Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

07.07.2020 21:28:47 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Během uplynulého prodlouženého víkendu opět na celém území České republiky probíhala dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí či držení mobilního telefonu za jízdy v ruce.

Dále policisté kontrolovali technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provoz na pozemních komunikacích.

Do této dopravně bezpečnostní akce se samozřejmě zapojili i policisté v Libereckém kraji, kteří během čtyř dnů na silnicích zkontrolovali celkem 795 řidičů s motorovými vozidly. Při těchto kontrolách zjistili 196 dopravních přestupku. Celkem 178 jich vyřešili hned na místě uložením blokové pokuty a jednání osmnácti přestupců oznámili k dalšímu šetření příslušným správním orgánům. Během této akce přistihli 29 řidičů, kteří překročili povolenou rychlost.

 „V rámci kontrol policisté prováděli u řidičů dechové zkoušky na alkohol, při kterých šest řidičů nadýchalo pod jedno promile a jejich jednání tak bylo kvalifikováno jako přestupek. U jednoho z kontrolovaných řidičů ovšem přístroj naměřil hodnotu přes jedno promile a v jeho případě se tak již jednalo o spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Během akce také policisté zjistili, že 48 řidičů vyjelo na silnice s vozidlem, které má nevyhovující technický stav. Dalších 17 řidičů během jízdy nepoužilo bezpečnostní pás a ve čtyřech případech policejní hlídky také řešily nepoužití zádržných systému pro přepravě dětí.

„Upozorňujeme řidiče, že v následujícím období letních prázdnin budou takové akce i nadále pokračovat. Dopravní policisté i policisté z pořádkové služby se na kontroly řidičů a motorových vozidel zaměří i v rámci běžného výkonu služby," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné
Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

S očkováním neváhejte, od 9. srpna dojde v Jablonci ke snížení kapacit
Návštěvnost Harrachova v červenci velká, akce na srpen jsou připravené
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn