Naše Jablonecko - Rubrika Sport » Plavání

Rubrika Sport » Plavání. Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

Plavkyně Tereza Grusová mistryní České republiky

Plavci Bižuterie získali osm medailí na Letních pohárech

Nejmladší jablonečtí plavci zakončili pololetní tréninkový proces účastí těch nejlepších na Letních pohárech žactva jednotlivých kategorií. Nejpočetnější účast měli plavci desetiletí v Mladé Boleslavi (roč. 2008), když se zde účastnilo celkem sedm plavců Bižuterie, na Kladně plavali dva plavci z Jablonce ročníku 2007 a pouze jeden na přeborech ročníku 2004, který měl závody v Českých Budějovicích. U těch starších je to již oficiální Mistrovství ČR.

Nevlídná přehrada přivítala padesátku plavců

Poslední červnovou neděli uspořádal jablonecký plavecký oddíl Bižuterie spolu s TRI clubem Jablonec již 29. ročník otevřeného plaveckého závodu O´Style Cup Přes jabloneckou přehradu, určeného pro mládež i širokou veřejnost. Závod byl navíc i součástí Českého poháru 2017 v dálkovém plavání. Dále byl závod druhou částí závodu o Krále a Královnu jablonecké přehrady.

16.07.2018 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (1)
Ve dnech 12.7 - 15.7. proběhlo v otevřeném padesátimetrovém bazénu v Praze - Podolí Letní mistrovství ČR dospělých a dorostu v plavání pro rok 2018. Do této vrcholné republikové akce se svými zaplavanými časy za Bižuterii nominovali čtyři závodníci. | více

Senat-zeman-2018

Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce

24.06.2018| Sport | Jablonec nad Nisou
V červnu mívají plavci v žákovských kategoriích přebory jednotlivých krajů Česka, kde si závodníci mohou vyplavat své nejlepší časy, které je pak nominují na mistrovství republiky v jednotlivých ročnících narození.  | více

Velká cena plavců byla opravdu velká

31.03.2018| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (24)
Již po devětadvacáté uspořádali pořadatelé z plaveckého oddílu TJ Bižuterie v jabloneckém bazénu Velkou cenu Bižuterie a města Jablonec nad Nisou. Pořadatelé dokážou připravit závody na výborné úrovni, což dokládá účast více jak 400 závodníků za 40 oddílů z celé České republiky. Jenom z domácího oddílu TJ Bižuterie se na bloky postavilo 60 závodníků, když pro některé to byla vůbec závodnická premiéra. | více

Bižuterie pořádala veselé předvánoční plavání

15.12.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (23)
V této předvánoční době pořádá plavecký oddíl Bižuterie a spolu s triatlonovým každoročně rodinné štafetky na 3 x 25 metrů v různém složení. Letos se o prvním prosincovém pátku v jabloneckém bazénu sešla téměř stovka zájemců o tento veselý závod. Bohužel veřejnost příliš velký zájem neprojevila a tak tříčlenné štafety byly složeny převážně z mladých plaveckých nadějí oddílu a jejich trenérů či rodičů a dokonce tří prarodičů. | více

Jakub Bursa: Šest zlatých a jeden český rekord

10.12.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (1)
Poněkud v Jablonci opomíjený sport - plavání - získal o tomto víkendu velký úspěch. V Prostějově probíhalo Zimní mistrovství České republiky 14 letých plavců v pětadvacetimetrovém bazénu a zde byl jednoznačně nejlepším závodníkem Jakub Bursa (2003) z Bižuterie Jablonec, který vybojoval v šesti svých startech šest zlatých medailí. | více

Tři zlaté medaile nejmladších plavců z mistrovství Čech

07.12.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
V listopadu byl jablonecký bazén svědkem krajského přeboru Liberecka plavců, kde mohli závodníci zaplavat časy, které je vynesly na mistrovství ČR jednotlivých kategorií. Na šampionátu dospělých minulý týden vyplavala Tereza Grusová tři medaile. O uplynulém víkendu barvy Bižuterie reprezentovali na mistrovství desetiletých a jedenáctiletých tři závodníci a přivezli tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. | více

Kompletní medailová sbírka pro Terezu Grusovou

29.11.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
O víkendu se na plzeňských Slovanech v pětadvacetimetrovém bazénu konalo zimní mistrovství České republiky v plavání dospělých a dorostu. Jablonecký plavecký oddíl Bižuterie měl v něm tři zástupce. Staršího dorostence Edu Trunečku (1999) a věkem ještě staršího žáka Jakuba Bursu. Největším želízkem v bojích žen však byla česká reprezentantka Tereza Grusová (1998), která na znakařských tratích vybojovala tři medaile, včetně mistrovského titulu na 200 metrů znak, tedy zlaté medaile. | více

Plavci bojovali o účast na mistrovství ČR

24.11.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (18)
Uplynulý listopadový víkend byl termínem pro pořádání krajských přeborů plavců a přebor Liberecka uspořádal jablonecký plavecký klub Bižuterie. V přeplněném jabloneckém bazénu se ve třech půldnech na bloky postavilo více jak dvě stovky plavců ze 7 oddílů Libereckého kraje. Jablonecký plavecký oddíl Bižuterie zastupovalo 52 nadějných plavců vesměs v žákovských kategoriích. | více

Počátkem září proběhne nábor plavců

17.08.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Jablonecký plavecký oddíl TJ Bižuterie je na rozdíl od plavecké školy zaměřen na závodní plavání, který má ve svých řadách i špičkové plavce v rámci republiky. | více

Tereza Grusová dvojnásobnou mistryní republiky

10.07.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Čtyři dny probíhalo v Praze - Podolí Mistrovství České republiky v plavání dospělých, pro plavce v nezvyklém prostředí venkovního padesátimetrového bazénu. | více

V neděli se plavalo přes jabloneckou přehradu

29.06.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (46)
Již 28. ročník otevřeného plaveckého závodu O ́Style Cup přes jabloneckou přehradu, pro mládež a širokou veřejnost - otevřený závod na 100, 200, 600 a 1000 metrů uspořádal plavecký jablonecký klub TJ Bižuterie. Závod byl navíc i součástí Českého poháru 2017 v dálkovém plavání. Dále byl závod 2. částí závodu o Krále a Královnu jablonecké přehrady. | více