Adventní a vánoční akce 2019 na hradech a zámcích

14.12.2019 13:57:59 | Autor: Lucie Bidlasová | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Adventní a vánoční akce 2019 na hradech a zámcích

Až do konce roku, včetně vánočních svátků, probíhají akce a prohlídky na hradech a zámcích v péči Národního památkového ústavu. Přinášíme přehled těchto akcí.

Zámek Sychrov je otevřen celoročně, denně, včetně pondělí. Zavřeno bude pouze o vánočních svátcích 23. až 26. prosince.

Liberecký kraj

• do 20. 12. a 2. - 10. 1.: státní zámek Sychrov - Speciální vánoční prohlídky zámku. Pro letošní rok jsme pro vás poprvé připravili speciální nabídku vánočních prohlídek zámku, které lze zkombinovat třeba s varhanním koncertem nebo občerstvením. Vánoční prohlídky je možné rezervovat v termínech od 30. 11. do 20. 12. 2019 nebo od 2. 1. do 10. 1. 2020 v čase 10:00-14:00, a to na telefonním čísle 482 416 011 nebo e-mailu sychrov.rezervace@npu.cz. Program prohlídek: Varianta A - prohlídka okruhu Novogotický klenot Rohanů (140 Kč/osoba); varianta B (nabídka platí pouze ve všední den, minimální počet 20 osob) - varhanní koncert v zámecké kapli (délka cca 15 minut) - prohlídka okruhu Novogotický klenot Rohanů - svařené víno v barokním salonku (240 Kč/osoba); varianta C (nabídka platí pouze ve všední den, minimální počet 20 osob) - svařené víno v barokním salonku - varhanní koncert v zámecké kapli (délka cca 15 minut) - prohlídka okruhu Novogotický klenot Rohanů - prohlídka výstavy Zlatý poklad - káva nebo čaj, zákusek a chlebíček v barokním salonku (360 Kč/osoba).

• 14. 12.: státní zámek Lemberk - Adventní koncert - Rosu dejte nebesa. Na koncertě zazní unikátní barokní varhanní pozitiv Jana Kryštofa Maywalda z roku 1723. Začátek koncertu v 15 hodin.

• 14. 12.: státní zámek Zákupy - Předvánoční pohoda na zámku Zákupy. Návštěvníky čeká bohatý program: 13.00-16.00: Odpolední adventní prohlídky Vánoce u pana „nadlesního" s ukázkou varhanní hudby v zámecké kapli; 14.00: Vánoční nadílka zámeckému medvědu Medouškovi; 15.00: Adventní koncert ZUŠ Česká Lípa s možností podvečerní adventní prohlídky Vánoce u pana „nadlesního" po jeho skončení; 16.15-17.00: Podvečerní adventní prohlídky Vánoce u pana „nadlesního" s ukázkou varhanní hudby v zámecké kapli; 17.30: Vánoční orloj na nádvoří zámku v podání Divadelního spolku Havlíček Zákupy; 18.00: Koledy na nádvoří zámku v podání pěveckého souboru Zákupáček při ZŠ Zákupy.

• 14. - 15. 12. a 21. - 22. 12.: státní hrad Grabštejn - Advent u Clam-Gallasů. Letošní adventní prohlídky vás zavedou především do časů posledních majitelů, hrabat Gallasů a Clam-Gallasů, kteří na grabštejnském panství působili od počátku 18. století do roku 1945. Během adventních prohlídek zavítáte nejen do hradních interiérů vybavených mobiliářem, ale budete moci načerpat i vánoční atmosféru v kapli svaté Barbory, skvostu renesanční architektury. Prohlídky vycházejí každou celou hodinu a trvají 50 až 60 minut, proto prosím dorazte teple oblečeni!

• 15. 12.: státní zámek Zákupy - Vánoce u pana nadlesního. Tradiční adventní prohlídky nám letos připomenou, jak se slavily Vánoce na zámku v době první republiky. Prohlídka zařízeného zámeckého bytu lesního rady Ing. Josefa Mati neopomene také výklad o vánočních zvycích, nebude chybět vánoční výzdoba, ozdobené vánoční stromy či štědrovečerní tabule s nadílkou. Součástí prohlídky bude rovněž vánočně vyzdobená kaple sv. Františka z Assisi. Prohlídky budou probíhat od 10 do 14 hodin.

• 26. 12.: státní zámek Sychrov - Vánoční koncert - Od klasiky ke koledám. České saxofonové kvarteto & Kriskros a Capella. Vánoční koncert dvou výjimečných souborů přináší skladby českých a světových autorů hudby klasické i populární v původním obsazení saxofonového kvarteta a vokálního kvinteta, které je rozšířeno o šestého člena imitujícího hudební nástroje - beatbox. Atmosféru Vánočních svátků vytvoří oba soubory, jak v samostatných blocích, tak i společně včetně známých koled z domova i ze zahraničí. V ceně vstupenky mají účastníci koncertu možnost prohlídky vánočně laděných zámeckých interiérů. Prohlídka bez výkladu proběhne bezprostředně po skončení koncertu. Předprodej vstupenek pouze na www.evstupenka.cz.

• 27. 12. - 5. 1.: státní zámek Sychrov - Vánoční prohlídky zámku. V průběhu vánočních svátků lze absolvovat prohlídku vánočně vyzdobených interiérů, během které na návštěvníky čekají nejen ozdobené stromečky, ale také historické hračky a betlémy. Každý návštěvník obdrží na konci prohlídky malou pozornost.

Královéhradecký kraj

• 13. 12.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Vá-Noční prohlídky. Při světle lustrů, dobových lampiček i svící Vám v těch nejkrásnějších místnostech zámku prozradíme, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejmilovanějších svátků v roce. Doba prohlídky max. 60 min. Rodinám s malými dětmi doporučujeme (z důvodu tmavších interiérů ve večerních hodinách) denní vánoční prohlídky. Rezervace od září 2019 na telefonním čísle +420 495 441 244, denně od 9 do 15:30 hodin. Prohlídky od 17 do 20 hodin.

• 14. 12.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Vánoční koncerty ve Zlatém sále. Účinkuje folková skupina Klíč. Od 18 a 19:30 hodin. Vstupné: 250 Kč. Vstupenky je možné si objednat od září 2019 na čísle +420 495 441 244. Rezervované vstupenky si prosím vyzvedněte čtvrt hodiny před začátkem koncertu.

• 14. 12.: hospitál Kuks - Česká mše vánoční. Tradiční vánoční koncert v kostele Nejsvětější Trojice. Zazní koledy a program vyvrcholí tou nejznámější vánoční od Jakuba Jana Ryby: Missa pastoralis bohemica neboli Česká mše vánoční. Rezervace vstupenek e-mailem u paní Evy Čepičkové (eva.cepickova@post.cz). Rezervované vstupenky budou k vyzvednutí 30 minut před začátkem koncertu u vchodu do kostela Nejsvětější Trojice.

• 14. 12.: státní zámek Ratibořice - Adventní koncert. Účinkuje: Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, dirigent: Tomáš Žídek. České koledy, pastorely a vánoční skladby z Čech i Evropy.

• 14. - 15. 12: státní zámek Hrádek u Nechanic - Vánoce na zámku. Ve vánočně vyzdobených interiérech se seznámíte s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Prozradíme Vám, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce. Během této akce je navíc pro veřejnost zpřístupněna zámecká kuchyně, kde budete moci ochutnat pravý anglický punč. O víkendech rezervace nutná pro větší skupiny a zájezdy. Jednotlivcům rezervace na denní prohlídky nevytváříme (až od cca 10 osob výše). Rezervace vstupenek na telefonním čísle 495 441 244. Otevřeno od 9 do 16 hodin. Vstupné: plné 120 Kč, snížené 80 Kč.

• 26. 12.: státní zámek Ratibořice - Rudrův mlýn - Koleda, koleda Štěpáne. Účinkuje: folklorní soubor Barunka.

• 29. 12.: státní zámek Ratibořice - Rudrův mlýn - Jesličkáři. Účinkuje: folklorní soubor Barunka.

Pardubický kraj

• 21. 12.: státní zámek Litomyšl - Vánoční Waldsteinské hrátky. Vánoční Waldsteinské hrátky jsou hubaté divadelní prohlídky, kterými zakončí návštěvnický rok správa zámku v Litomyšli a jeho průvodci. Děj jednotlivých scének Vás přenese do doby vánoční okolo roku 1855, kdy už rodina Waldsteinů trpěla velikými finančními potížemi. Jenže jak to vysvětlit dětem? Navíc, když je na starosti tak veliký zadlužený dům a panství, i potíže jsou dvakrát tak velké. Ale na veselé náladě to nic neubírá! Prohlídky začínají v 11:00, 13:00 a 15:00. Jednotné vstupné (beze slev) je 150 Kč na osobu, předběžná rezervace vstupenek je nutná. Rezervace na +420 461 615 067 nebo e-mailem na litomysl@npu.cz. Součástí prohlídek Vánoční Waldsteinské hrátky není návštěva historického divadla a průvodcovský výklad o dějinách památky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn nabízí pestrý vánoční program!
Projekt NPÚ Gallasové a Clam-Gallasové vrcholí výstavou v Liberci
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Advent pomalu ťuká na brány hradů a zámků
Hrad Grabštejn navštívilo letos přes 20 tisíc lidí, nejvíce v jeho historii
Letos stoupl zájem o hrady Grabštejn a Trosky či zámek Hrubý Rohozec
Projekt památkového ústavu se zaměřuje na šlechtické rody z Liberecka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn