Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou

22.10.2019 16:46:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou

Basketbalový oddíl jablonecké Bižuterie oslavuje v těchto dnech sedmdesát let od založení basketbalu ve městě, kam zapadl i mistrovský zápas I.ligy žen s BA Sparta Praha, který se hrál v sobotu. Ještě v předvečer v pátek hrály Jablonečanky utkání s pátým týmem tabulky Sokolem Nusle Praha, který prohrály pokaženým výkonem v závěru souboje.

Bižuterie - Sokol Nusle 57:70 (15:16, 24:25, 46:44)

Nuselským sokolkách se letos daří a dosud v soutěži prohrály je jednou, a tak přijely v roli favoritek. Naopak oslabené jablonecké Bižuterii se příliš nedaří, ale průběh utkání byl od počátku vyrovnaný. A to domácí hráčky potkala ještě jedna nepříjemnost. Pro zácpu na dálnici dorazilo auto s jabloneckými „pražskými" vysokoškolačkami až v polovině zápasu. První část za Jablonec odehrály téměř výhradně juniorky a vůbec ne špatně. O výsledku tak rozhodla až poslední čtvrtina, která se Bižuterii nepovedla.

Sestava a body: Rokošová 13, Herinková 10, Kučerová a Šoltysová 9, Čmejrková 6, Klokočníková 4, Pískačová, Janderová a Karlovská po 2, Škvárová, Brožková a Červinková.

Bižuterie - Sparta Praha 63:55 (13:13, 23:30, 43:38)

První vítězství v letošním ročníku I.ligy se rodilo těžce. První poločas se hrál opět vyrovnaný zápas, ale závěr vyzněl pro hosty. V sestavě se objevila po zranění pivotmanka Klokočníková, která spolu s Červinkovou zajistila výškovou převahu pod oběma koši, která sice měla rezervy, ale výhodou byla. Obě hráčky nastřílely dohromady skoro polovinu bodů, Alena Klokočníková výborných 21. Druhá polovina již byla ve znamení převahy domácích basketbalistek a tak mohla děvčata v závěru již myslet na oslavu sedmdesátky založení basketbalu v Jablonci, které večer proběhlo na Střelnici.

Sestava a body: Klokočníková 21, Kučerová 14, Červenková a Čmejrková po 8, Šoltysová 6, Škvárová 4, Karlovská 2, Pískačová, Janderová, Brožková a Kopicová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Basketbalisté budou v sobotu oslavovat sedmdesátku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn