Adam Pelta: Dlouho jsme hledali ideální sestavu

12.06.2019 13:04:53 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Adam Pelta: Dlouho jsme hledali ideální sestavu

Historického úspěchu dosáhli fotbalisté FK Jiskry Mšeno Jablonec, kteří si dvě kola před koncem Divize skupiny C zajistili první místo. Hrající manažer týmu Adam Pelta na závěr úspěšné sezony odpověděl na několik otázek.

Jiskra zažila nejúspěšnější sezonu v historii. Můžete ji stručně zrekapitulovat?

V létě jsme se s tátou dohodli, že nechceme opakovat předešlé jaro, které pro nás bylo výsledkově a herně zklamáním a postavíme nové mužstvo tak, abychom měli ty nejvyšší ambice. K týmu se vrátil trenér Jaroslav Vodička, přišlo pět nových hráčů v čele s Nikolasem Daníčkem a Jiřím Štajnerem. Začátek sezony nám vyšel, poté jsme ale čtyřikrát za sebou prohráli a nevěděli jsme, co s tím. Zápasem v Čáslavi jsme to zlomili a krom smolného utkání v Horkách jsme najeli na vítěznou vlnu, kdy jsme každého soupeře přehrávali, tedy kromě Velkých Hamrů doma, kdy nám nezahráli rozdíloví hráči. V zimě se tým nijak výrazně neměnil a naším jednoznačným cílem bylo soutěž vyhrát s tím, že proto udělá všechno vedení, trenér i hráči. Teď si můžeme říct, že jsme to dokázali a naše ambice se splnily.

Na podzim tým získával svoji tvář, kdežto na jaře už šlapal jako dobře promazané soukolí...

Ano. Myslím si, že jsme poměrně dlouho hledali ideální sestavu a že nám ze začátku chybělo zdravé fotbalové sebevědomí. Rozdíl ve výkonech některých hráčů na podzim a teď na jaře je znatelný. Věděli jsme, že máme kvalitu.

Kdy vám v roli hrajícího manažera bylo nejhůře?

Jednoznačně po čtyřech porážkách v řadě na podzim. Tehdy jsem nevěděl, co s tím budeme dělat, abychom to znovu nastartovali. Nakonec se nám to vítězstvím v Čáslavi povedlo a byli jsme schopní udělat sérii, která nás vynesla opět nahoru v tabulce.

Ve kterých zásadních okamžicích se rodilo vítězství v soutěži?

Pro mě to jsou čtyři okamžiky. První před začátkem soutěže, a to dohoda s trenérem, že postavíme mužstvo s nejvyššími ambicemi. Druhý moment bylo již zmíněné vítězství v Čáslavi, třetím okamžikem bylo vítězství v Českém Brodě, kde jsme na extrémně horké půdě vydolovali tři body a semkli jsme se. Čtvrtým momentem byla výhra s Pardubicemi B, kdy jsme si vytvořili bodový rozdíl do závěrečných kol.

 

Tým měl velkou ofenzivní sílu, o čemž svědčí i počet vstřelených branek, čím to je?

Kádr jsme stavěli tak, aby měl ohromnou sílu dopředu a hrál rychlý fotbal. Uzdravil se Tomáš Čížek, který je flexibilní, rychlý a kreativní hráč. Důležitou roli hrála středová trojice, jež má podle mě kvalitu minimálně na ČFL. Tvoří ji Nikolas Daníček, hráč vlastně přímo z ligy, co měl tým posunout o level výš, Adam Houser, který byl reprezentant ve všech kategoriích až do 19 let, a Ondřej Rozkovec, hráč, který dle mého nebyl nikdy dostatečně doceněný v FK Jablonec. Je důležité zmínit, že o góly se postarali všichni hráči týmu a nemáme vyloženě jednoho střelce. Naši krajní beci Skuhravý a Helm hrají extrémně vysoko a podíleli se na mnoho brankách.

Kádr disponoval zkušenými exligovými harcovníky - Čížkem, Štajnerem, Huškem, ne všichni v závěru dostávali od trenéra šanci hrát. Jak byli tito hráči důležití pro Jiskru?

Tým jsme chtěli mít vyvážený, jak hráče zkušené, tak mladé. Luboš Hušek trpí častými zdravotními problémy, ale jeho hlavní přínos je v kabině, za což si ho velmi cením. Tomáš Čížek zhubnul 10 kilo a jeho výkonnost v průběhu soutěže rostla a je pro nás stavební kámen. Jirka Štajner má velice dobrý vztah s trenérem a byl pro nás platný ve všech směrech, jak důležitými góly, tak v kabině.

Vy sám jste se na jaře zranil a moc zápasů neodehrál, mrzelo vás, že nemůžete být na hřišti a boje sledujete jen z hlediště?

Mrzelo, ale ne zas tolik. Mě baví kluky sledovat a věnovat se hlavně té funkcionářské činnosti. První rok jsem se vlastně soustředil jen na hraní a druhý rok jsem se více přehoupl do role funkcionáře, i to je možná jeden z aspektů našeho úspěchu. Moje zranění nám dost možná pomohlo.

Jiskra postupuje do České fotbalové ligy, co bude s týmem dál?

V létě proběhne reorganizace soutěží. Ruší se juniorská liga, tím pádem vznikne FK Jablonec B. Každý, kdo vidí do fungování Mšena, ví že jsme přímo závislí na FK Jablonec. Tím pádem chceme hrát ČFL v Břízkách pod hlavičkou Jablonce B a na 90% ve stejný čas jako nyní. Kostru týmu budou tvořit kluci ze Mšena. Jiskra jako taková by měla hrát krajský přebor, chci zde zůstat jako hráč a s předsedou klubu Ladislavem Čičmancem postavit konkurenceschopné mužstvo.

Realizační tým B týmu Jablonce bude stejný?

Zde budou změny. Hlavní trenér bude Jaroslav Vodička. Asistent a vedoucí týmu bude Tomáš Čížek a trenér brankářů Jan Zelenka, fyzioterapeut Vláďa Zajíc. Já budu už pouze sportovní manažer.

Kdo z kádru zůstane, kteří hráči případně tým posílí?

Tím, že budeme mít k dispozici hráče Mšena, juniorky FK JBC a širšího kádru áčka JBC, nedokážu přesně říct, kteří hráči budou v Jablonci B figurovat, ale ze Mšena počítáme se sedmi až devíti hráči. Ani kdo zůstane ve Mšeně, teď neumím přesně říct.

Měla by tedy vzniknout rezerva FK Jablonec B, budou za ni hrát i hráči širšího ligového kádru?

Ano, budou.

Kde bude hrát své zápasy?

Jsme předběžně dohodnutí, že béčko bude pokračovat ve stejném režimu jako letos juniorka FK Jablonec. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize
Vítěz divize v Náchodě dvakrát vedl, ale přesto prohrál
V Břízkách slaví vítězství ve fotbalové divizi
Půltucet branek Mšena do sítě posledního Turnova
Divize: Mšeno doma suverénně vyhrálo, Hamry bojovaly o bod

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dar města Jablonec pro Červený kříž

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dar místnímu oblastnímu spolku ČČK. Město Červenému kříži daruje ze svého vozového parku automobil Škoda Fabia Hatchback. „S Červeným křížem spolupracujeme dlouhodobě a naše spolupráce se ještě podstatně zintenzivnila nyní v době pandemie, kdy ČČK zajišťuje řadu činností pro občany města," řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že v současné době mimo jiné připravuje ČČK další pracovníky na výpomoc v pečovatelské službě. „Automobil potřebuje Červený kříž, aby jeho členové byli mobilní a mohli operativně převážet materiál," vysvětlil primátor. Žádost o pomoc sdělila ředitelka ČČK Kateřina Havlová na jednání stálé pracovní skupiny jabloneckého krizového štábu.

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Mistr košíkář nesmí postrádat zručnost ani fantazii
V září probíhala kampaň na zviditelnění neslyšících Deafember
Upravené jízdní řády budou platit v Jablonci od pondělí 26. října

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
23.10.: Městskou policii Jablonec povede dosavadní zástupce ředitele
23.10.: VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn