Během dvou nocí vykradl muž v Jablonci přes dvacet aut

12.09.2020 11:52:17 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Během dvou nocí vykradl muž v Jablonci přes dvacet aut

Vyšetřovatel z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil ve čtvrtek 3. září trestní stíhání 47letého muže jako obviněného ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil během dvou nocí na přelomu srpna a září 2020.

„Obviněný do Jablonce nad Nisou vždy přijel v noci poslední tramvají z Liberce a do rána chodil po městě a násilím se dostával do zaparkovaných vozidel. Poprvé tak přijel na konečnou zastávku tramvaje 30. srpna a vydal se směrem k nemocnici. Vloupal se do několika vozů a časně ráno odjel zase tramvají do Liberce. Tento výjezd zrealizoval ještě jednou, a to hned následující noc z 31. srpna na 1. září. Tentokrát se vydal z konečné zastávky tramvaje směrem na Žižkův vrch a opět násilím vnikl do mnoha zaparkovaných aut. Během těchto dvou noci se tak stačil vloupat celkem do 26 vozidel. Vždy rozbil skleněnou výplň u dveří a z vozidel pak kradl peníze a platební karty. Do některých vozů „jen" vnikl a nic z nich neodcizil, jelikož jeho zájmem byla právě finanční hotovost a platební karty, které následně při nákupech do 500,- Kč použil. Svým jednáním tak způsobil celkovou škodu v předběžné výši přesahující částku 150 000 Kč. Je důležité zmínit i tu skutečnost, že ve všech případech byla škoda vzniklá na poškození vozidla vždy mnohonásobně vyšší než hotovost, kterou v něm našel a odcizil," popsala jeho řádění tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Vzhledem k množství případů vloupání do vozidel zjištěných jejich majiteli během dvou nocí se kromě policistů z obvodního oddělení do šetření velmi intenzivně zapojili i kriminalisté, kterým se ve velmi krátké době podařilo ustanovit osobu tehdy podezřelého. Na základě zjištěných poznatků k jeho osobě rychle odhalili i jeho záměr páchat trestnou činnost v Jablonci nad Nisou, na noc do města přijíždět tramvají a ráno se stejně vracet zpět do Liberce.

„Po vyhodnocení všech skutečností, které k osobě podezřelého zjistili, se jim ho podařilo v noci 2. září krátce po vystoupení z tramvaje v Tyršových sadech zadržet. Kriminalistům následně přiznal, že i během této noci měl v úmyslu v Jablonci nad Nisou vykrádat další zaparkovaná vozidla. Byl to totiž jeho způsob obživy. Odcizené peníze vždy během dne použil pro svoji potřebu a nakoupil si za ně potraviny, alkohol a cigarety. Část z nich také „naházel" do herních automatů," prozradila Sochorová.

Vrchní komisař po provedených úkonech podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následně podanému návrhu vyhověl a obviněného vzal do vazby. Jeho trestní stíhání tak nadále bude pokračovat vazebně. Obviněný byl navíc již v uplynulých třech letech za spáchání trestného činu krádež pravomocně odsouzen Okresním soudem v Kolíně. Za spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu nyní zatím hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

„Na závěr je důležité zdůraznit velmi dobrou a především rychlou práci jabloneckých kriminalistů, kterým se podařilo díky intenzivnímu šetření zadržet pachatele velkého množství případů vloupání do vozidel, čímž zabránili dalšímu páchání jeho trestné činnosti v Jablonci nad Nisou. Bezpochyby mnoha majitelům zaparkovaných vozidel ušetřili spoustu starostí spojených s opravami vozidel a odcizením především platebních karet. V souvislosti s touto skutečností ovšem všem řidičům motorových vozidel připomínáme, že zaparkované vozidlo není trezor a neměly by v něm zůstávat žádné věci, ani peníze či platební karty," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Celkem sedm aut poškodil řidič z Jablonecka pod vlivem alkoholu a drog
Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
Policisté hledají důležitého svědka krádeže v Rychnově
Vandal, který loni poškodil ve Velkých Hamrech 27 aut, už je obviněn

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum Několikatýdenní jednání přinesla výsledky! Po získání řady povolení může od čtvrtka 22. dubna zahájit provoz antigenní odběrové centrum na zimním stadionu v Turnově. Provozní doba bude zatím pondělí až čtvrtek od 12 do 16 hodin. Kapacita bude 120 testů za den. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hledá se nejlepší kronika. Hlásit se lze do konce května
Liberecký kraj jako kolébku nanotechnologií podpoří Nanoprogress
Hodně vydařené fotbalové představení na Střelnici
Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého

Nejčtenější články

18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
19.04.: Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy
18.04.: Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn