Naše Jablonecko - Rubrika Sport » Atletika

Rubrika Sport » Atletika. Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

Folková z AC Jablonec uspěla v Buenos Aires

Fantazie - žákyně LIAZU nejlepší v republice

Minulou sobotu zaznamenaly v Hranicích na Moravě žákyně atletického oddílu skvělý úspěch, když se jim podařilo obhájit zlaté medaile na mistrovství České republiky družstev žákyň. V minulém roce dosáhli po jedenácti letech na titul, který se jim po velkém boji podařilo letos obhájit.

Up Hill Run na Dobré Vodě objektivem Jany Veselé

Na sjezdovce Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou se konal v sobotu 22. září 2. ročník charitativního závodu pořádaného organizací Skládačky, z.s., tentokrát pro nemocné CF a specificky pro Štěpána, který bojoval za všechny CF na Metrostav Cyklo Handy Maraton 2017 i 2018! Po hlavním článku přinášíme ještě fotogalerii Jany Veselé.

23.10.2018 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (3)
Jablonecká atletka Denisa Folková, narozená 2001 členka místního atletického klubu AC Jablonec nad Nisou, se na světové olympiádě mládeže prezentovala výborným výkonem v běhu na 800 metrů časem 2:10,88 sec a umístila se na vynikajícím 9. místě. | více

reality

Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

21.10.2018| Sport | Liberecký kraj
Ve 31. ročníku Enervit Benešovského maratonu Pojizeřím obhájil loňské prvenství Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha. Letos byl po polovině závodu až třetí, ale vedoucí závodník zřejmě přepálil tempo a nakonec skončil v poli poražených. Vítěz Šťastný nakonec dosáhl času 2:55:09. | více

Benešovský maraton láká běžce už na 31. ročník

11.10.2018| Sport | Liberecký kraj
Už 31. ročník maratónského běhu a 11. ročník půlmaratónu v Benešově u Semil se připravuje na sobotu 13. října 2018. U příležitosti loškého jubilea byl závod rozšířen o Fit Benešovskou desítku, měřený běh na 10 km. | více

V 51. ročníku běhu z Jilemnice na Žalý popáté nejrychlejší Ondřej Fejfar

30.09.2018| Sport | Liberecký kraj
Již 51. ročník běhu Jilemnice - Žalý se konal v sobotu 22. září. V mužích vyhrál již popáté Ondřej Fejfar z TJ Spartak Vrchlabí v čase 40:00,4, což je nový traťový rekord! Druhý byl Milan Janata za Maratonstavu Úpice a třetí vítěz z roku 2016 Radim Berka z Kozákova. | více

Mistrovství žáků a žákyň ovládla suverénní Adéla Novotná

27.09.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (93)
Jablonecký atletický stadion byl o čtvrtém zářijovém víkendu dějištěm letošní poslední velké atletické přehlídky mládeže, kterého se zúčastnilo celkem 568 závodníků a závodnic ze 126 oddílů celé republiky. O cenné kovy a tituly mistrů se bojovalo v 19 disciplínách žáků a 17 disciplínách žákyň. | více

Obrazem: Mistrovství Čech družstev dorostu v atletice

22.09.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (71)
K Mistrovství Čech dorostenců a dorostenek přijelo v sobotu 15. září 13 družstev chlapců a 14 dívčích kolektivů, které v Jablonci bojovaly o zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Hlavně se však utkaly o pět postupových míst na Mistrovství České republiky, které se uskuteční 28. září v Opavě. | více

Obrazem: Páté kolo krajského přeboru atletických družstev

21.09.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (88)
V neděli 16. září se uskutečnilo na turnovském atletickém stadionu závěrečné kolo Krajského přeboru a bojovalo se o medaile krajských přeborníků. Jablonecké ženy vybojovaly v celkovém součtu hlavních bodů stříbrné medaile a muži byli celkově třetí. | více

Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

17.09.2018| Sport | Jiřetín pod Bukovou | foto (31)
Již 8. ročník humanitárního Běhu naděje se konal v Jiřetíně pod Bukovou v sobotu 8. září. Při běhu nejde o medaile, ale o podporu všech onkologických pacientů. Zdejší běh je jeden z mnoha, které probíhají během roku po celé republice. | více

Akce Běhá celé Rádlo pošesté přispěla na dobrou věc

12.09.2018| Sport | Rádlo | foto (13)
Obec Rádlo pořádala v sobotu 8. září již 6. ročník charitativního běhu s názvem Běhá celé Rádlo. Za slunného počasí se sešlo mnoho lidí, děti měly - kromě běhu - možnost zadovádět si na atrakcích, které pro ně připravila firma Sundisk Family. | více

Starší žákyně Liazu Jablonec obhájily zlato

12.09.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (1)
Děvčata Liazu Jablonec ve středu 5. září ovládly liberecký atletický stadion na finále krajského přeboru družstev, kde zvítězily o parník, a vybojovaly tak opět postup do finále MČR družstev, které se bude konat 15. září v Praze. | více

Obrazem: Tanvaldský Minimuchovman 2018

10.09.2018| Sport | Tanvald | foto (40)
První zářijovou středu nového školního roku si děti z Tanvaldu a okolí mohly vyzkoušet dětskou podobu extrémního závodu Minimuchovman. Na tanvaldské kotlině se sešlo zhruba 50 dětí, na které čekaly tři na sebe navazující disciplíny. | více

starší aktuality

Druhý ročník soutěže Střípky z Ráje zakončilo vydání publikace

Turnovská knihovna a tiskárna Apromotion z Turnova znovu po roce vydaly publikaci! V sobotu 6. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení druhého ročníku literární soutěže Střípky z Ráje, kterou tyto dvě instituce pořádaly už podruhé. Akce proběhla v rámci Netradiční knihovny 2018. Více podrobností na Našem Pojizeří