Bára Hůlková byla v dálce dva centimetry od bronzové medaile

12.08.2020 14:31:46 | Autor: ms, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Bára Hůlková byla v dálce dva centimetry od bronzové medaile

O víkendu proběhlo v Plzni Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Závodů se celkem zúčastnilo 458 závodníků ze 74 oddílů republiky. Bojovalo se o medaile v 19 disciplínách mužů a žen. Výprava atletů z TJ LIAZ Jablonec patřila v posledních letech za nejpočetnější, když o dobrá umístění bojovalo 14 závodníků. Nejblíže k medaili měla Bára Hůlková v dálce.

Nejúspěšnější jabloneckou závodnicí byla Barbora Hůlková, která ve velmi vyrovnaném závodě dálkařek vybojovala čtvrté místo v letošním osobním rekordu 628 cm. K zisku bronzové medaile ji chyběly dva centimetry. Barbora měla velmi vyrovnanou sérii byla do páté série třetí ale potom ji překonala o jedno místo závodnice s USK Praha. Závod byl svým obsazením nejkvalitnější za posledních několik desítek let. Všech osm finalistek překonalo hranici šesti metrů a první čtyři závodnice dělilo 17 centimetrů.

Velké ambice na zisk bronzové medaile měla také štafeta žen 4x 100 metrů ve složení Štanclová, Rappová, Novotná a Hůlková, která po dramatické zápletce při doběhu štafet, kde závodnice v sedmé a osmé dráze doběhly společně v šesté dráze do cíle, a bránily tak Hůlkové v doběhu.

„Naše vedení společně s Plzní podalo protest, ale nakonec to bylo čtvrté místo pro naši štafetu časem 46.51 sedm setin od bronzu a 11 od stříbrné medaile. Rozhodčí tentokrát zklamali na celé čáře, nerespektovali ani pořízený záznam," uvedl za LIAZ Jablonec Dušan Molitoris.

Další skvělé umístění vybojovala Vendula Štanclová v běhu na 400 metrů překážek si vybojovala postup z rozběhu časem 61.21 a ve finále doběhla na sedmém místě, když si ještě dokázala zlepšit osobní rekord na 61.13. Sedmé místo vybojoval také Jan Lechner v trojskoku, když posledním pokusem skočil 14,75 a za svým osobním rekordem před čtyřmi roky zaostal 18 centimetrů.

Další umístění mezi finalisty vybojovala Barbora Hůlková v běhu na 200 metrů, nejprve v rozběhu zaběhla 24.49 a ve finále skončila osmá časem 24.66. Stejné umístění vybojoval Martin Mikula ve skoku o tyči svým sezonním rekordem 461. Ve stejné disciplíně mu dobře sekundoval také Jáchym Štancl výkonem 441 cm obsadil celkové 11. místo.

Z ostatních výsledků jabloneckých atletů: 100m- Adéla Novotná 12.26, Františka Rappová 12.66, 200m-Adéla Novotná 25.72, 100mpřekážek-Petra Vítová 14.86/osobní rekord/, kladivo-Nikola Horáková 45,89.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vrchol atletické sezony proběhne o víkendu v Plzni
Tři vítězství atletů LIAZU na mítinku v Innsbrucku
Atleti LIAZU úspěšně bojovali na mistrovství ČR ve vícebojích
Atletky LIAZU zvítězily ve druhém kole první ligy
Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole
Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
V Jablonci bojovali muži i ženy v krajském přeboru družstev
Barbora Hůlková vyhrála v Liberci sprinterský trojboj
Opožděný start atletů do sezony úspěšně zvládlo mladší žactvo
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců
Atleti LIAZU Jablonec zahajují sezonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn