Asistenti prevence kriminality v Jablonci sklízí chválu

22.12.2015 18:17:06 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Asistenti prevence kriminality v Jablonci sklízí chválu

Asistenti prevence kriminality působí u městské policie v Jablonci nad Nisou od července 2015. Jejich úkolem je pracovat zejména v rizikových lokalitách a komunikovat s tamními obyvateli. Strážníci, sociální pracovníci i vedení města hodnotí jejich činnost jednoznačně pozitivně. Právě díky práci asistentů klesl počet přestupků na problematických místech ve městě v některých místech až na polovinu.

„Asistenti přestupky neřeší, pouze aktivně komunikují, napomenou, domluví, a teprve když to nepomůže, informují mentora a ten volá hlídku," vysvětlil ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner.

Působištěm asistentů je zejména autobusové nádraží, Dolní náměstí, ulice Dlouhá, Liberecká, Na Vršku, Podzimní, Pionýrů nebo Janovská. Často jsou vidět v parcích v Tyršových sadech, v ulici 5. května, Pod Baštou, u Rehavitalu nebo na Žižkově vrchu. Upozorňují na nevhodné či hlučné chování, zaměřují se na nezletilé kuřáky či skupinky popíjející alkohol nebo bezdomovce. Když je potřeba, informují rodiče malých výtečníků.

Oba asistenti jsou romské národnosti a umějí se ve své komunitě pohybovat, vědí, kdo ke komu patří a v mnoha případech mají v komunitě větší respekt než strážníci. Jejich činnost je přínosná i pro sociální pracovníky „Velmi úzce s asistenty spolupracujeme, vyměňujeme si zkušenosti a informace, doprovází mě nebo moje kolegyně do problémových lokalit k romskými i neromským klientům. Vybrali jsme dobře," chválí práci obou asistentů prevence kriminality sociální pracovnice Anna Cínová.

Dotaci na asistenty prevence kriminality ve výši 248 tisíc získalo město od Ministerstva vnitra v rámci programu prevence kriminality na zřízení pozic dvou asistentů, jejich proškolení, provoz a supervizi mentorem na dobu 6 měsíců. „Začátkem roku budeme opět Ministerstvo vnitra žádat o dotaci, máme zájem na tom, aby projekt v Jablonci pokračoval," informoval František Chlouba, vedoucí odddělení krizového řízení, které projekt v Jablonci zastřešuje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí asistenti prevence kriminality mají oči otevřené
Asistenti prevence kriminality začínají v Jablonci pracovat
Na bezpečnost u přechodů v Jablonci nově dohlédnou i nezaměstnaní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn