Basketbalistky Bižuterie s přehledem zvládly dvě výhry

06.03.2011 16:15:43 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky Bižuterie s přehledem zvládly dvě výhry

Poslední dvojkolo v základní části druhé basketbalové ligy žen bylo pro jablonecké hráčky důležité pro případné další působení jak v letošním ročníku, tak pro příští sezónu. Oba duely hráčky odehrály s maximálním úsilím a připsaly si dvě výhry, když vysoko porazily Lovosice 108:33 a v nedělním dopoledni Kladno o deset bodů 74:64.

Tyto výhry rozhodly, že se domácí tým vyhnul možnosti hrát o 7. - 10. místo a obsadí buď páté nebo šesté místo, což závisí na vzájemném duelu Sokolva s Mostem. Trenéři Stehlík s Císařem svůj tým dobře připravili nejen treninkově a psychicky, ale i personálně, když na víkend získali dvě posily z trutnovské rezervy Kateřinu Stiehlovou a Julii Smilickou. Obě mladé hráčky s týmem absolovovaly pouze jediný páteční trénink, ale osvědčily se. Sobotní jasný souboj sloužil k jejich rozehrání a spojení s kolektivem, ve kterém obě převedly to, co umí. Kateřina svou rychlostí pod košem posílila pivotmanky a Julie předvedla svoji předvídavost hlavně v soubojích o míč po střelbě na koš. Do nedělního souboje přišla kolegyním pomoci i Katka Kitzbergerová, která v letošním roce neodehrála téměř vůbec nic

Bižuterie - BK Lovosice 108:33 ( 19:10, 45:13, 75:25)

Domácí tým si byl vědom důležitosti zápasu a začal opatrně, ale tři koše nejzkušenější hráčky Markéty Blechové je posadily do vedení. Svoji herní převahu podpořila děvčata skvělou obranou a poslední tým tabulky byl chvílemi bezradný. Skóre druhé čtvrtiny 26:3 tak hovoří za všechen komentář. Ve druhé poločase pokračovala líbivá hra jabloneckých děvčat a stav na ukazateli stále narůstal a před závěrečnou desetiminutovkou se zastavil na rozdílu padesáti bodů. Poslední čtvrtina už byla pouze povinností a čekáním, zda se podaří dát soupeřkám nepopulární stovku, což se podařilo z ruky nejlepší střelkyně zápasu Lídě Rejnartové.
Sestava a body: Rejnartová 20, Kalinová 19, Jaceňková 18, Blechová 16, Stiehlová 15, Koubová 8, Smilická 5, Císařová 4, Nedvídková 3, Charvátová.

Bižuterie - Sokol Kladno 74:64 (28:17, 49:32, 63:52)

Nástup do zápasu se Bižuterii i tentokrát povedl, za což střelecky vděčí Rejnartové, která zajistla ve druhé minutě vedení 6:0. Dobrá obrana je prvořadým předpokladem případného úspěchu a ta se domácím dařila. Osobní obranou a tlakem na míč si hráčky vytvořily předpoklady k založení rychlých protiútoků, a ty když nevyšly, přišla na řadu úspěšná střelba z dálky, kterou předvedla trojkou,i když o desku, Císařová v posledních vteřinách první čtvrtky. Jak Martina skončila, tak začala další část, tentokrát čistou trojkou - stav 31:17. Největší rozdíl činil sedmnáct bodů, který byl i v polovině zápasu. Kladenské hráčky vědomy si blížící se porážky sice přesnou střelbou trestných hodů začaly stahovat, ale vždy se dočkaly dalších obdržených košů, jako například dvou v řadě od trutnovské posily Smilické - 63:52. I když je v basketbalu v závěru možné cokoliv, tak jablonecké hráčky náskok s přehledem udržely a můžou s nadějemi vzhlížet na další ročník druhé ligy.
Sestava a body: Rejnartová 16, Císařová a Nedvídková 12, Jaceňková a Smilická 8, Stiehlová 6, Blechová a Kalinová 5, Charvátová 2, Koubová a Kitzebergerová.


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn