Americký kytarista Preston Reed vystoupí v jabloneckém Eurocentru

13.10.2018 14:41:00 | Autor: Jan Ocilka | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Americký kytarista Preston Reed vystoupí v jabloneckém Eurocentru

Sólový koncert virtózního hráče na kytaru, známého pro vynalezení a používání techniky zvané "fingerstyle" proběhne v Jablonci nad Nisou. Jediné vystoupení v České republice v rámci turné se koná v areálu Eurocentra v kině Junior v sobotu 13. října od 20 hodin.

Preston Reed je jedním z nejlepších a nejinspirativnějších současných kytaristů. Uchvacuje publikum již tři dekády obouručním perkusním stylem, který vyvinul v 80. letech a v jeho rozvíjení a definování dosud pokračuje. Stal se přímým vzorem pro mnoho dnešních akustických kytaristů, jako je například Andy McKee, Jon Gomm, Usman Riaz nebo Kaki King. Prestonova hra kombinuje akordické groovy, vzletné melodické linky a polyrytmické perkusní zvuky, aby naplnila orchestrální potenciál kytarového těla. Síla a hloubka jeho originálních kompozic čerpá z celé škály žánrů od základů v blues, funku a jazzu k výletům do blízkovýchodní tradice a neoklasickým stylům. Reedova hudba pojímá známá témata čerstvým a originálním způsobem.

Od roku 1979 Preston Reed nahrál šestnáct studiových alb. Přes třicet let poté, co změnil tvář akustické kytary, je oslavován odbornou kritikou a může se chlubit bezpočtem vyprodaných sálů a mořem následovníků. Reed se ale neutápí v nostalgii, je mužem pohybu. Studio je sice jeho hřištěm, avšak ulice přirozeným prostředím. Stále vystupuje s neutuchajícím zapálením a stejně tak pořádá plnohodnotné workshopy, na nichž předává techniky které vyvinul pro rozšíření možností hry na kytaru. Okouzluje tak publikum od USA po Čínu, od Evropy po Austrálii a dál. Jeho hudba představuje univerzální jazyk překračující hranice a příhodně jej zastávky turné dovádějí na nejrůznější místa planety, aby zde jeho vystoupení rozčeřila hladinu zájmu. Říká, že tajemstvím je relaxovat a nechat figury běžet samotné. Což vysvětluje, jak v plném zápalu může znít jako heavymetalová skupina a vydržet takovou dřinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Provoz nemocniční lékárny o Velikonocích a květnových svátcích

V sobotu 20. 4. a pondělí 22. 4. je provoz lékárny v jablonecké nemocnici zajištěn od 8 do 16 hodin. Zavřeno bude v pátek 19. 4. a neděli 21. 4. V květnových státních svátcích, středy 1. a 8. 5., bude lékárna v provozu od 8 do 16 hodin. Nemocniční lékárnu najdete nedaleko hlavního vchodu, stačí jít po zelené či červené barvě. Informace k běžné otevírací době a sortimentu včetně prodejny zdravotnických potřeb jsou zveřejněny na www.nemjbc.cz.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě vysoké prohry jabloneckých házenkářů s Mostem
Na Ash Fieldu začal Blesk vítězně
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti
Aneta Langerová rozezpívala i stydlíny

Nejčtenější články

18.04.: Škoda Felicie skončila na Smržovce pod strání v kolejišti
19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
17.04.: Tanvaldská sportovka vybojovala postup do krajského finále ve vybíjené

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT