Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů

06.07.2013 10:36:21 | Autor: Regína Fučíková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů

Kostel sv. Anny rozezněly v úterý 2. července energií nabité melodie skladeb od Mozarta, Bacha, Rimskij-Korsakova, Chačaturjana a latinsko-americké rytmy v podání souboru bicích nástrojů Aries z liberecké ZUŠ a ZŠ Jabloňová.

Soubor tak zahájil 6. prázdninový ročník akce Jablonecké kostely otevřeny, jejímž smyslem je otevřít veřejnosti čtyři církevní památky v centru města a zpestřit tak kulturní nabídku v letní sezóně.

Koncert přilákal téměř 90 posluchačů, kteří si svým bouřlivým potleskem na závěr vyžádali několik dalších přídavků. Není divu, protože žáci nabídli opravdu pestrý program. Pod vedením uměleckého vedoucího Sergiye Grygorenka funguje soubor již 15 let a těší se velké oblibě.

Kostely Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského a Povýšení sv. Kříže lze navštívit každé úterý od 9-17 h, kostel sv. Anny pak kromě úterý i v další dny na vyžádání v TIC v bývalé faře. Kompletní přehled koncertů najdete v našem článku. Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zámecké saxofonové kvarteto zahraje u Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Komunitní centrum Slunce všem v Turnově bude mít novou přístavbu

Spolek Slunce všem se věnuje péči o jedince s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Nyní se centrum dočká přístavby odlehčovacích služeb pro klienty s nestandardním chováním. Maximální denní kapacita bude šest klientů. Modernizace sídla komunitního centra probíhá již od roku 2012. Celková výše finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje již dosáhla částky 7 742 000 korun. Přístavba bude dokončena v první polovině příštího roku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Resort kultury, památek a cestovního ruchu vyhlašuje dotační programy
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli
Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS
Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

Nejčtenější články

09.11.: Obrazem: Ve Velkých Hamrech slavnostně otevřeli novou dráhu
10.11.: Tak snad už to Radovi došlo
10.11.: Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn