Naše Jablonecko - Rubrika Sport » Atletika

Rubrika Sport » Atletika. Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

Vítězné mladší žactvo Libereckého kraje v atletickém utkání

Obrazem: Pomerančový mítink v Jablonci 2018

Prvním prosincovým halovým závodem v Jablonci je již mnoho let Pomerančový mítink. Pro zvyšující se počet zájemců o start pořadatelé také letos rozdělili tento mítink do dvou dnů. V sobotu 1. prosince startovalo v tradičních halových disciplínách starší a mladší žactvo, v neděli 2. prosince si nejmladší žactvo vyzkoušelo atletický trojboj. I při rozdělení do dvou dnů byl zájem o start enormní.

Jablonec porazil v atletice Berlín

Tradičně se vždy v listopadu utkávají žákovská jablonecká družstva se svými dlouholetými partnery z Berlína, Lipska, Pirny a Zhořelce. Před letošním utkáním bylo zřejmé, že o vítězství budou letos soupeřit hlavně mladí atleti z Berlína (vítězové předcházejících tří ročníků) s domácími závodníky.

10.12.2018 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (34)
Atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec byl pověřen uspořádáním mezikrajového utkání mladšího žactva. Utkání skupiny B se uskutečnila v sobotu 8. prosince za účasti družstev žáků a žákyň z krajů Středočeského, Ústeckého, Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého. | více

latky-12-2018

Vítězem 45. ročníku běhu Hruštice se stal Kamil Krunka

11.11.2018| Sport | Malá Skála
Už 45. ročník běhu na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 4. listopadu. V hlavních kategoriích zvítězili Kamil Krunka z Nového Města nad Metují, který o svém úspěchu rozhodl nástupem tři kilometry před cílem a Táňa Metelková běhající za Sokol Hradec Králové, jenž mezi ženami zvítězila stylem start -cíl a byla dvanáctá v absolutním pořadí. | více

Sto let Československa slavili v ZŠ Mozartova během

07.11.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (11)
Zástupce ředitele ZŠ Mozartova Jablonec nad Nisou Michal Polman přišel na nápad jak přispět k právě probíhajícím oslavám vzniku ČSR, samostatnou školní akcí - během na 400 metrů. | více

Folková z AC Jablonec uspěla v Buenos Aires

23.10.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (3)
Jablonecká atletka Denisa Folková, narozená 2001 členka místního atletického klubu AC Jablonec nad Nisou, se na světové olympiádě mládeže prezentovala výborným výkonem v běhu na 800 metrů časem 2:10,88 sec a umístila se na vynikajícím 9. místě. | více

Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

21.10.2018| Sport | Liberecký kraj
Ve 31. ročníku Enervit Benešovského maratonu Pojizeřím obhájil loňské prvenství Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha. Letos byl po polovině závodu až třetí, ale vedoucí závodník zřejmě přepálil tempo a nakonec skončil v poli poražených. Vítěz Šťastný nakonec dosáhl času 2:55:09. | více

Fantazie - žákyně LIAZU nejlepší v republice

14.10.2018| Sport | Jablonec nad Nisou
Minulou sobotu zaznamenaly v Hranicích na Moravě žákyně atletického oddílu skvělý úspěch, když se jim podařilo obhájit zlaté medaile na mistrovství České republiky družstev žákyň. V minulém roce dosáhli po jedenácti letech na titul, který se jim po velkém boji podařilo letos obhájit. | více

Benešovský maraton láká běžce už na 31. ročník

11.10.2018| Sport | Liberecký kraj
Už 31. ročník maratónského běhu a 11. ročník půlmaratónu v Benešově u Semil se připravuje na sobotu 13. října 2018. U příležitosti loškého jubilea byl závod rozšířen o Fit Benešovskou desítku, měřený běh na 10 km. | více

Up Hill Run na Dobré Vodě objektivem Jany Veselé

01.10.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (71)
Na sjezdovce Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou se konal v sobotu 22. září 2. ročník charitativního závodu pořádaného organizací Skládačky, z.s., tentokrát pro nemocné CF a specificky pro Štěpána, který bojoval za všechny CF na Metrostav Cyklo Handy Maraton 2017 i 2018! Po hlavním článku přinášíme ještě fotogalerii Jany Veselé.

V 51. ročníku běhu z Jilemnice na Žalý popáté nejrychlejší Ondřej Fejfar

30.09.2018| Sport | Liberecký kraj
Již 51. ročník běhu Jilemnice - Žalý se konal v sobotu 22. září. V mužích vyhrál již popáté Ondřej Fejfar z TJ Spartak Vrchlabí v čase 40:00,4, což je nový traťový rekord! Druhý byl Milan Janata za Maratonstavu Úpice a třetí vítěz z roku 2016 Radim Berka z Kozákova. | více

Mistrovství žáků a žákyň ovládla suverénní Adéla Novotná

27.09.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (93)
Jablonecký atletický stadion byl o čtvrtém zářijovém víkendu dějištěm letošní poslední velké atletické přehlídky mládeže, kterého se zúčastnilo celkem 568 závodníků a závodnic ze 126 oddílů celé republiky. O cenné kovy a tituly mistrů se bojovalo v 19 disciplínách žáků a 17 disciplínách žákyň. | více

Obrazem: Mistrovství Čech družstev dorostu v atletice

22.09.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (71)
K Mistrovství Čech dorostenců a dorostenek přijelo v sobotu 15. září 13 družstev chlapců a 14 dívčích kolektivů, které v Jablonci bojovaly o zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Hlavně se však utkaly o pět postupových míst na Mistrovství České republiky, které se uskuteční 28. září v Opavě. | více

starší aktuality

Obyvatele Domova důchodců v Rokytnici potěšil adventní program

V Domově důchodců v Rokytnici nad Jizerou se ve středu 12. prosince konal předvánoční dopolední program pro klienty domova důchodců. Klub český turistů - odbor Jilemnice a ZUŠ v Jilemnici připravili obyvatelům domova krásné adventní pohlazení, při kterém panovala úžasná atmosféra. Článek s fotogalerií na Našem Pojizeří

Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných

Charitativní prodej slonů pořádá Centrum Amelie 12. až 14. prosince od 10 do 20 hodin v obchodním centru Forum v Liberci. Celý výtěžek z prodeje půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. K zakoupení budou stovky slonů ze všech možných materiálů, které na podporu nemocných zasílali během podzimu lidé z celé republiky.