Basketbalistky doma na padesát procent

13.01.2016 17:41:32 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky doma na padesát procent

Do rozhodující fáze v boji o udržení ve druhé nejvyšší ženské basketbalové soutěži se dostávají basketbalistky jablonecké Bižuterie. Domácí tým tvoří z poloviny ještě juniorky, které hrají zároveň i nejvyšší juniorskou soutěž extraligu a ve vyrovnaných zápasech někdy rozhoduje o úspěchu zkušenost, což platilo v sobotním duelu s BK Kralupy. S nedělním týmem Slovanu Litoměřice si již děvčata hladce poradila.

Bižuterie - BK Junior Kralupy n. V. 62 : 74 (20:23, 41:38, 58:64)

Hostující družstvo je zkušené z bojů v této soutěži a klub bojoval dokonce i v nejvyšší soutěži. Tým tvoří stejně tak mladé hráčky a zkušenější hráčky, což rozhodlo. Ve vyrovnaném poločase, kdy se Bižuterii podařilo v závěru otočit stav ve svůj prospěch, se hrál pohledný basketbal. Do druhé části vkročili lépe hosté a ujali se vedení 46:43, které záhy navýšili na 54:47. Třetí čtvrtina opět rozhodla. Šance nastala v polovině poslední čtvrtky, kdy byl stav 60:66 pro hosty. Pak došlo zřejmě navlhnutí střelného prachu na obou stranách, když se víc jak čtyři minuty skóre nepohnulo. Právě v tomto čase mohly domácí hráčky stav srovnat, ale o střelbu se pokoušely zbytečně zbrkle právě ty hráčky, které měly v zápasy minimální úspěšnost. Podařilo se ještě upravit na 62:66, ale závěr si už zkušenější hosté pohlídali. Důkazem bylo i to, že v posledních vteřinách tří čtvrtin vstřelili vždy důležitou trojku a to je devět bodů. Při lepší pozornosti v obraně tomu šlo zabránit. Oporami byly hlavně juniorky v dresu domácích a to sestry K.a T. Ješkeovy a hlavně střelkyně Čmejrková a pivotka Klokočníková, vládnoucí pod oběma koši.

Sestava a body: Čmejrková 17, Klokočníková 14, Kučerová 9, Bastlová 7, T. a K. Ješkeovy po 6, Jaceňková 3, M.a P. Hujerovy, Vacková.

Bižuterie - Slovan Litoměřice 92 : 72 (29:24, 50:36, 70:59)

Nedělní zápas s týmem z konce tabulky byl od začátku v moci jabloneckých basketbalistek, které měly po celých zápas převahu. Do souboje je tentokrát posílila hostující hráčka ze Slavie Praha Tereza Motyčáková, která tentokrát střelecky nezářila, ale zkušenostmi pomohla. Ve druhém poločase sice na chvíli Bižuterie dvacetibodové vedení ztratila na polovinu, ale v závěru si vítězství s jistotou vybojovala. Velmi dobrý výkon podala další posila domácích Zuzana Kučerová, která ze Slovanky Praha přestoupila do Jablonce a konto soupeřek zatížila šestnácti body.

Sestava a body: Klokočníková 20, Kučerová 16, T. Ješkeová 12, Vacková a Jaceňková 10, Čmejrková 9, K. Ješkeová 5, Bastlová a P. Hujerová 3, Motyčáková a M. Hujerová 2, Fiedlerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červenci

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn