Ambulantní svoz nebezpečného odpadu proběhne v Jablonci 31. října

30.10.2020 16:01:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Ambulantní svoz nebezpečného odpadu proběhne v Jablonci 31. října

V sobotu 31. října proběhne v Jablonci nad Nisou tradiční svoz nebezpečného odpadu. Sběr bude provádět pojízdná sběrna, která bude přistavena podle časového rozpisu v různých lokalitách města.

„Kvůli zpřísněné legislativě, která klade velký důraz na bezpečné nakládání odpadu a na jeho přepravu, nebude se tentokrát současně sbírat a svážet použité elektrozařízení, svítidla, zářivky, akumulátory a baterie. Tyto vysloužilé výrobky je možné odevzdat ve sběrných dvorech ve Smetanově, v Dalešické a v Belgické ulici," řekl Stanislav Čech z oddělení správy místního hospodářství jabloneckého magistrátu, který dodává, že při ambulantním svozu se budou odebírat pouze nebezpečné složky komunálního odpadu, to znamená odpad z domácností, nikoli z podnikání.

Při předávání budou muset odevzdávající svůj odpad identifikovat. „Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o odpad z domácností, předpokládá se originální obal výrobce, podle kterého může být odpad jasně identifikován. Bez označení není svozová firma oprávněna nebezpečný odpad v rámci ambulantního svozu převzít. Výjimku tvoří motorový olej," připomněl Čech.

Přijímány budou v sobotu jen řádně označené domácí kapalné i tuhé chemikálie (ředidla, kyseliny, louhy, vývojky a ustalovače, chemické přípravky na ochranu rostlin, hubení plevelů a škůdců, atd.), zbytky starých barev, obaly od barev, léky všeho druhu včetně mastí, upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách do 30 l, olejové filtry a další zaolejovaný materiál. Nebudou přijímány odpady stavebního charakteru - eternit, azbest, asfalt, stavební omítky, lepidla, směsi atd. Při odevzdání je třeba si připravit občanský průkaz, odkládat odpady před příjezdem nebo po odjezdu mobilní sběrny je zakázáno.

Zastávky a časový rozpis svozu nebezpečného odpadu:

8,00 8,15 Sídliště Janovská, ul. Na Úbočí
8,20 8,35 Sídliště Mšeno, ul. Mládí
8,40 8,55 ul. S.K.Neumanna
9,00 9,15 Pasecké náměstí
9,20 9,35 sídliště Šumava, ul. Vysoká
9,40 9,55 ul. Vysoká, křiž. s ul. Jitřní
10,00 10,15 ul. Novoveská, křiž. s ul. Jarní
10,25 10,40 ul. Květinová, křiž. s ul. Křížová
10,50 11,05 ul. Krkonošská, u nádob na separ
12,30 12,45 ul. Janáčkova, křiž. s ul. Vrkoslavická
12,50 13,00 ul. Žítkova, křiž. s ul. U Srnčího dolu
13,05 13,15 ul. Pasířská, u školy
13,20 13,30 ul. U Nisy, uprostřed
13,35 13,45 nemocnice, parkoviště
13,50 14,00 Horní náměstí, parkoviště
14,10 14,20 ul. Prosečská - u hasičské zbrojnice

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Lovecký zámeček na Nové Louce proslavil prezidentův kancléř Šámal
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Opilý řidič nerespektoval v Tanvaldu zákaz jízdy a v Hamrech havaroval
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn