Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla

11.12.2019 18:29:21 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla

Doplněny fotografie: O tom, že Bende umí, nemá nikdo pochyb. Není přece v Jablonci poprvé, na nedalekém Frýdštejně před třemi lety natáčel desku, aby nám následně ukázal, co na ní je, a tak už dobře víme, že jeho koncerty mají všechno, co si jen přát.

Skvělou hudbu, založenou na poctivém kumštu, nadupanou atmosféru, ale i světelné efekty, či projekci má v malíku, respektive jeho tým, který funguje jako švýcarské hodinky. Nechybí zkrátka nic. A když k tomu ještě přidáme aranže, kterými je syn slovenského otce a moravské matky proslulý, máme postavenou osnovu k dokonalé akci. A přesně ta se Bendemu, Cimbálové muzice Gromba a orchestru podařilo na jedničku.

„Tuhle písničku posílám s pokornou vzpomínkou tam nahoru. Všem obětem dnešní tragédie v FN Ostrava. Narodily se tam obě mé děti a to, co se dneska stalo, je jako zlý sen," uvedl Petr Bende v úvodu a krom tohoto věnování ovšem zmínil i Karla Gotta, Věru Špinarovou, Freddieho Mercuryho i svoji babičku. Ti všichni jako by byli účastníky poctivou muzikou našlapaného koncertu, který publikum doslova rozparádil.

Vánoční koncert Petra Bendeho v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Letošní třiadvacátý ročník tradičních Vánočních koncertů s názvem Betr Bende a hostě Vánoční Symfonie Tour 2019 přivítal písničkáře Pavla Čadka, DPS Vrabčáci z Jablonce nad Nisou se sbormistrem Pavlem Žurem a liberecký DPS Slunečnice pod vedením Radky Samkové. A zatímco Čadek uchvátil vlastní písničkovou tvorbou a skvělými, vtipnými texty, děti se dokonale zhostily role doprovodného souboru a potlesk si vysloužily ohromný. Stejně jako bývalá členka Vrabčáků Ivana Kardosová, která si po boku Petra Bende střihla hit Tráva. Krom toho zazněla z pódia řada Vánočních koled v novém hávu, které jsme si doslova ´po bendovsku´ zanotovali všichni.

Já měla to štěstí, že jsem seděla vedle Tomáše z jabloneckého Sboru Studia Kokos, a ten vám uměl snad všechny texty zpaměti. Tak jsme se přidali taky. Tomáš byl taky jediným, kdo se objevil v refrénu Čadkova songu ´nelajkla mi status.´ Ovšem, abych se vrátila zpátky ke koncertu samotnému. Petr Bende je pro nás zárukou večera, který si vychutnáme plnými doušky. Budeme zpívat, podupávat, tleskat, výskat a ´jánevímcoještě´ a nakonec si stoupneme. Přesně jako to udělalo publikum v jabloneckém divadle. A pokud jste to letos nestihli, bedlivě si hlídejte další příležitost. Opravdu to totiž stojí za to.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn