Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů

06.07.2013 10:36:21 | Autor: Regína Fučíková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Aries zahájil sezonu otevřených jabloneckých kostelů

Kostel sv. Anny rozezněly v úterý 2. července energií nabité melodie skladeb od Mozarta, Bacha, Rimskij-Korsakova, Chačaturjana a latinsko-americké rytmy v podání souboru bicích nástrojů Aries z liberecké ZUŠ a ZŠ Jabloňová.

Soubor tak zahájil 6. prázdninový ročník akce Jablonecké kostely otevřeny, jejímž smyslem je otevřít veřejnosti čtyři církevní památky v centru města a zpestřit tak kulturní nabídku v letní sezóně.

Koncert přilákal téměř 90 posluchačů, kteří si svým bouřlivým potleskem na závěr vyžádali několik dalších přídavků. Není divu, protože žáci nabídli opravdu pestrý program. Pod vedením uměleckého vedoucího Sergiye Grygorenka funguje soubor již 15 let a těší se velké oblibě.

Kostely Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského a Povýšení sv. Kříže lze navštívit každé úterý od 9-17 h, kostel sv. Anny pak kromě úterý i v další dny na vyžádání v TIC v bývalé faře. Kompletní přehled koncertů najdete v našem článku. Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zámecké saxofonové kvarteto zahraje u Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny otevřou pro širokou veřejnost

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn