Asistenti prevence kriminality začínají v Jablonci pracovat

07.07.2015 15:28:54 | Autor: mh | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Asistenti prevence kriminality začínají v Jablonci pracovat

Od 1. července nastoupili k jablonecké městské policii dva asistenti prevence kriminality. Budou působit ve vytipovaných rizikových lokalitách ve městě.

Asistenti prevence kriminality budou primárně podřízeni mentorovi - strážníkovi městské policie, který bude jejich práci dozorovat, ale také bude asistentům partnerem v případě potřeby řešení praktických situací.

Oba asistenti již prošli vstupním školením, kde se dozvěděli, co konkrétně jejich práce obnáší. „Byli proškoleni o obsahu činnosti a významu práce asistentů. Byli poučeni, jak jednat s lidmi v rizikových lokalitách, jak přistupovat k dětem, na co se zaměřovat a také o nutnosti součinnosti s dalšími orgány, například oddělením sociálně-právní ochrany dětí," vypočítal Jiří Vaníček z oddělení krizového řízení magistrátu.

„Noví kolegové dostali oblečení černé barvy označené nápisem Asistent. Dnes jsou již v terénu a v doprovodu mentora se seznamují s lokalitami, kde by měli působit," řekl ředitel městské policie Luboš Raisner. Asistenti prevence kriminality se zaměří například na ul. 5. května, Dolní náměstí, Tyršovy sady, Dlouhou ulici a další problémová místa.

Dotaci ve výši 248 tisíc získalo město od Ministerstva vnitra v rámci programu prevence kriminality na zřízení pozic dvou asistentů, jejich proškolení, provoz a supervizi mentorem na dobu 6 měsíců.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Tanvaldě vybrali nové asistenty prevence kriminality
Na bezpečnost u přechodů v Jablonci nově dohlédnou i nezaměstnaní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn