Basketbalistky jsou stále na čele I. ligy

06.12.2017 15:29:20 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky jsou stále na čele I. ligy

Dalším venkovním dvojzápasem pokračovala basketbalová I. liga žen pro jablonecký tým se stále stejným výsledkem - vítězstvím. V sobotu si osmička statečných poradila s ještě nedávno extraligovými Pardubicemi a v neděli skvělým závěrem, již posílená Bižuterie, přehrála loňského vítěze a jediného letošního přemožitele Sokol Pečky.

Studánka Pardubice - Bižuterie Jablonec 67:72 (14:14, 28:32, 45:46)

Sobotní utkání s účastníkem extraligy před několika lety sehrály jablonecké hráčky pouze v osmi, ale jejich postavení v tabulce je stavělo do role favorita. Jako tradičně oporami pod oběma koši byly sestry Tereza a Týna Ješkeovy, které střelbou podporovala nejlepší střelkyně zápasu Zuzana Kučerová. Kromě úvodních minut a první čtvrtiny byla Bižuterie v mírném vedení a udržovala si ho až do zápasové koncovky. V poslední čtvrtině několikrát využily Jablonečanky rychlého přechodu do útoku a přesné střelby již jmenované trojice hráček.

Sestava a body: Kučerová 25, T. Ješkeová 22, K. Ješkeová 17, Matulková 4, Čmejrková a Pískačová 2, Brožková a Patrmanová.

Sokol Pečky - Bižuterie 69:73 (12:18, 36:35, 56:49)

Loňský vítěz této prvoligové soutěže i letos patří ke špičce a je jediným družstvem, které Bižuterii porazilo. Za Pečky hrají hráčky, které prošly několika pražskými kluby, jsou pro každého nebezpečným soupeřem, ale Jablonec se posílil o svou pivotmanku Alenu Klokočníkovou a hostující Andreu Andělovou, které v soboru hrály extraligu v dresu Slavie Praha. Zápas byl od počátku vyrovnaný a v poločase domácí o bodík vedli. Svůj náskok do poslední čtvrtky ještě navýšili a zhruba pět minut před koncem Pečky vedly o 12 bodů a už to vypadalo zle. Děvčata však potvrdila svůj pevný kolektiv a zpřesněním obrany začala ztrátu stahovat. Bohužel se pět minut před koncem zranila Klokočníková, ale na snaze o výhru to děvčatům neubralo. Po vyrovnání na 65:65 se v závěru hraje vždy s více obrannými fauly a Bižuterie měla lepší procento při proměňování trestných hodů, což rozhodlo o dalším vítězství. V této činnosti vynikla Tereza Ješkeová, která obrat řídila.

Sestava a body: T. Ješkeová 18, Kučerová 12, Klokočníková a K. Ješkeová 11, Andělová 9, Matulková (na snímku) 7, Čmejrková 5, Pískačová a Patrmanová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj rozdá milion korun na přiblížení menšin většině

Poprvé ve své osmnáctileté historii přispěje ze svého rozpočtu Liberecký kraj zvláštní dotací ve výši milion korun na zlepšení současné situace národnostních menšin, které na území kraje žijí. O peníze na podporu svých projektů mohou žádat organizace a spolky od 4. do 18. června. Dotační titul, nazvaný Podpora integrace národnostních menšin a cizinců, schválila tento měsíc Rada Libereckého kraje a budou jej mít na programu na konci května ještě také krajští zastupitelé. Lidí, kteří se hlásí k jiné národnosti, žije v Libereckém kraji několik tisíc. Nejpočetnější skupinu tvoří Romové, Ukrajinci, Slováci a Vietnamci.

Obnovený kříž v Lukášově dostane 31. května i požehnání

Slavnostní požehnání obnoveného kříže u nové okružní křižovatky v Lukášově se koná ve čtvrtek 31. května v 17 hodin. Kříž byl obnoven statutárním městem Jablonec nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Požár bazénu vznikl nešťastnou náhodou, poškození má uhradit pojistka
Obrazem: První kolo krajského přeboru družstev v atletice
Tři medaile moderních gymnastek z mistrovství ČR
Ztracená seniorka z Jablonce se již našla
Shakespeare se zamiloval v Jablonci

Nejčtenější články

23.05.: Hořela střecha jabloneckého bazénu. Škoda je půl milionu
22.05.: Na Jablonecku proběhla policejní akce Korbič proti prodeji anabolik
23.05.: Požár jabloneckého bazénu urychlí jeho odstávku kvůli rekonstrukci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT