Akce Jabloneckého kulturního a informačního centra v červnu

06.06.2015 10:45:27 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Akce Jabloneckého kulturního a informačního centra v červnu

Jablonecké kulturní a informační centrum pořádá v červnu 2015 zajímavé akce. Podívejte se na jejich podrobný přehled.

Památník Jany a Josefa V. Scheybalových

Kostelní ulice 1/6, tel.: 483 356 201. Otevřeno: po - pá 9 - 12, 13 - 17 hod., so 10 - 13 hod.

Výstavu Turnovský kroj v památníku Scheybalových doplní i přednáška 1. 6. - 31. 8.

Turnovský lidový kroj v kresbách Josefa V. Scheybala
Výstava představí práci Josefa V. Scheybala jako dokumentátora lidového kroje na Turnovsku. Kresby doplňuje kolekce krojových součástek pracovního, svátečního i obřadního kroje. Výstava je pořádána ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově. Samostatná pozvánka

9. 6. /úterý/ 17.00 hodin

Relikty lidového kroje na Turnovsku
Tradiční lidový oděv nám představí etnografka Muzea Českého ráje v Turnově PhDr. V. Jakouběová. Přednáška vás seznámí s funkcí kroje včetně jeho dalších podob jako kroje obřadního, svátečního či pracovního a je doprovodnou akcí výstavy v Památníku.

Městská Galerie MY

Výstavní síň Domu Jany a Josefa V. Scheybalových. Kostelní ul. 1/6, tel.: 483 356 202. E-mail: galerie-my@seznam.cz. Otevřeno: út - pá 10 - 12 a 13 - 17 h, so 10 -13 h.

12. června - 22. srpna 2015

Ota Bubeníček
Výstava krajináře z proslulé Mařákovy školy, který se zapsal do dějin českého loutkářství a stal se i filmovým hrdinou. Vernisáž 11. 6. /čtvrtek/ 17.30 hodin. Vystoupí loutkoherec Marek Sýkora, člen souboru Naivního divadla Liberec.

Kostel sv. Anny

2. 6. /úterý/ 18.00 hodin

Absolventský koncert ZUŠ, tentokrát i s klavírem

10. 6. /středa/ 19.00 hodin

Krajina mysli - klavírní recitál Karla Růžičky

16. 6. /úterý/ 18.00 hodin

Slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru k 10. výročí založení
Součást festivalu Město plné tónů.

Ekocentrum Jablonec (budova Eurocentra, pavilon S1)

12. 6. /pátek/ 9.00 - 17.00

Farmářský den
Akce pro širokou veřejnost pořádaná v rámci Mezinárodního folklorního festivalu. Připraveny jsou tyto aktivity: Dílna práce s proutím, Bylinky a bylinkové čaje - poznávání, ochutnávka, vlněná dílna, včely a jejich svět, setkání s domácími zvířaty (koza, králík, morčata), znáš obilí? Mletí obilí, poznávání zeleniny, pěstované rostliny a co se z nich vyrábí?, ochutnávka farmářských produktů.
Dopoledne je rezervováno pro školy, odpoledne pro širokou veřejnost. Více informací na www.jablonec.com. Pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci se SEV Český ráj.

Infocentrum

7. 7. - 25. 8. 2015

Cyklus Jablonecké kostely otevřeny nabídne letos sérii varhanních koncertů
V letní sezoně 2015 (7. 7. - 25. 8.) se pro veřejnost znovu otevřou sakrální památky v centru Jablonce nad Nisou. V rámci 8. ročníku cyklu Jablonecké kostely otevřeny budou v červenci a v srpnu mimořádně zpřístupněné kostely sv. Anny, Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského a Povýšení sv. Kříže každé úterý od 10 do 17 hodin. Součástí cyklu bude doprovodný program v podobě podvečerních koncertů v jednom z kostelů vždy od 17 hodin. Letos se ponese zcela ve varhanním duchu, protože všechny chrámy mají nyní koncertně použitelné nástroje. Návštěvníci budou moci porovnat zvuk varhan v podání špičkových českých interpretů.

12.- 14. 6. 2015

Prezentace v rámci partnerství měst
Turistické informační centrum navštíví partnerské město Kaufbeuren. Jablonec nad Nisou má několik partnerských měst. Mezi nimi je i Kaufbeuren v jihoněmeckém Allgäu, kde našli nový domov vysídlení němečtí obyvatelé Jablonce po druhé světové válce. Trvalo mnoho let, než čas zmírnil bolest, smutek a pocity křivdy a bezmocnosti, které válka a období po ní přinesly. Po téměř 70 letech došla obě města k usmíření a navázala spolupráci formou vzájemných návštěv nebo projektů. Jednou z příležitostí k setkání je regionální výstava MIR (Miteinander in der Region) v Kaufbeuren, na které ve dnech 12.-14. 6. budou zástupkyně turistického informačního centra opět Jablonec nad Nisou a okolí prezentovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavu Turnovský kroj v památníku Scheybalových doplní i přednáška
Mezinárodní festival v Jablonci představí i folklor čínský a rumunský

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn