Adam Pelta: Dlouho jsme hledali ideální sestavu

12.06.2019 13:04:53 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Adam Pelta: Dlouho jsme hledali ideální sestavu

Historického úspěchu dosáhli fotbalisté FK Jiskry Mšeno Jablonec, kteří si dvě kola před koncem Divize skupiny C zajistili první místo. Hrající manažer týmu Adam Pelta na závěr úspěšné sezony odpověděl na několik otázek.

Jiskra zažila nejúspěšnější sezonu v historii. Můžete ji stručně zrekapitulovat?

V létě jsme se s tátou dohodli, že nechceme opakovat předešlé jaro, které pro nás bylo výsledkově a herně zklamáním a postavíme nové mužstvo tak, abychom měli ty nejvyšší ambice. K týmu se vrátil trenér Jaroslav Vodička, přišlo pět nových hráčů v čele s Nikolasem Daníčkem a Jiřím Štajnerem. Začátek sezony nám vyšel, poté jsme ale čtyřikrát za sebou prohráli a nevěděli jsme, co s tím. Zápasem v Čáslavi jsme to zlomili a krom smolného utkání v Horkách jsme najeli na vítěznou vlnu, kdy jsme každého soupeře přehrávali, tedy kromě Velkých Hamrů doma, kdy nám nezahráli rozdíloví hráči. V zimě se tým nijak výrazně neměnil a naším jednoznačným cílem bylo soutěž vyhrát s tím, že proto udělá všechno vedení, trenér i hráči. Teď si můžeme říct, že jsme to dokázali a naše ambice se splnily.

Na podzim tým získával svoji tvář, kdežto na jaře už šlapal jako dobře promazané soukolí...

Ano. Myslím si, že jsme poměrně dlouho hledali ideální sestavu a že nám ze začátku chybělo zdravé fotbalové sebevědomí. Rozdíl ve výkonech některých hráčů na podzim a teď na jaře je znatelný. Věděli jsme, že máme kvalitu.

Kdy vám v roli hrajícího manažera bylo nejhůře?

Jednoznačně po čtyřech porážkách v řadě na podzim. Tehdy jsem nevěděl, co s tím budeme dělat, abychom to znovu nastartovali. Nakonec se nám to vítězstvím v Čáslavi povedlo a byli jsme schopní udělat sérii, která nás vynesla opět nahoru v tabulce.

Ve kterých zásadních okamžicích se rodilo vítězství v soutěži?

Pro mě to jsou čtyři okamžiky. První před začátkem soutěže, a to dohoda s trenérem, že postavíme mužstvo s nejvyššími ambicemi. Druhý moment bylo již zmíněné vítězství v Čáslavi, třetím okamžikem bylo vítězství v Českém Brodě, kde jsme na extrémně horké půdě vydolovali tři body a semkli jsme se. Čtvrtým momentem byla výhra s Pardubicemi B, kdy jsme si vytvořili bodový rozdíl do závěrečných kol.

 

Tým měl velkou ofenzivní sílu, o čemž svědčí i počet vstřelených branek, čím to je?

Kádr jsme stavěli tak, aby měl ohromnou sílu dopředu a hrál rychlý fotbal. Uzdravil se Tomáš Čížek, který je flexibilní, rychlý a kreativní hráč. Důležitou roli hrála středová trojice, jež má podle mě kvalitu minimálně na ČFL. Tvoří ji Nikolas Daníček, hráč vlastně přímo z ligy, co měl tým posunout o level výš, Adam Houser, který byl reprezentant ve všech kategoriích až do 19 let, a Ondřej Rozkovec, hráč, který dle mého nebyl nikdy dostatečně doceněný v FK Jablonec. Je důležité zmínit, že o góly se postarali všichni hráči týmu a nemáme vyloženě jednoho střelce. Naši krajní beci Skuhravý a Helm hrají extrémně vysoko a podíleli se na mnoho brankách.

Kádr disponoval zkušenými exligovými harcovníky - Čížkem, Štajnerem, Huškem, ne všichni v závěru dostávali od trenéra šanci hrát. Jak byli tito hráči důležití pro Jiskru?

Tým jsme chtěli mít vyvážený, jak hráče zkušené, tak mladé. Luboš Hušek trpí častými zdravotními problémy, ale jeho hlavní přínos je v kabině, za což si ho velmi cením. Tomáš Čížek zhubnul 10 kilo a jeho výkonnost v průběhu soutěže rostla a je pro nás stavební kámen. Jirka Štajner má velice dobrý vztah s trenérem a byl pro nás platný ve všech směrech, jak důležitými góly, tak v kabině.

Vy sám jste se na jaře zranil a moc zápasů neodehrál, mrzelo vás, že nemůžete být na hřišti a boje sledujete jen z hlediště?

Mrzelo, ale ne zas tolik. Mě baví kluky sledovat a věnovat se hlavně té funkcionářské činnosti. První rok jsem se vlastně soustředil jen na hraní a druhý rok jsem se více přehoupl do role funkcionáře, i to je možná jeden z aspektů našeho úspěchu. Moje zranění nám dost možná pomohlo.

Jiskra postupuje do České fotbalové ligy, co bude s týmem dál?

V létě proběhne reorganizace soutěží. Ruší se juniorská liga, tím pádem vznikne FK Jablonec B. Každý, kdo vidí do fungování Mšena, ví že jsme přímo závislí na FK Jablonec. Tím pádem chceme hrát ČFL v Břízkách pod hlavičkou Jablonce B a na 90% ve stejný čas jako nyní. Kostru týmu budou tvořit kluci ze Mšena. Jiskra jako taková by měla hrát krajský přebor, chci zde zůstat jako hráč a s předsedou klubu Ladislavem Čičmancem postavit konkurenceschopné mužstvo.

Realizační tým B týmu Jablonce bude stejný?

Zde budou změny. Hlavní trenér bude Jaroslav Vodička. Asistent a vedoucí týmu bude Tomáš Čížek a trenér brankářů Jan Zelenka, fyzioterapeut Vláďa Zajíc. Já budu už pouze sportovní manažer.

Kdo z kádru zůstane, kteří hráči případně tým posílí?

Tím, že budeme mít k dispozici hráče Mšena, juniorky FK JBC a širšího kádru áčka JBC, nedokážu přesně říct, kteří hráči budou v Jablonci B figurovat, ale ze Mšena počítáme se sedmi až devíti hráči. Ani kdo zůstane ve Mšeně, teď neumím přesně říct.

Měla by tedy vzniknout rezerva FK Jablonec B, budou za ni hrát i hráči širšího ligového kádru?

Ano, budou.

Kde bude hrát své zápasy?

Jsme předběžně dohodnutí, že béčko bude pokračovat ve stejném režimu jako letos juniorka FK Jablonec. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize
Vítěz divize v Náchodě dvakrát vedl, ale přesto prohrál
V Břízkách slaví vítězství ve fotbalové divizi
Půltucet branek Mšena do sítě posledního Turnova
Divize: Mšeno doma suverénně vyhrálo, Hamry bojovaly o bod

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn