Naše Jablonecko - Rubrika Sport » Hokej

Rubrika Sport » Hokej. Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

Nepovedený zápas Vlků ve Dvoře Králové

Vlci sebrali hokejistům Trutnova naději na play-off

Na kluzišti v Jablonci hosté příliš body nesbírají, i když forma domácích není v poslední době příliš komfortní. Hosté ještě měli naději na play-off, ale to by museli v Jablonci vybojovat tři body, což se nestalo.

Vlci doma podlehli výbornému Sokolovu

V dalším utkání II. hokejové ligy jablonečtí Vlci doma nestačili na soupeře ze Sokolova, tedy na družstvo, který má na svém kontě nejvíce bodů (82) ze všech čtyřech lídrů II. hokejové ligy.

19.02.2019 | Sport | Jablonec nad Nisou
Třikrát v této sezoně nastoupili hokejisté Dvora Králové proti jabloneckým Vlkům, třikrát z toho byla porážka. Vítězství Jabloneckých však byla vždy těsná - doma 6:5, 5:4 a venku 5:2. Tentokrát po nevýrazném výkonu Vlci ve Dvoře Králové prohráli těsně 2:3. | více

a-detoa-muzeum hraček

Souboj o první místo ve Vrchlabí, Jablonečtí po boji prohráli

07.02.2019| Sport | Jablonec nad Nisou
Domácí HC Stadion se netají svojí touhou ve skupině zvítězit a následně vítězně sehrát zápasy o postup do I. ligy, což potvrzuje neustálým posilováním svého týmu. Jablonečtí Vlci neustupují od omlazování kolektivu, i když hrající již bez zkušeného Plíhala, ale kvalita se nesnižuje. | více

Vlci přivezli další body od pražské Kobry

03.02.2019| Sport | Jablonec nad Nisou
Jablonečtí ve třetí třetině rozhodli o svém vítězství nad pražskou Kobrou třemi brankami, a tak se na sever Čech vrátili s další výhrou na kontě. Boj o play-off se tak komplikuje, ale Vlci již ho mají zajištěný. | více

Hokejovou přestřelku řídil pěti góly Kamil Bříška

30.01.2019| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (24)
Jablonečtí Vlci další domácí střetnutí, které nepřineslo rozluštění po základním čase, ale muselo rozhodnout prodloužení. Na zimním stadionu se střetli druhým celkem skupiny Sever HC Klatovy, který v Jablonci již dvacet let nevyhrál - naposledy v září 2007. Klatovy patří vždy k velmi kvalitním soupeřům a nebylo tomu jinak, ani v sobotu. | více

Vlci ztratili nejen dva body, ale i vedení v tabulce

21.01.2019| Sport | Jablonec nad Nisou
V Děčíně se Vlkům příliš nedařilo, po vyhrané první třetině nechali soupeře zápas otočit a po nájezdech prohráli, čímž při výhře Vrchlabí v Klatovech přišli o vedení ve skupině II. ligy. | více

Vlci ztratili doma další body

17.01.2019| Sport | Jablonec nad Nisou
V dalším zápase II. hokejové ligy se domácím Vlkům ve středu nic nedařilo. Poprvé v této sezoně došlo utkání až do prodloužení, které trvalo pouhých 17 vteřin, když střelou do šibenice rozhodl nejlepší Nymburčan Petr Josefus. Druhé Vrchlabí hrálo také prodloužení, ale vyhrálo, a vyrovnalo tak bodový zisk s vedoucím Jabloncem. | více

Vysoká výhra Jablonce nad Mosteckými Lvy

15.01.2019| Sport | Jablonec nad Nisou
Už bez kapitána Plíhala, který odešel do německého Landshutu a zraněného nejlepšího kanonýra II. ligy Kamila Bříšky, nastupovali domácí Vlci k dalšímu zápasu druhé ligy, ve kterém chtěli napravit kolaps ze středečního utkání s Kolínem. Most je ve skupině sever na třetím místě, a tak se očekával vyrovnaný souboj. | více

Zázračný obrat Kolína v utkání s Jabloncem

10.01.2019| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (27)
Nejzajímavější bitvou dohrávky 29. kola II. hokejové ligy bylo střetnutí vedoucího Jablonce s třetím Kolínem. Domácí si během úvodní dvacetiminutovky vypracovali luxusní čtyřbrankový náskok, jenže Kozlové začali po povedeném vstupu do druhé periody stahovat, až se jim podařilo vyrovnat. Dramatický duel vygradoval minutu a čtvrt před koncem, kdy Kolín dokonal obrat a zajistil si tři body. | více

Vánoční pohoda potvrdila vedoucí postavení Vlků

30.12.2018| Sport | Jablonec nad Nisou
V posledním utkání tohoto roku se Vlci utkali na domácím ledě s mladým týmem z Letňan, kterému se příliš nedaří a je stále na posledním místě tabulky. Soupeř přijel do Jablonce pouze se třemi obránci a utkání to bylo pro ně rozhodně fyzicky náročné, což se projevilo až po vyrovnané první třetině. Souboj prvního s posledním skončil těsnou výhrou Jablonce. | více

Ve druhé polovině zápasu Vlci rozhodli

24.12.2018| Sport | Jablonec nad Nisou
Buldoci z Řisut přijeli do Jablonce pouze se 13 hráči, a domácí hráli bez kapitána Plíhala a bez Mulače, přesto nakonec Vlci dokázali vyhrát 4:2. | více

V souboji dvou lídrů lepší Sokolov

16.12.2018| Sport | Jablonec nad Nisou
V sobotu došlo ke šlágru 26. kola, když se střetly dva vedoucí týmy svých skupin II. hokejové ligy. Domácího prostředí využil Sokolov, který v zajímavém souboji porazil Jablonec 3:1. | více

starší aktuality

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.