Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla

11.12.2019 18:29:21 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla

Doplněny fotografie: O tom, že Bende umí, nemá nikdo pochyb. Není přece v Jablonci poprvé, na nedalekém Frýdštejně před třemi lety natáčel desku, aby nám následně ukázal, co na ní je, a tak už dobře víme, že jeho koncerty mají všechno, co si jen přát.

Skvělou hudbu, založenou na poctivém kumštu, nadupanou atmosféru, ale i světelné efekty, či projekci má v malíku, respektive jeho tým, který funguje jako švýcarské hodinky. Nechybí zkrátka nic. A když k tomu ještě přidáme aranže, kterými je syn slovenského otce a moravské matky proslulý, máme postavenou osnovu k dokonalé akci. A přesně ta se Bendemu, Cimbálové muzice Gromba a orchestru podařilo na jedničku.

„Tuhle písničku posílám s pokornou vzpomínkou tam nahoru. Všem obětem dnešní tragédie v FN Ostrava. Narodily se tam obě mé děti a to, co se dneska stalo, je jako zlý sen," uvedl Petr Bende v úvodu a krom tohoto věnování ovšem zmínil i Karla Gotta, Věru Špinarovou, Freddieho Mercuryho i svoji babičku. Ti všichni jako by byli účastníky poctivou muzikou našlapaného koncertu, který publikum doslova rozparádil.

Vánoční koncert Petra Bendeho v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Letošní třiadvacátý ročník tradičních Vánočních koncertů s názvem Betr Bende a hostě Vánoční Symfonie Tour 2019 přivítal písničkáře Pavla Čadka, DPS Vrabčáci z Jablonce nad Nisou se sbormistrem Pavlem Žurem a liberecký DPS Slunečnice pod vedením Radky Samkové. A zatímco Čadek uchvátil vlastní písničkovou tvorbou a skvělými, vtipnými texty, děti se dokonale zhostily role doprovodného souboru a potlesk si vysloužily ohromný. Stejně jako bývalá členka Vrabčáků Ivana Kardosová, která si po boku Petra Bende střihla hit Tráva. Krom toho zazněla z pódia řada Vánočních koled v novém hávu, které jsme si doslova ´po bendovsku´ zanotovali všichni.

Já měla to štěstí, že jsem seděla vedle Tomáše z jabloneckého Sboru Studia Kokos, a ten vám uměl snad všechny texty zpaměti. Tak jsme se přidali taky. Tomáš byl taky jediným, kdo se objevil v refrénu Čadkova songu ´nelajkla mi status.´ Ovšem, abych se vrátila zpátky ke koncertu samotnému. Petr Bende je pro nás zárukou večera, který si vychutnáme plnými doušky. Budeme zpívat, podupávat, tleskat, výskat a ´jánevímcoještě´ a nakonec si stoupneme. Přesně jako to udělalo publikum v jabloneckém divadle. A pokud jste to letos nestihli, bedlivě si hlídejte další příležitost. Opravdu to totiž stojí za to.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn