Ano, skutečně fotbal jako řemen

21.08.2019 12:35:42 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ano, skutečně fotbal jako řemen

Málokdy odcházím ze Střelnice s přesvědčením, že právě dnes jsem viděl fotbal, jak má být. V českém provedení, aby nedošlo k omylu. Tentokrát ano.

Trenér Petr Rada si našel svoji sestavu, moje ego je spokojené, že jsou na hřišti alespoň dva útočníci - Matoušek s Doležalem - a tým jde od vítězství k vítězství. Bodová pokladnice se plní a stříbrná příčka v tabulce hřeje. Ale není všem dnům konec, liga vlastně teprve začíná, ale start je to výborný. Ještě k té neděli.

Trenér Jožka Weber přivezl perfektně připravený tým, který však přijel bez dvou největších útočných opor - loňský zázračný střelec Komličenko je na půl nohy zpátky v Rusku, ale klub hlásí něco jiného: je zraněn! A také nám všem známý Muris Mešanovič, co před léty spolu s Haurdičem excelovali v jabloneckém dorostu a zatímco o Mešanoviče pak nebyl na Střelnici zájem (!!), Komňacký dal alespoň příležitost na pár zápasů Haurdičovi.

Utkání Fortuna:ligy FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Nejlepším hráčem zápasu byl Matějovský, dnes již fotbalový pán v letech doslova exceloval. A „Matěj" byl rovněž svého času označen trenérem Paličkou za neperspektivního a byl z Jablonce vypakován. No do té trenérovy „paličkiády" se opravdu nehodil, ten záložníky nepotřeboval...

Mladoboleslavský tým byl horší jenom v tom rozhodujícím: v produktivitě! Jinak byla radost se dívat na pohyb boleslavských hráčů, přechod z obrany do útoku, čemuž jablonečtí hráči čelili s vypětím všech sil, někdy i s velkou klikou. Fotbal se hraje na góly, a zatímco ještě na jaře to byl problém hlavně jablonecký, nyní po rozprodaném mančaftu se tu kupodivu obrátilo, a to docela kuriozně.

Je jasné, že těch pár zápasů nemůže mít jablonecký tým souhru na velké úrovni, ale přesto se již opory rýsují. Neustále vzpomínám na závěr duelu, to bylo z jablonecké strany skutečně na doraz. Jugasovo nasazení a výpady, no to byl fantastický pohled a diváky to zvedalo ze sedadel. Po Spartě, kde Radovci tak trochu propadli, byla Bolka zřejmě momentálně nejtěžším soupeřem a odjela, pro mnohé překvapivě, s prázdnou, navíc po tak kvalitním výkonu.

Jablonci to hapruje uprostřed pole, hlavně rychlostně. I když Považanec, proti minulým zápasům, byl jako politý živou vodou, ale konkurovat Zavadilovi či Matějovskému nemůže. Co však uběhal v takovém vedru kapitán Tomáš Hübschman, to je neuvěřitelné, to ti mladíci kolem něho musí hodně přidat na kroku, aby se s ním mohli rovnat. Fotbalově má Rada dobrý tým, „Jovo" dal po čase pohotový gól, jen kdyby ještě více kolem vápna zvedl hlavu a viděl lépe postavené spoluhráče, to by bylo! Klub drží v tajnosti fakt, že Matoušek má určitě zdravotní problémy, hraje tak nějak „na revers" a ve výkonu je limitován. Slavia i Jablonec věří, že do konce podzimu to ukope a pak zřejmě přijdou na řadu doktoři. Je to potřeba zveřejnit, protože euforická nedělní Střelnice jeho střídání nepochopila, „Maty" se stal velmi brzy oblíbencem tribun.

Trenérovi se tentokrát povedlo střídání, a i když se místo útočníka Matouška neobjevil na hřišti útočník Chramosta, ale středopolař Kratochvíl, zavánělo to snahou po udržení příznivého výsledku, ale to se mohlo vymstít. Miloš Kratochvíl se však své role ujal zdatně, jako sůl by už potřeboval stabilní místo na svém postu v sestavě, je v něm potenciál. Má výborný přístup ke hře, tentokrát mu trenér svěřil roli nikoli u lajny, ale pod Doležalem, a to je nějaký rozdíl. Nakonec mohl rozhodnout zápas, povedlo se mu nádherné sólo na Šedu, ale obstřel skončil na tyči. Nádherná akce. 

Utkání Fortuna:ligy FK Jablonec - FK Mladá Boleslav<br />Autor: Václav Novotný Jablonečtí borci se přesvědčili, že divák na tribuně unese, když vidí, že s nimi soupeř hraje v dlouhých fázích utkání bago, ale když vidí nasazení a chuť se rvát o výsledek způsobem a la Jugas, no to jde všechno stranou a divácká kulisa hlučí jasně ve prospěch svých miláčků. A v Jablonci je divák ukrutně náročný, těžko to kouše i trenér Rada, když mu někdo z ochozů chce poradit, ale i hráči, když po obdržení míče koukají dozadu místo dopředu. Ale to se dá léčit.

Každopádně, nedělní duel v Bolkou byl zápasem jako řemen, to jsem už někde napsal a trvám si na tom. Dnes už nikdo neví, kdo byl na hřišti pánem, zato každý si bude pamatovat 2:1 a domácí rvavost o úspěch. A to je právě ta cesta, kterou tým musí jít! Včera jsem se díval na anglickou ligu, Wolwes s Man. United a skoro jsem obrečel, že ten propadák s Pjunikem nás ošidil o tak skvělý tým, jako jsou Wolves. Měli kliku, Pogba zahodil penaltu, ale Ruben Neves vstřelil vyrovnávací gól desetiletí, i na anglické poměry. Ach jo, to je ale škoda!

Závěrem trochu statistiky. Martin Doležal vstřelil svůj 45. gól v jabloneckém dresu, Vladimír Jovovič zarovnal svůj gólový účet na 10, zajímavé je, že první dva góly vstřelil v roce 2017 také Mladé Boleslavi. Trenér Petr Rada zaokrouhlil počet vítězných zápasů v Jablonci na 70.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Střelnici fotbal jako řemen
Úvodní pětiletka nad očekávání
Obrazem: FK Jablonec - SFC Opava
Jan Matoušek zrušil opavské prokletí
FK Jablonec přivezl bod ze hřiště nováčka
Promarněná šance na postup v Evropské lize
Jablonec hraje ve čtvrtek o postup v Evropské lize
Tento způsob fotbalového léta…
Nemají pro Radu studený ručník?
Žádné výmluvy, bylo to slabé

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn