Advent v jablonecké nemocnici bude ve znamení koncertu i výstav

28.11.2019 10:00:15 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Advent v jablonecké nemocnici bude ve znamení koncertu i výstav

Tři dny před první adventní nedělí, ve čtvrtek 28. listopadu od 10 hodin, se v jablonecké nemocnici bude nést ve vánočním duchu. Personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace bude v prostorách před kaplí prodávat výrobky pacientů.

„Lidé, kteří si výrobky zakoupí, přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve Tereza Niederlová, která akci se svými kolegyněmi z oddělení připravuje. Jako již tradičně, ozdobí před kaplí vánoční stromek vlastnoručně vyrobenými ozdobami členky jabloneckého Klubu seniorů z Centra sociálních služeb.

„Výtvarné a tvořivé dílničky, včetně zdobení a dekorací, patří k jejich oblíbeným volnočasovým aktivitám. Tentokrát jsou ozdoby ve fialové a růžové barvě, dominují plstěné hvězdičky a ptáčci, dále pak klasické kuličky," upřesňuje Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity z Centra sociálních služeb.

Adventní koncert s umělkyněmi Národního divadla se tento rok uskuteční ve čtvrtek 12. prosince. Se svým programem přijedou navodit vánoční atmosféru operní pěvkyně Stanislava Jirků, rodačka z Jablonce a Marie Fajtová. Na klavír je doprovodí Jana Holmanová. „Koncert začíná v 17 hodin a vstup je volný," zve veřejnost tisková mluvčí Petra Hybnerová.

Návštěvníci si mohou prohlédnout v nemocnici také několik výstav. Ve vitrínách před kaplí jsou k vidění vskutku ojedinělé zdobené perníky Zuzany Königové, sestřičky z pediatrie. Ta se svými výrobky vyhrála letošní Moravský cukrářský šampionát. V další vitríně má svá díla vrchní sestra ortopedie Jana Hujerová, která ručními pracemi relaxuje více jak deset let.

Nová výstava obrazů s názvem „Něco milého ..." jablonecké výtvarnice Marie Prokopové bude v průběhu první poloviny prosince instalována na chodbě u bistra. „V minulosti jsem byla s dětmi hospitalizována zde v nemocnici. Pobyt byl díky lékařům, sestřičkám, zdravotním klaunům a dalšímu personálu vždy příjemný. Výstavou bych jim chtěla za jejich práci poděkovat," uvádí autorka obrazů. Maluje temperovými, akrylovými nebo olejovými barvami a její obrazy nejčastěji vznikají v noci.

Na chodbě u bistra budou i nadále k vidění obrazy Jitky Navrátilové a část fotografií s přírodní tématikou Jaroslavy Fojtíkové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Perníčky Zuzany Königové můžete obdivovat v jablonecké nemocnici
Liberecký kraj přispěl do nemocnice v Jablonci na zdravotnické vybavení
Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
V jablonecké nemocnici loni vyšetřili na mamografu přes 6 tisíc žen

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn