000 Kč)
Severočeská vodárenská společnost a.s. (50 000 Kč)
Valbek-EU, a.s. (50 000 Kč)
Nadace Preciosa (50 000 Kč)
MZ Liberec, a.s. (10 000 Kč)
Celkem 470 000 Kč

K dnešnímu dni (úterý 23. 2. 2016) je obsazeno 502 míst z 522 nabízených. Jedna vstupenka je prodávána za cenu 500 Kč, přičemž výše výtěžku z jejich prodeje bude přesně známá až bezprostředně při zahájení samotného plesu. Již nyní je jasné, že z prodeje vstupenek částka výrazně přesáhne sumu 200 000 Kč.

Další finanční prostředky budou získávány přímo na plese, kdy si hosté budou moci koupit další útržky do slosování v hodnotě 50 Kč za 1 útržek a na oplátku dostanou skleněnou medaili ze sklářské školy v Novém Boru nebo využijí foto koutek. Všechny peníze půjdou na pomoc potřebným.

Předběžné odhady již nyní naznačují, že ples bude uspořádán rozhodně za nižší náklady než v roce 2015, které činily více než 500 000 Kč. Letos náklady nepřekročí částku 400 000 Kč, již na pořádání plesu schválilo z rozpočtu Zastupitelstvo Libereckého kraje.

„Ples nikdy nebyl pouze společenskou akcí a zábavou, vždy jsme se snažili v souvislosti s jeho pořádáním podpořit nějakou organizaci finančním příspěvkem. Abychom to zdůraznili, rozhodli jsme se jej pořádat definitivně jako benefiční a každého, kdo se chce k podpoře připojit, na ples srdečně zvu. Jsem rád, že se ples rozhodla podpořit také řada významných regionálních firem," řekl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

V letošním roce pomůže ples onkologicky nemocným, postiženým a neslyšícím dětem, výtěžek poputuje i na paliativní péči či sociální i zdravotní rehabilitaci.

Podporované subjekty:

1. Nadační fond Ozvěna
Nadační fond Ozvěna vznikl za účelem podpory dětí a mladistvých s trvalou ztrátou sluchu. Jeho posláním je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělávání, rovnocennou šanci se účastnit společenských, sportovních i volnočasových aktivit a především podpořit jejich samostatnost v budoucím životě.

2. nadační fond SLON - Společně dá Liberecko onkodětem Naději
Liberecká naděje pro děti z onkologie vznikla 5. 11. 2014 jako komunita na Facebooku a k dnešnímu dni má přes 400 členů a další přibývají. Stránky byly založeny na pomoc onkologicky nemocným dětem, aby jim a jejich rodinám pomohla snáze zvládnout nelehký boj s nemocí. Fond poskytuje např. materiální pomoc v podobě hraček na dětské oddělení a do nemocniční školky, výtvarných potřeb a edukačních pomůcek, knih, her, skládaček, léků apod.

3. Hospicová péče sv. Zdislavy, o.p.s.
Společnost je poskytovatelem obecně prospěšných zdravotních a sociálních služeb za účelem zajištění hospicové péče v Libereckém kraji, např. služby všeobecné sestry, sociální odlehčovací služby, odborného sociálního poradenství, hospicového poradenství, programu dobrovolnické služby, provozování lůžkového hospice a paliativní medicíny.

4. Sarema Liberec s.r.o.
Zbývá se mj. sociální rehabilitací pro zdravotně znevýhodněné od narození do 64 let ve spolupráci s Jedličkovým ústavem. Používá metodu THERASUIT, která je v našem kraji ojedinělá a v rámci tohoto poskytují i poradenskou činnost pro všechny nadace v ČR.

5. Centrum LIRA, z. ú. (dříve Středisko pro ranou péči Liberec, o.p.s.)
Poskytuje pomoc rodinám s postiženými dětmi. Provozují jak terénní služby, tak ambulantní služby zpravidla v Centru nebo jiných pronajatých prostorách (vstupní jednání s rodinou s dítětem s postižením, diagnostika dosaženého stupně psychomotorického vývoje dítěte, posouzení úrovně zrakových funkcí dítěte, screening poruch autistického spektra, konzultace k podpoře pohybového vývoje dítěte ad.).

6. Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou
Spolek mj. nabízí zdravotnické dozory na akcích, maskování při nácviku kritických situací - taktická cvičení, nácvik zdravotnických postupů..., poskytuje službu občanům Jablonce nad Nisou a blízkého okolí ve formě osobní přepravy typu z domu do domu, realizuje projekt pro seniory „Nejsem sám, přítele mám", poskytuje poradenství, je partnerem pro dárce krve, atd.

7. Petr Živsa
Péťa se narodil 5. září 2001 v České Lípě, žije ve Sloupu v Čechách. Během porodu bohužel došlo ke komplikacím a bylo nutné oživování. Po nevratném poškození mozku je tak Péťova diagnóza DMO (dětská mozková obrna). Určité části mozku jsou poškozené a Péťa tak nemá kontrolu nad hybností těla. Mentálně je v pořádku, komunikujeme očima, otáčením hlavy na strany (mluvení není možné). V současné době rodina pro Péťu shání speciální počítač, díky kterému by mohl komunikovat s okolím. Manipulace a péče o něj se stává s věkem stále náročnější a z tohoto důvodu musí rodiče také například rekonstruovat koupelnu. Dětskou mozkovou obrnu mimo jiné provází i tuhnutí šlach a svalů, a proto má voda obrovský rehabilitační význam. Nákladné jsou také pobyty v lázních, které ale chlapci velmi prospívají.

Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo z rozpočtu kraje na realizaci 11. benefičního plesu hejtmana Libereckého kraje finanční částku ve výši 400 000 Kč.

11. benefiční ples hejtmana začne ve 20 hodin v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci. Večerem bude provázet herečka a moderátorka Tereza Kostková, k tanci i poslechu zahraje liberecký orchestr Big´O´Band, v rámci programu vystoupí mimo jiné zpěváci Dan Bárta a Marek Ztracený.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bohatá únorová nabídka plesů, bálů a karnevalů na Jablonecku
V lednu se na Jablonecku naplno rozjíždí plesová sezona
Jubilejní 10. hejtmanský ples vynesl takřka dvě stě tisíc korun na charitu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu Výstavba Alzheimer centra v Turnově začala koncem května 2019. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. Minulý týden byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum s Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty tak propojí chodba. Více podrobností na Našem Pojizeří

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Jablonec přivezl odpustek ze slezské Opavy
Obrazem: Tanvaldští basketbalisté podlehli USK Liberec
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Svěceného Mikuláše hostili Vrabčáci v rámci svého koncertu

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
06.12.: Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn