Americký kytarista Preston Reed vystoupí v jabloneckém Eurocentru

13.10.2018 14:41:00 | Autor: Jan Ocilka | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Americký kytarista Preston Reed vystoupí v jabloneckém Eurocentru

Sólový koncert virtózního hráče na kytaru, známého pro vynalezení a používání techniky zvané "fingerstyle" proběhne v Jablonci nad Nisou. Jediné vystoupení v České republice v rámci turné se koná v areálu Eurocentra v kině Junior v sobotu 13. října od 20 hodin.

Preston Reed je jedním z nejlepších a nejinspirativnějších současných kytaristů. Uchvacuje publikum již tři dekády obouručním perkusním stylem, který vyvinul v 80. letech a v jeho rozvíjení a definování dosud pokračuje. Stal se přímým vzorem pro mnoho dnešních akustických kytaristů, jako je například Andy McKee, Jon Gomm, Usman Riaz nebo Kaki King. Prestonova hra kombinuje akordické groovy, vzletné melodické linky a polyrytmické perkusní zvuky, aby naplnila orchestrální potenciál kytarového těla. Síla a hloubka jeho originálních kompozic čerpá z celé škály žánrů od základů v blues, funku a jazzu k výletům do blízkovýchodní tradice a neoklasickým stylům. Reedova hudba pojímá známá témata čerstvým a originálním způsobem.

Od roku 1979 Preston Reed nahrál šestnáct studiových alb. Přes třicet let poté, co změnil tvář akustické kytary, je oslavován odbornou kritikou a může se chlubit bezpočtem vyprodaných sálů a mořem následovníků. Reed se ale neutápí v nostalgii, je mužem pohybu. Studio je sice jeho hřištěm, avšak ulice přirozeným prostředím. Stále vystupuje s neutuchajícím zapálením a stejně tak pořádá plnohodnotné workshopy, na nichž předává techniky které vyvinul pro rozšíření možností hry na kytaru. Okouzluje tak publikum od USA po Čínu, od Evropy po Austrálii a dál. Jeho hudba představuje univerzální jazyk překračující hranice a příhodně jej zastávky turné dovádějí na nejrůznější místa planety, aby zde jeho vystoupení rozčeřila hladinu zájmu. Říká, že tajemstvím je relaxovat a nechat figury běžet samotné. Což vysvětluje, jak v plném zápalu může znít jako heavymetalová skupina a vydržet takovou dřinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 21. do 23. listopadu omezí provoz živnostenského úřadu v Jablonci

Od středy 21. 11. 2018 do pátku 23. 11. 2018 bude z technických důvodů částečně omezen běžný provoz živnostenského úřadu v budově magistrátu v ulici Komenského 8.

V Jablonci oslaví 17. listopad o den dřív

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pátek 16. listopadu od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na hradech a zámcích hodnotí sezonu, i v listopadu se ještě konají akce
Jablonečtí hokejisté si v Nymburce připsali další body
Ján Ďurica: tři zápasy natvrdo!
Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa
KAM A KDY ZA SPORTEM: od 16. 11. do 18. 11. 2018

Nejčtenější články

13.11.: Ve smržovské ulici Hlavní se srazila dvě auta
14.11.: V Jablonci ocenili dárce krve medailemi Dr. Janského
15.11.: Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT