Naše Jablonecko - Rubrika Sport » Lyžování

Rubrika Sport » Lyžování. Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

Bauer Ski Team na Ylläs-Levi: Kateřina Smutná šestá

Boulaři zakončili sezonu na Tanvaldském Špičáku

Třídenním závodním maratonem zakončili letošní sezonu čeští lyžaři v boulích. Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách bojovali akrobati na špičkové trati o poslední body nejen do celkového hodnocení Českého poháru, ale také v rámci mezinárodního závodu FIS.

Přípravka SKI klubu se loučila se sněhem závody

Jablonecký SKI klub je jedním z nejstarších a největších oddílů běžeckého lyžování v České republice. Ten má bohatou minulost s úspěchy na mistrovstvích ČR všech kategorií, na mistrovství světa dospělých i juniorů, což odráží i dobrou práci s mládeží. Oddíl má i přípravku, kde se stará o všestranný rozvoj děti od tří do pěti let věku.

16.04.2018 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (3)
Letošní ročník Visma Ski Classics skončil, tečku za prestižním seriálem dálkových běhů na lyžích udělal sobotní závod Ylläs-Levi. Ani v posledním startu sezony se nejlepší český tým neztratil. Bauer Ski Team byl během závodu vidět a nejlepší v cíli byla na 6. místě jablonecká Kateřina Smutná. Ilja Černousov s Alexisem Jeannerodem skončili na 14., respektive 15. místě. Čtrnáctá byla také Roxane Lacroixová. Tým Lukáše Bauera si navíc pohlídal 4. příčku v celkovém pořadí seriálu. | více

kina-04

Lyžařskou sezonu běžkařů zakončil šampionát na Mísečkách

28.03.2018| Sport | Liberecký kraj
Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu a dospělých pořádal klub ČKS SKI Jilemnice od pátku 23. až do neděle 25. března na závodních tratích na Horních Mísečkách. Závodu se úspěšně účastnilo i mnoho jabloneckých běžců. | více

Bauer Ski Team míří na Birkebeinerrennet

15.03.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (3)
S batohem vážícím 3,5 kilogramu se v sobotu vydají na trať dalšího dálkového běhu na lyžích členové Bauer Ski Teamu. Pravidlo o povinné výbavě připomíná legendu o převozu malého norského krále, zároveň však předepisuje přesný obsah batohu z bezpečnostních důvodů kvůli proměnlivosti počasí a špatné dostupnosti trati v horách. Na startu bude Bauerův tým v nejpočetnější sestavě v letošním ročníku Visma Ski Classics, do stopy se vydá sedm statečných včetně Kateřiny Smutné, Ilji Černousova, Lukáše Bauera nebo hrdiny Vasova běhu Jana Šraila. | více

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

07.03.2018| Sport | Harrachov
Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno. Po skoku totiž vedl s půlminutovým náskokem Lukáš Daněk, jehož Portyk dokázal předjet v běžecké části až v závěrečném sjezdu. Juniorský titul si zajistil letošní světový šampion v této kategorii Ondřej Pažout, který tak dovršil triumf závodníků Dukly Liberec. | více

Na Vasově běhu: Smutná třetí, Šrail 60 kilometrů v úniku

06.03.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (3)
O výraznou českou stopu v nejslavnějším dálkovém běhu na lyžích se postaral tým Lukáše Bauera. Kateřina Smutná vybojovala na Vasově běhu třetí místo a dokázala porazit svou největší soupeřku v celkovém hodnocení seriálu Visma Ski Classics. Jan Šrail zase strávil téměř 60 kilometrů v úniku v čele slavného závodu. Nejlepším mužem Bauer Ski Teamu v cíli byl 24. Ilja Černousov. | více

Jablonecký Jiří Tuž si v Harrachově dojel pro tři tituly

24.02.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (1)
Uplynulý víkend patřil v Harrachově Mistrovství České republiky žactva v podání Českého skiklubu Vysoké nad Jizerou. Dařilo se zde i mladým závodníkům z Jablonecka, zejména Jiřímu Tužovi, který vybojoval hned tři mistrovské tituly. | více

Ester Ledecká zvládla vybojovat zlato i v disciplíně, kde byla favoritkou

24.02.2018| Sport | Liberecký kraj
Závodnice Dukly Liberec Ester Ledecká se vyrovnala s obrovským tlakem očekávání, který kolem ní byl při závodě v paralelním slalomu na snowboardu, a vybojovala své druhé zlato na olympiádě v korejském Pchjongčchangu. | více

V Tanvaldě se opět závodilo o Maškovu vánočku

22.02.2018| Sport | Tanvald | foto (75)
V úterý 20. února se sešli mladí běžkaři na Městském stadionu v Tanvaldě, aby opět zabojovali v dalším závodu seriálu O pohár běžce Tanvaldu. | více

Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá

20.02.2018| Sport | Bedřichov | foto (68)
Nor Morten Eide Pedersen obhájil triumf na Jizerské padesátce. Totéž se na 51. ročníku slavného závodu nepodařilo jablonecké rodačce a reprezentantce ČR Kateřině Smutné, která se musela, jako už několikrát v letošní sérii Ski Classics, sklonit před výkonem Švédky Britty Norgrenové. Nejlepší z Čechů byl osmnáctý, také Jablonečan, Stanislav Řezáč. Na vítěze ztratil bezmála šest minut. | více

Obrazem: Vzpomínka na Rudolfa Burkerta ve Ski areálu DETOA

20.02.2018| Sport | Albrechtice v Jizerských horách | foto (202)
V neděli 18. února, na den přesně, jen před devadesáti lety, získal Rudolf Burkert první olympijskou medaili pro Československo ve skoku na ZOH ve Svatém Mořici ve Švýcarsku. | více

Na sjezdovce v Tanvaldu se závodilo

19.02.2018| Sport | foto (175)
Zimní závody PBT (Pohár běžce Tanvadu) odstartovaly slalomem na vysněžené sjezdovce na tanvaldské Výšině. Závodu se zúčastnilo 83 dětí od těch nejmladších (2014 a ml.) benjamínků až po páťáky místních a okolních škol. | více