Advent v jablonecké nemocnici bude ve znamení koncertu i výstav

28.11.2019 10:00:15 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Advent v jablonecké nemocnici bude ve znamení koncertu i výstav

Tři dny před první adventní nedělí, ve čtvrtek 28. listopadu od 10 hodin, se v jablonecké nemocnici bude nést ve vánočním duchu. Personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace bude v prostorách před kaplí prodávat výrobky pacientů.

„Lidé, kteří si výrobky zakoupí, přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve Tereza Niederlová, která akci se svými kolegyněmi z oddělení připravuje. Jako již tradičně, ozdobí před kaplí vánoční stromek vlastnoručně vyrobenými ozdobami členky jabloneckého Klubu seniorů z Centra sociálních služeb.

„Výtvarné a tvořivé dílničky, včetně zdobení a dekorací, patří k jejich oblíbeným volnočasovým aktivitám. Tentokrát jsou ozdoby ve fialové a růžové barvě, dominují plstěné hvězdičky a ptáčci, dále pak klasické kuličky," upřesňuje Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity z Centra sociálních služeb.

Adventní koncert s umělkyněmi Národního divadla se tento rok uskuteční ve čtvrtek 12. prosince. Se svým programem přijedou navodit vánoční atmosféru operní pěvkyně Stanislava Jirků, rodačka z Jablonce a Marie Fajtová. Na klavír je doprovodí Jana Holmanová. „Koncert začíná v 17 hodin a vstup je volný," zve veřejnost tisková mluvčí Petra Hybnerová.

Návštěvníci si mohou prohlédnout v nemocnici také několik výstav. Ve vitrínách před kaplí jsou k vidění vskutku ojedinělé zdobené perníky Zuzany Königové, sestřičky z pediatrie. Ta se svými výrobky vyhrála letošní Moravský cukrářský šampionát. V další vitríně má svá díla vrchní sestra ortopedie Jana Hujerová, která ručními pracemi relaxuje více jak deset let.

Nová výstava obrazů s názvem „Něco milého ..." jablonecké výtvarnice Marie Prokopové bude v průběhu první poloviny prosince instalována na chodbě u bistra. „V minulosti jsem byla s dětmi hospitalizována zde v nemocnici. Pobyt byl díky lékařům, sestřičkám, zdravotním klaunům a dalšímu personálu vždy příjemný. Výstavou bych jim chtěla za jejich práci poděkovat," uvádí autorka obrazů. Maluje temperovými, akrylovými nebo olejovými barvami a její obrazy nejčastěji vznikají v noci.

Na chodbě u bistra budou i nadále k vidění obrazy Jitky Navrátilové a část fotografií s přírodní tématikou Jaroslavy Fojtíkové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Perníčky Zuzany Königové můžete obdivovat v jablonecké nemocnici
Liberecký kraj přispěl do nemocnice v Jablonci na zdravotnické vybavení
Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
V jablonecké nemocnici loni vyšetřili na mamografu přes 6 tisíc žen

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn