Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou

22.10.2019 16:46:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou

Basketbalový oddíl jablonecké Bižuterie oslavuje v těchto dnech sedmdesát let od založení basketbalu ve městě, kam zapadl i mistrovský zápas I.ligy žen s BA Sparta Praha, který se hrál v sobotu. Ještě v předvečer v pátek hrály Jablonečanky utkání s pátým týmem tabulky Sokolem Nusle Praha, který prohrály pokaženým výkonem v závěru souboje.

Bižuterie - Sokol Nusle 57:70 (15:16, 24:25, 46:44)

Nuselským sokolkách se letos daří a dosud v soutěži prohrály je jednou, a tak přijely v roli favoritek. Naopak oslabené jablonecké Bižuterii se příliš nedaří, ale průběh utkání byl od počátku vyrovnaný. A to domácí hráčky potkala ještě jedna nepříjemnost. Pro zácpu na dálnici dorazilo auto s jabloneckými „pražskými" vysokoškolačkami až v polovině zápasu. První část za Jablonec odehrály téměř výhradně juniorky a vůbec ne špatně. O výsledku tak rozhodla až poslední čtvrtina, která se Bižuterii nepovedla.

Sestava a body: Rokošová 13, Herinková 10, Kučerová a Šoltysová 9, Čmejrková 6, Klokočníková 4, Pískačová, Janderová a Karlovská po 2, Škvárová, Brožková a Červinková.

Bižuterie - Sparta Praha 63:55 (13:13, 23:30, 43:38)

První vítězství v letošním ročníku I.ligy se rodilo těžce. První poločas se hrál opět vyrovnaný zápas, ale závěr vyzněl pro hosty. V sestavě se objevila po zranění pivotmanka Klokočníková, která spolu s Červinkovou zajistila výškovou převahu pod oběma koši, která sice měla rezervy, ale výhodou byla. Obě hráčky nastřílely dohromady skoro polovinu bodů, Alena Klokočníková výborných 21. Druhá polovina již byla ve znamení převahy domácích basketbalistek a tak mohla děvčata v závěru již myslet na oslavu sedmdesátky založení basketbalu v Jablonci, které večer proběhlo na Střelnici.

Sestava a body: Klokočníková 21, Kučerová 14, Červenková a Čmejrková po 8, Šoltysová 6, Škvárová 4, Karlovská 2, Pískačová, Janderová, Brožková a Kopicová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Basketbalisté budou v sobotu oslavovat sedmdesátku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník
Jablonecký magistrát bude 10. července bez proudu
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn