Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

07.07.2020 21:28:47 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Během uplynulého prodlouženého víkendu opět na celém území České republiky probíhala dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí či držení mobilního telefonu za jízdy v ruce.

Dále policisté kontrolovali technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provoz na pozemních komunikacích.

Do této dopravně bezpečnostní akce se samozřejmě zapojili i policisté v Libereckém kraji, kteří během čtyř dnů na silnicích zkontrolovali celkem 795 řidičů s motorovými vozidly. Při těchto kontrolách zjistili 196 dopravních přestupku. Celkem 178 jich vyřešili hned na místě uložením blokové pokuty a jednání osmnácti přestupců oznámili k dalšímu šetření příslušným správním orgánům. Během této akce přistihli 29 řidičů, kteří překročili povolenou rychlost.

 „V rámci kontrol policisté prováděli u řidičů dechové zkoušky na alkohol, při kterých šest řidičů nadýchalo pod jedno promile a jejich jednání tak bylo kvalifikováno jako přestupek. U jednoho z kontrolovaných řidičů ovšem přístroj naměřil hodnotu přes jedno promile a v jeho případě se tak již jednalo o spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Během akce také policisté zjistili, že 48 řidičů vyjelo na silnice s vozidlem, které má nevyhovující technický stav. Dalších 17 řidičů během jízdy nepoužilo bezpečnostní pás a ve čtyřech případech policejní hlídky také řešily nepoužití zádržných systému pro přepravě dětí.

„Upozorňujeme řidiče, že v následujícím období letních prázdnin budou takové akce i nadále pokračovat. Dopravní policisté i policisté z pořádkové služby se na kontroly řidičů a motorových vozidel zaměří i v rámci běžného výkonu služby," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné
Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku od 14. do 16. srpna
V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn