Basketbalistky jsou stále na čele I. ligy

06.12.2017 15:29:20 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky jsou stále na čele I. ligy

Dalším venkovním dvojzápasem pokračovala basketbalová I. liga žen pro jablonecký tým se stále stejným výsledkem - vítězstvím. V sobotu si osmička statečných poradila s ještě nedávno extraligovými Pardubicemi a v neděli skvělým závěrem, již posílená Bižuterie, přehrála loňského vítěze a jediného letošního přemožitele Sokol Pečky.

Studánka Pardubice - Bižuterie Jablonec 67:72 (14:14, 28:32, 45:46)

Sobotní utkání s účastníkem extraligy před několika lety sehrály jablonecké hráčky pouze v osmi, ale jejich postavení v tabulce je stavělo do role favorita. Jako tradičně oporami pod oběma koši byly sestry Tereza a Týna Ješkeovy, které střelbou podporovala nejlepší střelkyně zápasu Zuzana Kučerová. Kromě úvodních minut a první čtvrtiny byla Bižuterie v mírném vedení a udržovala si ho až do zápasové koncovky. V poslední čtvrtině několikrát využily Jablonečanky rychlého přechodu do útoku a přesné střelby již jmenované trojice hráček.

Sestava a body: Kučerová 25, T. Ješkeová 22, K. Ješkeová 17, Matulková 4, Čmejrková a Pískačová 2, Brožková a Patrmanová.

Sokol Pečky - Bižuterie 69:73 (12:18, 36:35, 56:49)

Loňský vítěz této prvoligové soutěže i letos patří ke špičce a je jediným družstvem, které Bižuterii porazilo. Za Pečky hrají hráčky, které prošly několika pražskými kluby, jsou pro každého nebezpečným soupeřem, ale Jablonec se posílil o svou pivotmanku Alenu Klokočníkovou a hostující Andreu Andělovou, které v soboru hrály extraligu v dresu Slavie Praha. Zápas byl od počátku vyrovnaný a v poločase domácí o bodík vedli. Svůj náskok do poslední čtvrtky ještě navýšili a zhruba pět minut před koncem Pečky vedly o 12 bodů a už to vypadalo zle. Děvčata však potvrdila svůj pevný kolektiv a zpřesněním obrany začala ztrátu stahovat. Bohužel se pět minut před koncem zranila Klokočníková, ale na snaze o výhru to děvčatům neubralo. Po vyrovnání na 65:65 se v závěru hraje vždy s více obrannými fauly a Bižuterie měla lepší procento při proměňování trestných hodů, což rozhodlo o dalším vítězství. V této činnosti vynikla Tereza Ješkeová, která obrat řídila.

Sestava a body: T. Ješkeová 18, Kučerová 12, Klokočníková a K. Ješkeová 11, Andělová 9, Matulková (na snímku) 7, Čmejrková 5, Pískačová a Patrmanová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V josefodolském kostele vystoupí na adventním koncertě ZUŠ Tanvald

V Kostele Proměnění Páně v Josefově Dole se ve čtvrtek 14. prosince od 17.30 sejdou účastníci na adventním koncertě. Žáci se svými učiteli ze Základní umělecké školy z Tanvaldu již řadu let pořádají sérii adventních koncertů po Tanvaldsku a i letos navštíví se svými koledami a svátečními melodiemi kostel v Josefově Dole. Každoročně tak posluchače předvánočně naladí a vytvoří nádhernou sváteční atmosféru. Přehled dalších předvánočních akcí a koncertů

DD Pohoda Turnov se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata

Na základě podnětu Krajského úřadu Libereckého kraje se Zdravotně sociální služby Turnov zapojily do projektu Českého rozhlasu - Ježíškova vnoučata. Tento projekt propojuje osamocené lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dotace přispěla na obnovu zeleně v Jablonci
Big´O´Band Marka Ottla divadlo roztančil
Atleti LIAZU získali první cenu Euroregionu Nisa
V Jablonci si můžete zahrát proti mistrům světa v malém fotbale
Dopravní omezení na průtahu Libercem skončí ve středu

Nejčtenější články

12.12.: Jablonecký vánoční strom se kvůli větru naklonil a raději ho odstraní
11.12.: Program Vánočních slavností 2017 v Jablonci nad Nisou
11.12.: Hasiči zasahovali o víkendu u 19 nehod, u Turnova zemřel řidič

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT