Akce Jabloneckého kulturního a informačního centra v červnu

06.06.2015 10:45:27 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Akce Jabloneckého kulturního a informačního centra v červnu

Jablonecké kulturní a informační centrum pořádá v červnu 2015 zajímavé akce. Podívejte se na jejich podrobný přehled.

Památník Jany a Josefa V. Scheybalových

Kostelní ulice 1/6, tel.: 483 356 201. Otevřeno: po - pá 9 - 12, 13 - 17 hod., so 10 - 13 hod.

Výstavu Turnovský kroj v památníku Scheybalových doplní i přednáška 1. 6. - 31. 8.

Turnovský lidový kroj v kresbách Josefa V. Scheybala
Výstava představí práci Josefa V. Scheybala jako dokumentátora lidového kroje na Turnovsku. Kresby doplňuje kolekce krojových součástek pracovního, svátečního i obřadního kroje. Výstava je pořádána ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově. Samostatná pozvánka

9. 6. /úterý/ 17.00 hodin

Relikty lidového kroje na Turnovsku
Tradiční lidový oděv nám představí etnografka Muzea Českého ráje v Turnově PhDr. V. Jakouběová. Přednáška vás seznámí s funkcí kroje včetně jeho dalších podob jako kroje obřadního, svátečního či pracovního a je doprovodnou akcí výstavy v Památníku.

Městská Galerie MY

Výstavní síň Domu Jany a Josefa V. Scheybalových. Kostelní ul. 1/6, tel.: 483 356 202. E-mail: galerie-my@seznam.cz. Otevřeno: út - pá 10 - 12 a 13 - 17 h, so 10 -13 h.

12. června - 22. srpna 2015

Ota Bubeníček
Výstava krajináře z proslulé Mařákovy školy, který se zapsal do dějin českého loutkářství a stal se i filmovým hrdinou. Vernisáž 11. 6. /čtvrtek/ 17.30 hodin. Vystoupí loutkoherec Marek Sýkora, člen souboru Naivního divadla Liberec.

Kostel sv. Anny

2. 6. /úterý/ 18.00 hodin

Absolventský koncert ZUŠ, tentokrát i s klavírem

10. 6. /středa/ 19.00 hodin

Krajina mysli - klavírní recitál Karla Růžičky

16. 6. /úterý/ 18.00 hodin

Slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru k 10. výročí založení
Součást festivalu Město plné tónů.

Ekocentrum Jablonec (budova Eurocentra, pavilon S1)

12. 6. /pátek/ 9.00 - 17.00

Farmářský den
Akce pro širokou veřejnost pořádaná v rámci Mezinárodního folklorního festivalu. Připraveny jsou tyto aktivity: Dílna práce s proutím, Bylinky a bylinkové čaje - poznávání, ochutnávka, vlněná dílna, včely a jejich svět, setkání s domácími zvířaty (koza, králík, morčata), znáš obilí? Mletí obilí, poznávání zeleniny, pěstované rostliny a co se z nich vyrábí?, ochutnávka farmářských produktů.
Dopoledne je rezervováno pro školy, odpoledne pro širokou veřejnost. Více informací na www.jablonec.com. Pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci se SEV Český ráj.

Infocentrum

7. 7. - 25. 8. 2015

Cyklus Jablonecké kostely otevřeny nabídne letos sérii varhanních koncertů
V letní sezoně 2015 (7. 7. - 25. 8.) se pro veřejnost znovu otevřou sakrální památky v centru Jablonce nad Nisou. V rámci 8. ročníku cyklu Jablonecké kostely otevřeny budou v červenci a v srpnu mimořádně zpřístupněné kostely sv. Anny, Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského a Povýšení sv. Kříže každé úterý od 10 do 17 hodin. Součástí cyklu bude doprovodný program v podobě podvečerních koncertů v jednom z kostelů vždy od 17 hodin. Letos se ponese zcela ve varhanním duchu, protože všechny chrámy mají nyní koncertně použitelné nástroje. Návštěvníci budou moci porovnat zvuk varhan v podání špičkových českých interpretů.

12.- 14. 6. 2015

Prezentace v rámci partnerství měst
Turistické informační centrum navštíví partnerské město Kaufbeuren. Jablonec nad Nisou má několik partnerských měst. Mezi nimi je i Kaufbeuren v jihoněmeckém Allgäu, kde našli nový domov vysídlení němečtí obyvatelé Jablonce po druhé světové válce. Trvalo mnoho let, než čas zmírnil bolest, smutek a pocity křivdy a bezmocnosti, které válka a období po ní přinesly. Po téměř 70 letech došla obě města k usmíření a navázala spolupráci formou vzájemných návštěv nebo projektů. Jednou z příležitostí k setkání je regionální výstava MIR (Miteinander in der Region) v Kaufbeuren, na které ve dnech 12.-14. 6. budou zástupkyně turistického informačního centra opět Jablonec nad Nisou a okolí prezentovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavu Turnovský kroj v památníku Scheybalových doplní i přednáška
Mezinárodní festival v Jablonci představí i folklor čínský a rumunský

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Komunitní centrum Slunce všem v Turnově bude mít novou přístavbu

Spolek Slunce všem se věnuje péči o jedince s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Nyní se centrum dočká přístavby odlehčovacích služeb pro klienty s nestandardním chováním. Maximální denní kapacita bude šest klientů. Modernizace sídla komunitního centra probíhá již od roku 2012. Celková výše finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje již dosáhla částky 7 742 000 korun. Přístavba bude dokončena v první polovině příštího roku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Resort kultury, památek a cestovního ruchu vyhlašuje dotační programy
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli
Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS
Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

Nejčtenější články

09.11.: Obrazem: Ve Velkých Hamrech slavnostně otevřeli novou dráhu
10.11.: Tak snad už to Radovi došlo
10.11.: Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn