Béčko FK Jablonec skončilo v předčasně ukončené ČFL první

12.04.2020 10:12:17 | Autor: Jan Bendl | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Béčko FK Jablonec skončilo v předčasně ukončené ČFL první

Předčasné ukončení sezony vstřebává B-tým FK Jablonec. Jablonecká rezerva skončila při své premiéře v ČFL první. Za netradičně skončeným ročníkem se ohlíží sportovní ředitel týmu Adam Pelta.

Po náročné zimní přípravě se stačilo odehrát jen jediné kolo ČFL. Jak hráči a realizační tým reagovali na vzniklou situaci, kdy museli skončit s kolektivními tréninky?

Samozřejmě nás tato situace nepříjemně zasáhla, jelikož jsme absolvovali velmi náročnou zimní přípravu a viděli jsme hlavně na mladých, že jdou výkonnostně nahoru. Pro ně je tato stopka nejvíc nepříjemná. První jarní kolo jsme prohráli, nepříznivý výsledek jsme chtěli napravit a prostě se dál bavit fotbalem. Jenže dodnes to bohužel nejde.

Třetiligová sezona byla po středečním rozhodnutí Výkonného výboru FAČR ukončena. Jak jste toto rozhodnutí v týmu třetiligové rezervy přijali?

Sezona byla ukončena a tím pádem jsme vlastně skončili na prvním místě tabulky ČFL skupiny B. Přesto bych chtěl zdůraznit, že je to sice hezké na pohled, ale my jsme chtěli ukázat hlavně na hřišti, že naše mužstvo složené z mladých i zkušených jabloneckých odchovanců, má na to vyhrát skupinu ČFL. Když to shrnu, mrzí nás to, jelikož naší největší motivací byla účast v baráži. Přesto si myslím, že kvůli zdravotníkům rizikům a případným termínovým nedostatkům bylo toto rozhodnutí správné!

Po předčasném ukončení sezony jsme zůstali lídrem třetiligové tabulky skupiny B. V případě sestupu dvou českých celků z druholigové soutěže by tak mohl být Jablonci B nabídnut postup do druhé ligy. Je taková varianta vůbec pro náš tým realistická a zvažovali byste jí?

Tato varianta vzhledem k tomu, že budoucí ekonomická situace ve státě nebude pro fotbal úplně příznivá, je podle mě utopie. Bohužel. Přesto mým hlavním cílem bude kádr udržet pohromadě a dát šanci všem hráčům, kteří v létě vyjdou z dorostu. To je náš hlavní cíl směrem k dalšímu ročníku.

Na třetiligových duelech naší rezervy byly k vidění zajímavé výkony, nouze nebyla o branky a některé trefy byly více než výstavní. Jak byste premiérové účinkování v ČFL zhodnotil vy?

Myslím si, že to jak jsme se prezentovali na podzim, nikdo nečekal. Já našemu mužstvu věřil, všem z fotbalového prostředí jsem říkal, že to s námi nikdo nebude mít lehké. Větší část hráčů přišla z divizního Mšena, pár hráčů zůstalo z juniorky a přišla jediná posila Tomáš Dočekal. Jediný hráč ze Mšena, kterého jsem chtěl do B mužstva a nepřišel byl Adam Houser, jelikož si ho vytáhl pan Gabriel do Varnsdorfu. Mužstvo tedy až na 3 - 4 zkušené hráče s takovou soutěží nemělo žádné zkušenosti. Párkrát nám pomohl trenér Rada, který nám sem tam poslal nějakého kmenového hráče A mužstva. Například Kuba Jugas proti Přepeřím nám velmi pomohl a abych nezapomněl, tak i Vojta Kubista proti Dukle B. První kolo nás venku doslova smáznul Chlumec po našem špatném výkonu, přesto jsme se postupně oklepali a vytvořili sérii devíti výher, která nás katapultovala na první podzimní místo v tabulce před Zápy.

Mě osobně nejvíc těší, že jsme jako Jablonec schopni vyprodukovat takový kádr z odchovanců, který je schopný hrát o čelo v třetí lize a bojovat o postup. Samozřejmě až na pár výjimek. Naše mládež to má v konkurenci okolních týmu a malé spádové oblasti opravdu těžké a tohle si myslím, že je důkaz toho, že to neděláme zas tak špatně. Přesto veřejná podpora neodpovídá tomu, jaké to reálně stojí prostředky a úsilí.

Jména jako Daníček, Rozkovec, Skuhravý a další, ti všichni tvořili letos osu týmu. Koho ze zkušených i mladých pušek byste vyzdvihl?

Kdybych si měl vybrat jedno jméno, tak pro mě to je Franta Koblížek, protože to je hráč, který nám nesmírně pomohl dozadu ve hře, tak i charakterově v kabině. Neměli jsme v létě stopery a přemlouvali jsme ho spolu s trenérem, ať nám ještě půl roku pomůže. Nevěděl, jestli na to ještě má, jestli má chuť ještě tolik trénovat, ale nakonec jsme ho přemluvili. Poté odehrál všechny zápasy a byl pro nás spolu s Dočekalem, hlavním stavebním kamenem obrany. Načež jsme ho přemluvili i na jaro. On byl pro mě největším překvapením.

Zmínil jste také Ondru Rozkovce, spolupracujeme spolu už čtvrtým rokem a dle mě to je nedoceněný hráč.

Proč jsem nevyzdvihl jeho? Jelikož mně jeho výkony vůbec nepřekvapily. Tvořil na podzim spolu s Nikolasem Daníčkem a Tomášem Dočekalem osu našeho mužstva a to i přesto, že na rozdíl od nich nehrál žádnou vyšší soutěž. Zajímavé je, že šel s námi do ČFL už od krajského přeboru. Mezi mladými kluky největší pokrok udělal Michal Černák. To je kluk, který v 16 letech pravidelně naskakoval do soutěže dospělých. Přesně pro něj to béčko děláme, aby mu výše zmínění kluci pomohli se posunout.

S jakými plány a vidinami půjde tým do následující sezony?

Nikdo nevíme, co bude. Kolik týmu v nižších soutěží skončí. Kolik budeme mít rozpočet na kádr. Ale jak jsem zmínil už výše. Mým cílem bude udržet kádr a dát šanci mladým hráčům z dorostu.

O některé hráče bude jistě zájem. Dají se před novou sezonou očekávat výraznější změny v kádru?

Doufám, že ne. Spíše bych si přál, aby si nějaké kluky vytáhl trenér Rada do áčka.

Jaký budou mít hráči rezervy program během následujících dní a měsíců?

Kluci mají individuální plány a trénují sami. Věříme, že postupně začneme trénovat ve skupinách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FAČR ukončil amatérské soutěže, platí samozřejmě i pro Jablonecko
B-tým FK Jablonec přivítá na startu jara Chlumec
Béčko Jablonce potvrdilo první místo v tabulce
Béčko FK Jablonec: Na závěr podzimu potvrzení vedení v ČFL
Adam Pelta: Dlouho jsme hledali ideální sestavu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn