Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem

26.01.2019 20:44:54 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem

Jablonečtí fotbalisté zahájili portugalskou přípravu také herně. Soupeřem byl portugalský druholigový celek FC Farense.

FK Jablonec - SC Farense 2:1 (1:0)

Trenér Rada poslal do zápasu tým v těchto poločasových sestavách:

I. poločas: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Sobol - Acosta, Hübschman, Kratochvíl, Vatajelu - Chramosta, Ikaunieks.

II. poločas: Hrubý - Hovorka, Břečka, Stěpánek (78. Peřina), Sobol - Jovović, Kubista, Považanec, Fábry, Vatajelu (67. Pleštil) - Ikaunieks.

Zápas měl všechny atributy přípravy, Jablonečtí v první půli stáli na pevnějších nohách, ale dali jenom jeden gól - z trestného kopu se trefil Kratochvíl. Po změně straně se Štěpánek přimotal do souboje, po kterém nařídil sudí penaltu a tu Farense proměnilo na 1:1. Při tomto zákroku si navíc Štěpánek otočil koleno, čeká ho operace a delší pauza. Totéž potkalo i Jankoviče, takže to už je velké oslabení pro jaro.

Protože se zápas hrál v rámci turnaje Atlantic Cup, rozhodovaly o dalším bodu do tabulky pokutové kopy. Kromě třetí série se střelcům dařilo, o plusovém bodu pro jablonecký celek rozhodl až v sedmé sérii chycenou penaltou brankář Hrubý a naše vítězství následně stvrdil Břečka. Jablonecké penalty postupně proměnili Kubista, Sobol, Fábry, Ikaunieks, Hovorka, jediným neúspěšným střelcem z penaltového puntíku byl Považanec.

Hodnocení zápasu trenérem Petrem Radou

„Byl to hodně kvalitní soupeř. Prověřil nás na dobrém a velkém hřišti. Je vidět, že mají rozehranou svou soutěž. Jejich fotbalisté byli hodně silní a hráli dobře. První půle byla z naší strany dobrá, měli jsme tlak. Dostali jsme se do vedení, soupeř tam moc šancí neměl. Po poločase jsme to prostřídali, i když soupeř taky až trochu později. Dostali jsme gól z penalty, blbě jsme to tam vycouvali, byli jsme v té situaci pozdě. V závěru jsme měli možná smůlu, dali jsme tyčku a další slibné situace jsme nevyřešili dobře. Je vidět, že nějaká únava na hráčích stále ještě je," konstatoval trenér FK, který neskrýval naštvanost ze ztráty dvou hráčů.

Ke zraněným hráčům dodal: „Rok se nám zranění vyhýbala, ale teď během týdne dva křížové vazy, což je hodně nepříjemné. Navíc na pozicích, kde jsme ty hráče potřebovali a chtěli mít zdvojené posty. Mrzí mě ztráta obou, bohužel se nám teď zranění nevyhýbají. Výsledek zápasu jde nyní trochu do pozadí. Přišli jsme o dva hráče a jsem z toho rozčarovanej a naštvanej."

Ale trenér viděl i pozitiva: za výkon pochválil nováčka Bogdana Vatajelu a přiblížil plán dalších dní. „Pomalu budeme přecházet na herní cvičení a vstřebávat únavu."

Soustředění pokračuje a již v pondělí 28. ledna ve 20 hodin čeká na Radův tým AGF Aarhus.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku
Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Favorit ze Střelnice si zastřílel
Raz, dva, tři, a konečně Ikaunieks
Zase ta produktivita!
FK Jablonec má nového stopera
Fotbalový Jablonec vstoupil do jara
Andrej Fábry podepsal smlouvu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT